Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent "igazi" punknak...

Mit jelent "igazi" punknak lenni? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Először is bocsi, hogy ide írtam, nem tudom hova lenne jó a kérdés.


Szóval: Mit jelent igazi, vérbeli punknak lenni ? Mi az az életérzés, amitől "punk leszel"? Tudom, hogy nem ilyen egyszerű, éppen ezért kérdezem .

A neten akárhogy keresek, mindenki mást ír... Valaki az anarchia ellen van és punknak mondja magát, valaki pedig pont, hogy az anarchiára esküszik . (Bár gondolom őket sem lehet általánosítani.) Tudom, hogy van több ág is, csak azokat nem ismerem név szerint .

Tehát, valaki lenne szíves venni a fáradtságot , és részletesen , türelmesen leecsetelné nekem az elejétől a végéig akár privátban, akár itt ? Ha lehet, olyan ember már, aki azért valamilyen szinten benne van a dologban . Előre is köszi :)


( És bocs a retardált fogalmazásért, ennél jobban nem tudtam összetömöríteni a kérdést.)


2011. nov. 20. 19:55
 1/3 anonim válasza:
100%
Punknak lenni alapból nem punk. : )
2011. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A punk életérzés eléggé nehezen körülírható. A punkon belül több alfaj is megtalálható, amelyeknél egy részben változik, változhat a tipikus mentalitás, gondolatvilág, ízlés. (Pl. a hardcore-os és a peace punk közeg teljesen más világ, mind külsőre, mind zeneileg, mind egyéb téren...)


Politikai nézetek terén széles a paletta, egészen a szélső jobbtól a szélső balig minden előfordul. Igazából mindkettőből láttam már olyan igaz, vérbeli punkot. (persze ez nem jelenti azt, hogy minden nézetével 100%ban egyet értek, de nem is ez volt a kérdés)


Amitől hiteles punk, sőt hiteles ember lesz valaki, ha tudja hogy miről beszél, és nem nem csak bort iszik vizet prédikál, hanem aszerint is él, viselkedik amit vall.


Egy részről eléggé erős kritikus szemlélet jellemző, az élet minden területén. Nem elfogadni a tradítcióknak kikiáltott lustaságot, ahelyett hogy elfordítod a fejedet hanem felelősséget vállalsz a tetteidért, életviteledért.



A különböző hétköznapi elnyomás és destruktív viselkedésformák ellen folytatott harcok (pl vegán életmód, szexisták elküldése a fenébe, homofóboknak és rasszistáknak visszaugatás, autózás helyett bringázás, szenvedélybetegségektől mentes élet (straight edge) stb.

Ezekben ugyan nem vesz mindenki részt kötelező jelleggel, de elég gyakoriak a punkok között.


Valahol ezek is beletartoznak abba, hogy valaki hiteles ember legyen, ne csak dőljön belőle a betanult szöveg, hanem tegyen is valamit.

Ha már olyan elveket vall valaki, hogy nem nyalunk be a multiknak, akkor mondjuk az a minimum, hogy nem veszi ész nélkül a termékeiket, pl. dohányáru, teszkós cucc, stb.. Ha valaki elítéli az állatkínzást, az ne rohangáljon gyapjúpulcsiban, tojásos-sonkás szendviccsel, amennyiben nem akar képmutató lenni...


Valamint az otthon készült, újrahasznosított cuccok nélkül biztosan műnek fog hatni az egész. Ez mind ruhákra mind egyebekre értendő.

Illik ismerni a tipikus magyar punk bandákon kívül külföldi előadókat is. Akár a japán metálpunkot, akár a brit anarchopunkot, akár az amerikai hardcore-t említjük... Meg hát tisztában lenni a szubkultúra gyökereivel, kialakulásával.

2011. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
25%

Na nee, ne akarjuk már itt valami világmegváltó vegetáriánus női egyenjogúságért harcoló Gandhi-nak beállitani a punkokat :D Röhej..

Balhé, botrány. Ennyi VOLT a punk lényege. Kész. Ma már nincsenek punkok.

2012. márc. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!