Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne felébreszteni...

Hogyan lehetne felébreszteni azokat a kis álmodozókat, akiknek a munka nem sokat mond, csak élnek egyik napról a másikra azzal a jelszóval: "majdcsak valami lesz"?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 22:59
 1/5 anonim válasza:
100%
Eleve, miért zavar ez téged? Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja... elméletileg...
2009. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elmagyarázom: a kollégámról van szó, és már mások is tettek megjegyzést a cégben, de én nem akarok neki rosszat, szóval inkább megvédtem. De ha magának is jót akar és továbbra is munkát, akkor fel kéne ébrednie ... én nem tudom, mit mondjak neki, sértődékeny ...
2009. máj. 8. 23:20
 3/5 A kérdező kommentje:
És manapság nem a "carpe diem" szerint élnek az emberek, inkább örülnek ha van munkájuk ...
2009. máj. 8. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az ő esetében igaz az idézet "Álmodozás az élet megrontója..."

Bár úgy gondolom, ahhoz, hogy az ember a monoton hétköznapokból kiszabaduljon szükség van egy kis álmodozásra, mely általában egészséges ha nem visszük túlzásba. Ha a kollégád túlzottan elrugaszkodik a valóságtól és munkája helyett mélázik álmodozik, akkor ott szerintem valamilyen más magánéleti, lelki probléma lehet, melyből később adódnak a problémák: nem tud koncentrálni, és elhanyagolja a munkát!

Ezt azért írom, mert velem is megesett, hogyha valami hiányzott az életemből vagy nem tudtam megoldani egy problémát azonnal "álmodozással" pótoltam az űrt!

De van a másik véglet is (sógorom is ilyen típus), akinek nem számít a holnap, nem érdekli, hogy mi lesz vele , mit fog enni, ha esetleg nem lesz munkája, ha kell elhanyagolja azt, mindemellett csodásnak látja a világot, és hát én soha nem tudtam vele még megértetni, hogy nem jó amit csinál, fel kéne nőnie! Ha tényleg félted a kollégád, szerintem egy kiadós jóindulatú beszélgetésben finoman tudtára hozhatod hogy mi a baj, esetleg rákérdezhetsz, hogy vele minden rendben van-e?!

Ha viszont ő tényleg "a majd csak lesz valami típus" akkor szerintem nem nagyon lehet rajta segíteni!

2009. máj. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hú, örülök, hogy valaki érti, mire gondolok, a sógorodra hasonlít, ahogyan leírtad ...
2009. máj. 9. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!