Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kerülik el az emberek a...

Miért kerülik el az emberek a panaszkodó embert, ahelyett hogy segítenék?

Figyelt kérdés
A barátaim megszakították velem a kapcsolatot,mikor elkezdtem panaszkodni (szerintük). Egy barátnak elvileg segítenie kéne. De azok a nyomik nem tették. :@
2012. jan. 9. 15:22
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
77%
Valamilyen téren mindenkinek van. Egyébként én is panaszkodósnak számítok, és én is utálom, ha nem hallgatnak meg, de ha belegondolok, mindig megértem őket. Én is utálom, ha panaszkodnak. A sikeres ember egyik jellemzője, hogy nem panaszkodik. Persze más, ha segítséget kérsz, mert valami egyedül nem megy. Ha komoly problémád van, ami nyilván az állandó panaszkodás tárgya, akkor talán ez a legjobb út. Tanácsot kérni egy okosabbtól, vagy olyantól, aki szívesen segít. De mindig gondolj bele, hogy Neked milyen lenne, ha állandóan panaszkodnának! A panaszkodással az a baj, hogy a panaszkodó ember panaszkodó embert vonz, akivel jól elvan ugyan, de megoldani még együtt sem tudnak semmit, mivel a saját problémáikat sem tudják megoldani. Ha nem olyan életet akarsz, hogy ilyen energialeszívós-mindennel elégedetlen emberekkel legyél körülvéve, akkor azt javaslom, ne panaszkodj, még akkor sem, ha okod van rá.
2012. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
96%

Naponta írj tíz percet a gépeden az érzéseidről, nyomasztó gondolataidról aztán vagy kitörlöd vagy nem... De folyamatosan. Rövid távon rosszabb lesz, de hosszú távon elvileg pozitív változás lesz (amerikai kísérlet).


Vagy fogj egy macit és mesélj el neki mindent minden nap, hidd el meghallgat.


A személyiség fejlődése, alakulása alkalmanként nehézségekkel jár, ilyenkor szembesülünk magunkkal vagy másokkal, és ez nem mindig fájdalmatlan.

Próbálj meg keresni egy olyan hobbit is, ami örömet szerez.

A kérdésed és válaszaid alapján, nekem úgy tűnik, hogy te egyenesen elvárod, hogy segítsenek rajtad. A probléma az, hogy nálad jobban senki nem ismer téged.

2012. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Mondani könnyű.
2012. jan. 9. 16:26
 14/39 anonim ***** válasza:
98%
Gondolj csak azokra a falusi vénasszonyokra, akik naphosszat ülnek a kerítéspárkányon és állandóan sápítoznak valamin. Remekül megértik egymást, de előre sosem jutnak, mert az összes csak panaszkodik, de egyik sem tesz semmit. És szerintem itt a probléma a panszkodással, hogy a cselekvést kizárja. Az emberek márpedig a tettrekészséget szeretik.
2012. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Ezt érdemes lenne megpróbálni. Maximum nem sikerül.
2012. jan. 9. 16:37
 16/39 A kérdező kommentje:
Nem tok mit csinálni.
2012. jan. 9. 16:38
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

A sok gondolkodás a tett halála.

Sok sikert, légy erős, meg tudod oldani a megoldhatókat!

2012. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Cselekednék,ha tudnám,mit kell.
2012. jan. 9. 16:44
 19/39 anonim ***** válasza:
Szerinted akik itt ülnek gondolatolvasók?
2012. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Persze,hogy nem. Egy barátnő kéne. Miatta meg tudnék változni.
2012. jan. 9. 16:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!