Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a városiak...

Miért van az hogy a városiak lenézik a falusiakat?

Figyelt kérdés
Falun is van élet. Nem értem... Azt is mondják hogy a falusiak lemaradottak, parasztok pedig ez nem igaz. (Szerintem)
2011. dec. 2. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Régen volt benne valami, de ma már semmi alapja ennek. Meghaladott dolog.
2011. dec. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Kik nézik le a falusiakat? Én még ilyen városival max. egy-kettővel találkoztam, ami alapján csak nem kéne általánosítani.
2011. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez inkább Pest kontra vidék kapcsolatban igaz mostanra.
2011. dec. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Valóban van ilyen. De csak a műveletlen, primitív tahóéknál, mint a szomszédunknál például ( szerencsére nem közvetlen) . Beszélni nem tud, de veri a mellét, hogy Ő Pesti. ( Pestről költöztek le) ő a nagy Pesti ember :)


Találkoztam már ilyennel a régi munkahelyemen is. Jöttek bemutatkoztak, hogy ez és ez vagyok Pestről. Ezt én nem értem. Hát ki nem szarja le. Azt hiszik, hogy az egy kiváltság, hogy Pesten élnek? Nem értem a logikát.


Pest ugyanúgy tele van, mucsaiakkal, bevándorlókkal, mint egy faluban. Az emberek, mindenhol ugyanolyanok. Nem attól lesz valaki jó ember, vagy művelt okos, mert Pestre költözik és nem attól lesz valaki bunkó, ha falura költözik. De egyesek ezt gondolják... Érthetetlen.....

2011. dec. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Tudod kik nézik le a falusiakat? Azok a falusiak, akik bekerültek gimibe/főiskolára egy nagyvárosban, aztán rögtön kétszer akkorának képzelik magukat, mint a saját földijeik. Személyes tapasztalat.
2011. dec. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az egész a régmultban gyökerezik. Sok évtizeddel ezelőtt még nem ért el a kábeltévé, videók újságok vidékre. Nem voltak annyira jól informálva és olyan fenemód kiművelve mert se színház, se mozi se könyvtár se semmi csak egy kocsma ahol jókat lehetett inni, verekedni. Sok helyen iskola sem volt másik faluba kellett menni, ahol aztán kicsik nagyok egy osztályban a tanár meg szinkronban tanította az elsősöket meg a nagyobbakat. Sokan nem is mentek tovább tanulni mert messze volt a suli, esetleg egy szakmunkást elvégeztek és kollégiumban laktak. És miután nem volt semmi körülöttük így sokakban az igény sem merült fel, hogy tovább kéne lépni és fejlődni. Aztán odatévedt néha egy városi és jól lenézte őket pedig ha nekik mindez megadatott volna mint a városinak, akkor nem lett volna miért lenéznie őket.

Azóta eltelt pár évtized, minden megváltozott már vidéken is van minden semmiről sincsenek lemaradva. Ott az internet, kábeltv még a legeldugottabb faluban is. Kövesút még nincs de van mobiltelefon, kocsi amivel diszkóba lehet menni, meg moziba, színházba, suliba mindenhova, megvan a márkás cucc is néhol. A mai vidéki ember már semmiben sincs elmaradva a várositól csak a városi tartja magát a régi sztereotípiákhoz. Egyébként a városi és legfőképpen a fővárosi ember hiszi magát valami különleges felsőbbrendű, értékesebb embernek. Egyre inkább azt veszem észre, hogy baromi arrogáns és egoista,a pesti ember. Én itt születtem az őseim vidékiek van hasonlítási alapom. Ahogy idősödöm egyre inkább irritál a városi ember ha lenne meló vidéken már rég elhúztam volna. Itt az emberek a látszat alapján ítélnek, azt se tudom ki a szomszédom, csomó ember a saját érdekeit nézi tesz rá, hogy mások is a világon vannak. Vidéken még józanabbak az emberek és segítőkészebbek több bennük a természetesség és a jóindulat. És persze megvan a véleményük a pestiekről pl: bunkók, lenézőek, arrogánsak, felvágnak, a nők egy rántottát nem képesek összeütni nemhogy egy háztartást normálisan elvezetni de a műköröm az megvan, széllelmegfújt tápos lúdtalpasok, akik egyből kidőlnek a friss vidéki levegőtől. Haha! Néha csak hallgatom őket és jókat röhögök, néha jó látni saját magunkat kívülről. Hát mindenesetre bizonyos mértékig megszabja a születésünk, hogy kik vagyunk de mindent összevetve mégiscsak az számít ki mit hoz otthonról. Én szeretem a vidékieket, és azért itt pesten is ismerek olyanokat, akik nagybetűvel EMBEREK.

2011. dec. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Találkoztam már néhány olyan pestivel akik úgy pottyantották ki azt a szót a szájukon,hogy ők pestiek mintha tudni való volna ,hogy ezért alapból jár nekik a Nobel-dij és a kivételes bánásmód.

Nem tudom mi jóság van abban zsúfolt és szűk élettérben ahol gázol át ember az emberen.Hiába vannak egymás hegyén hátán a népek ott, mégsicsennek semmilyen kapcsolatban. Lélekben vastag falak vannak köztük , a lakásokban pedig vékonyak.A számukra luxusnak ,előnynek hitt dolgok pedig vagy megvannak vidéken is. Vagy fel se merül az igény rá.

A paraszt ha nem carik az úr nem eszik.Aki az élelmet előállitja avval nem árt jóba lenni és megbecsülni.Éhinségben sosincs béke.

Nekem az tetszene ha kiabálva kellene köszönni a szomszédnak ,hogy :hahóóó szomszéééd!

De sajnos néha itt is áthallik az ajtócsapkodásuk,az elviselhetelen zenei izlésük.


Amugy a vidéki ember se sokra tartja a városit és az ő szempontjából igaza van.


(kisvárosi)

2011. dec. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én pesti vagyok, van rengeteg vidéki barátom, imádom őket.:)

Alapjáraton szerintem nincs baj velük, de amikor néhány suttyó felszabadul Pestre, és 5000 méterről látni, hogy játszák a vagány falu bikáját, na azt igenis lenézem, egyszerüen borzalom, mindig nevetnem kell rajtuk.:)

Amig normális egy ember, addig teljesen mindegy, hogy vidéki vagy városi.

2011. dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Szia. Engem általános iskolában gúnyoltak, hogy egy utolsó falusi paraszt vagyok, szüleim cigányok, parasztok stb stb. Hát elég mély nyomot hagyott, ahogy lealáztak engem mindennap.

Hozzáteszem, hogy egy hatalmas családi házban élünk, óriási kerttel, úszómedencével, kerti tóval, szökőkúttal, a házban külön hálóm van fürdővel és még folytathatnám. Mindenki aki gúnyolt panelban él.

Kérdezem akkor mi a jobb: a koszos, büdös város közepén élni egy másfél szobás panelban, ahol rendszeresen csótány problémák vannak, és amúgy meg a WC-re nem tudsz úgy elmenni, hogy az egész ház ne tudná meg, vagy 20 percre a várostól egy gyönyörű faluban, ahol csupa új építésű ház van, és olyan körülmények, amiket a fentiekben leírtam.

Félreértés ne essék, véletlenül sem szeretném diszkriminálni azokat, akik panelban élnek.

2011. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért megy ez az általánosítás? Unalmas!
2011. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!