Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ilyen lehetetlen...

Mit csináljak ilyen lehetetlen esetekben a barátaimmal?

Figyelt kérdés

A következő a szitu: 22 éves fiú vagyok.Van 3 nagyon jó barátom, közülük ketten testvérek.Nekem is, illetve a testvéreknek is van kocsijuk.Anyagiak szempontjából középosztálybeliek vagyunk.De van ami nem hagy nyugodni.Nekem faterom gürizik,túlórázik,anyám iskola mellett magánórákat tart, hogy meg tudjon nekem és a tesómnak(mindketten egyetemisták) adni, a barátaim szülei viszont önzőek.Őket itthonhagyván ma is mentek welnesszhétvégére.

Meg van beszélve hogy ha megyünk bulizni, akkor egyszer én máskor ők vezetnek.Csakhogy ők általában nem kapnak pénzt üzemanyagra.Igy ma is a mi kocsinkkal megyünk, tehát lefordítva, anyám és apám azért melózik látástól mikulásig, hogy az ő szüleik menjenek velneszezni.

Már említettem egy párszor nekik, hogy azért ez pofátlanság, ők erre mindig azt a válszt adják, h nem ők tehetnek róla.

Mit csináljak?Ilyesmi miatt kár lenne összeveszni, de szerintem nekik kellene valamit tenni,hiszen nem vagyok egy segélyszolgálat...


2012. jan. 7. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Megmondod, hogy a szüleid megunták, hogy mindig kihajtod a kocsiból a benzint, akkor adják oda, ha tankolsz bele. Neked viszont nincs pénzed üzemanyagra, mert akkor nem marad bulizni. Így hát vagy mentek gyalog, vagy adnak benzinpénzt. Pont elsején döntöttek így a szüleid, hogy idén már nem engedhetik meg maguknak ezt a plusz kiadást.
2012. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
mármint a haverok adnak benzinpénzt. bocs :)
2012. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ez valahol bunkóság is a részükről. Észrevehetnék magukat. Nekem a helyükben nem lenne pofám elmenni bulizni, ha nincs pénzem. Lehet, hogy még rá is játszanak és élvezik, hogy viszed őket! Én nem vinném a helyedben.
2012. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A bulizáshoz minek kocsi?

A szüleidnek tisztelet, hogy megtesznek mindent, hogy mindened meglegyen, de a benzinpénz már nem tartozik bele normálisan a mindenbe. Itt az idő megtannulnotok vagy meglenni kocsi nélkül, vagy megkeresni rá a benzinpénzt. A barátaid szülei csinálják jól.

2012. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos ez úgy működik, hogy tutyimutyit játszanak, ha én nem bírok tankolni, akkor van hogy 3 hétig se megyünk sehova, előbb-utóbb mindig én unom meg, és beadom a derekam.

Csak a másik barátomat sajnálom, mert ő dolgozik, pénze is van, de mindig úgy van, hogy a két testvér miatt már mi sem megyünk sehova...

2012. jan. 7. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:
És ők tudják is, hogy előbb-utóbb beadod a derekad. Nem olyan tutyimutyik ők ahogy te azt gondolod. Ahhoz elég rafináltak, hogy a jóból azért ki ne maradjanak.
2012. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Megértelek, hogy kellemetlen, hogy csak te fizeted a benzint, viszont ha nem adnak nekik pénzt arról szerintem nem ők tehetnek. Nem foghatnak fegyvert a szüleik fejéhez, hogy márpedig adjanak pénzt üzemagyagra..Egyébként nem feltétlen önzőek a szüleik, benzinre nekem sem adtak soha (buszbérletre igen). És végső sorban ők dolgoznak meg a pénzükért, hadd menjenek már wellnessezni vagy ahova ők akarnak. Egyetemisták már el tudnak menni dolgozni is, ha annyira autózni szeretnének.

Ha nélkülük mennétek bulizni, akkor is autóval mennétek? Mert ha igen, akkor gondolom az a két hely a kocsiban üresen maradna, tehát lényegében mindegy, hogy ott ülnek-e vagy sem.

Ha téged ez ennyire zavar, akkor mondd meg nekik, hogy buszozzanak, így nem kell fizetned az üzemanyagot a részükre (ami 0 Ft, ha te egyébként is autóval mennél). Vagy menjetek mindannyian busszal, ha nincs nagyon messze, gyalog (az mindenkinek ingyen van :)).

2012. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy városhoz közeli településen élünk, jobb kocsival közlekedni.Amúgy nem csak az üzemanyagpénzben van így, hanem bármi másban is.

Nem rendelhetünk pizzát, mert a két tagnak nincs pénze, mert nem kapnak.Nem azért mert nincs a családnak, hanem azért mert csak.OKé, néhányszor fizetünk nekik, kifizetjük a részüket, de az sem tarthat a végtelenségig.

Ha meg mondom, hogy már ők is elmúltak 20 évesek, kezdjenek valamit magukkal, akkor panaszkodnak h ők keresnek melót meg ilyenek.Amúgy a kocsira visszatérve a faterjuk néha azt mondja, h azért nem adja oda, mert kimálni kell...Hát az én 16 éves astrámat is kimélni kellene...

2012. jan. 7. 22:42
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 vagyok

Itt a barátaidban van a hiba, nem a szüleikben. Gyakorlatilag felnőtt emberekről van szó, akik nem hajlandók megdolgozni a pizzájukért, benzinért stb. Lehet, hogy hatalmas parasztság, de én nem adnék nekik. Azt mondanám, hogy most te következel, te fizetsz. Végignézném ahogy csorog a nyáluk, és mondanám nekik, hogy menjenek el dolgozni. Nehogy azért ne egyél pizzát, mert ők lusták.

Nekem is van haverom, aki állandóan meghívatja magát. Akkor találkoztam vele utoljára amikor mondtam neki, hogy most te fizetsz. Természetesen nem hívott meg, pedig fordítva sokszor előfordult. Vannak ilyen emberek sajnos..

2012. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!