Melyik nép a legérdeklődőbb a magyarok iránt: német, francia, olasz, spanyol, brit?
Az én tapasztalatom szerint a németek szeretik a magyarokat. Ez persze az utóbbi időben változhatott, de pl. azt tudom (mert részese vagyok/voltam), hogy testvérvárosaink vannak Németországban, ami azt jelenti, hogy pénzzel meg mindenfélével támogatnak minket. Például, ahol én lakom, az óvodákat, iskolákat a németek tartják fenn. Ha fel kellett újítani, ők küldtek pénzt, néha még szakembereket is. Az óvodákba játékokat adtak, jöttek látogatóba.
Nem is beszélve a magyar-francia-német cseretáborokról, amikor az egész csapat minden évben máshoz ment nyáron, és ezt mind nagyrészt a németek finanszírozták.
Bár ez német nemzetiségi iskolák, jórészt sváb településen, de azért mutatja, hogy ők foglalkoznak velünk. (Legalábbis akkor így volt, azóta nem követem annyira, de tudtommal a kapcsolat továbbra is megmaradt.)
Spanyolt ismerek még, őt a nyelvünk, földrajzunk és kultúránk nagyon érdekli, kérdéseket tesz fel, utána olvas, képeket néz. Ez nem tudom, mennyire mérvadó, mert egy konkrét személyről van szó, de ő tényleg érdeklődik. :) Cserébe én is persze ugyanígy irántuk, szóval ez ilyen kölcsönös dolog.
Franciaországban sokszor voltam már, ők sosem voltak oda azért, hogy magyarok vagyunk, vagy egyáltalán, hogy külföldiek. Ezt én így tapasztaltam, persze nem akarok általánosítani. A cseretáborokban a franciák is mindig ott voltak, de nem nagyon beszéltek senkivel, állandóan maguk voltak csapatban, nem "vegyültek" kifejezetten se a németekkel, se velünk.
Az angolok szerintem barátságos nép. Nem hiszem, hogy kifejezetten a magyarokkal külön foglalkoznának, de nem hiszem azt sem, hogy bajuk lenne velünk.
Olaszt nem ismerek.
De ezek tényleg csak az én, személyes tapasztalataim, nem reprezentatív felmérés. :)
A választ a történelmi hagyományokkal és az egyes népeknek a világhoz való viszonyával lehet indokolni.
A német-magyar kapcsolatok István királyig nyúlnak vissza, és általában pozitív színezetűek, ezt, mint hagyományt mindkét nép tudja. Ehhez járul az a részben tudat alatti, legutóbbi tapasztalat, hogy az egyesülésünket, korábban a rokoni kapcsolatok ápolását nekünk köszönhetik.
A franciák nagy nacionalisták, és világhatalomnak gondolják magukat. Sokáig Európa meghatározói voltak, most azonban az angolszász dominancia ellen küzdenek. Gondoljunk a nyelvre, csak ott készítenek idegen nyelvű honlapot, ahol ez elemi érdekük. A magyarok Európában nem játszanak nagyhatalmi szerepet, a fenti ok miatt ilyen is a hozzánk való viszonyuk.
A brit el van telve saját nagyszerűségétől és világbirodalmi elképzeléseitől, ezért mindenkivel "jóságos" aki jobban rászorul, azzal jobban (persze ha kellően kiszipolyozhatta). Az eszerint felállított rangsora szerint ítél meg bennünket az átlagember (így pl. 1956 után "előkelőbb" helyen voltunk kis ideig)
Az olasz nagyvilági temperamentumos ember, közel vagyunk, sok minden érdeklődésének megfelelő dolgot (a jó nőket is) megtalálja itt, persze hogy kedélyes haver (nem barát).
A spanyol már feldolgozta világbirodalmának elvesztését, egyébként is nyitott temperamentumos ember, szerintem nem különösebben érdekeljük, de ha összeakad velünk, jól érzi magát (tapasztaltam).
Csakis a német.
Az utóbbi idők történelme meghatározó, haragudni nem haragszanak ránk a többiek, mert a vh.-k során nem ellenük harcoltunk.
Hollandiában az idősebbek nem akartak érteni németül, mert nem szeretik őket. Mikor megtudták, hogy magyar vagyok, rögtön megtanulták a németet és nagyon barátságossá váltak.
Ma már mosódnak el az emlékek és rajtunk múlik milyen kép alakul ki rólunk a világban...
Akik viszonylag közel vannak hozzánk -
Osztrák stb
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!