Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "A fa alatt dől el a karácsony...

"A fa alatt dől el a karácsony". Ezt hogy gondolja a Media Markt?

Figyelt kérdés
Csak engem zavar ez a szlogen?
2011. dec. 6. 22:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

"Nekem tetszik, jól megmutatja, hogy mi valójában a karácsony."


Én ezt annyiban javítanám, hogy jól megmutatja, hogy ezeknek az érzéketlen tuskóknak valójában mi a véleményük a Karácsonyról. Undorító, és eszméletlenül felháborít, hogy képesek maguknak ilyen dolgot megengedni... Itt nem egy születésnapról, névnapról, vagy hasonlóról van szó (bár azokkal se csináljanak ilyet..), hanem Jézus születéséről.

Szánalmas mennyire elanyagiasodott a világ...


/első voltam/


20N

2011. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak téged. Engem is idegesít. Sajnos ma ez van.


"Nekem tetszik, jól megmutatja, hogy mi valójában a karácsony."


Részben igazad van. Csakhogy a karácsony NEM erről szól(na)

Vallásos nem vagyok. Szerintem a szeretetről szólna.De ma már csak a pénzről.Egyszerűen undorító, amit ezek ( és a legtöbb bolt) művelnek.

2011. dec. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Hát nincs nagy sikere a "frappáns" szlogennek.......:)

[link]

2011. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Én sem vagyok tv-néző, tehát - szerencsére - nem is tudtam róla. Aljas, sívár és sanda, mint a Media Markt egész "emberképe". Van erre célközönség, sajnos..olyan "befogadó közeg", mint az itteni egyik hozzászóló, akinek a karácsonya pontosan egybevág egy multiéval.

A "Mert hülye azért nem vagyok" - szlogent meg egyenesen ördöginek tartom. Egy cinikus és gátlástalan áruházlánc ilyen zacskókkal sétáltatja a klienseit, akiket - ahol csak tud - átver, hülyére vesz (aztán meg lenézően röhög azokon, akiknek a "hülyeségét" épp a "nem vagyok hülye"-szlogen bizonyítja). Na, szóval, undorodom tőlük.


Mit lehet tenni ellenük? Elfordulni tőlük és bojkottálni őket. Belemenekülni a MI Karácsonyunkba: a betlehemezésbe, egy Ady-versbe, a Mennyből az angyal-ba és a szeretteinkbe. Ki-ki amibe tud. Mindannyiótoknak szép ünnepet.

2011. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
29%

"Aljas, sívár és sanda, mint a Media Markt egész "emberképe"."


Realista a MM emberképe. Ilyen őszinteséget ritkán látunk egy cégtől, különösen reklámban, elég szórakoztató a "botrány", amit ez a szlogen kavart.

2011. dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
Realista?! Neked. A mindennawpokban is örömmel tapasztalom, hogy a Media Markt-féle "műanyag ember" még mindig nem a többség. Ha te közéjük sorolod magad, lelked rajta.
2011. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

08:58!

Szívemből szóltál, de tényleg!


tegnap 08:48!

A "Hülye aki nem ünnepel" miatt 100millió Ft büntit kaptak. Érdekes, de én ezek után kicsit visszavennék...


És az ilyen kis apróságokkal terelik el a figyelmet a karácsony igazi voltáról. Nekem speciel már több éve nem volt meg az a bizonyos "karácsonyi fíling"-em. Legutoljára húsvét előtt volt karácsonyi hangulatom, miután felébredtem egy szép álomból.

Lehet, hogy azért, mert a karácsony a fa alatt dől el? xD

2011. dec. 8. 23:08
 18/20 anonim ***** válasza:
Óriásplakáton láttam a minap és kifejezetten sértőnek éreztem. Szerintem tenni kellene valamit ez ellen a nagy és undorító vásárlási téboly ellen ami elárasztja a világot karácsonykor.
2011. dec. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Legalább ne legyetek ennyire álszentek. A boltok hetek óta annyira tömve vannak a vásárló emberektől, mint a heringek!
2011. dec. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd..Szerencsére nem mindenki a Media Markt-ban, plazma-tv után tipródik ám! A többség gonddal, szeretettel keres valami apróságot, amit annak adhat - örömmel, izgalommal, hogy tetszik-e? - aki közel áll hozzá. Más minőségű vásárlás ez. "Szeretem őt - de nincs kézügyességem, fantáziám. Hát veszek valami kis...gyönyörűt". Szép ez és jó.
2011. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!