Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megváltoztathatom a nevem?...

Megváltoztathatom a nevem? Szerintetek melyik a szebb?

Figyelt kérdés

nem tom már hol hallottam,hogy szülői beleegyezéssel meg lehet változtatni a nevünket (persze pénzt is kell érte fizetni...mondjuk alapból kell szóval m1)


ezekszerint ha még nem vagyok 18 éves,ha a szüleim belemennének,megváltoztsthatnám a nevem?


a mostanit nagyonnagyon gyűlölöm,kicsi korom óta tervezgetem,hogy egyszer megváltoztatom,már amikor bemutatkozok valakinek,majd elsüllyedek szégyenembe,hogy ki kell mondanom a nevemet...


szerintetek melyik a szebb?


Dakota vagy Natasa?


tudom hogy fura ízlésem van de szeretem az ilyen külföldi neveket :P


13l


2011. okt. 21. 19:58
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

13 évesen én is gyűlöltem a nevem és voltak kinézett neveim, bár odáig nem jutottam el, hogy ténylegesen meg akarjam változtatni.

Nekem egy virágnevem van és egy külföldi nevem.

Olyan nevek tetszettek, mint az Angelika, Valéria, vagy a külföldiek közül a Kelly.

Viszont a vezetéknevem hosszú és a-ra végződik, szóval ezek nagyon nem illettek volna utána.

2011. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva a Natasa jobb, a Dakota Mo-n szerintem nem igazán, még ha valami külföldi vezetékneved van, akkor esetleg.

Bár nekem túl oroszos, hasonló nevek közül a Natália tetszik.

2011. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

nincs külföldi vezeték nevem:// de azt is meg akarom változtatni...azt is nagyon utálom xD


de amúgy szerintem lehet anyakönyvezni a Dakotát,még picit régebben olvastam egy kérdést,hogy a csaj kérdezte,hogy hülye neve van-e,és őt is Dakotának hívták :D a vezeték nevére már nem emlékszem,de az nem is számít....de ha neki is az a neve,akkor gondolom,nekem is lehet :)

2011. okt. 22. 14:14
 34/45 anonim ***** válasza:
Mondd csak, a szüleid hogy reagálják le, hogy nem csak a keresztnevedet, hanem a vezeték nevedet is meg akarod változtatni? Támogatnak ebben?
2011. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
ööööö szerintem ezt még nem tudják....de gondolom valahogy csak rábeszélném őket...nem tom,valahogy így magamnak a mostani vezetéknevem nem tetszik...pl azért mert ritka...meg olyan...nem tom ....milyen már hogy egy város a vezetéknevem??
2011. okt. 22. 16:19
 36/45 anonim ***** válasza:

Vezetéknevet nem is tudsz csak úgy változtatni, csak hogyha arra hivatkozol, hogy "nagyon magyartalan" tehát a magyar ember számára érthetetlen, és kiejthetetlen.


A keresztnevedről meg annyit, nem hiszem, hogy egyszerű lesz rábeszélni a szüleidet 13 évesen, hogy fizessenek ki csak úgy 10 ezer forint illetéket, plusz az új okmányaid árát, csak mert neked nem tetszik a neved.

2011. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Mindkettő iszonyat ronda. És a kérdésben szereplő dakota talán nem magyar volt, így lehetett.

Szerintem várj még 5-10 évet a dologgal, addigra meg lehet belenősz a nevedbe. 13 évesen én is mindenféle hülye nevet akartam, aztán csak kibékültem a nevemmel.

A liliána szép név, bár a 6 év alattiak körében szerintem túl gyakori. XD Ha túl lányosnak érzed, válassz egy vagányabb becenevet, pl. Lia, Li, stb. De a nevedet eldobni nem szép dolog, a szüleidet mindenhogy megbántod vele (volt egy barátnőm, aki megváltoztatta a nevét, családi balhé megvolt, pár évvel később pedig meg is bánta a csaj, mert ilyen szintű idióta nevet választott, most meg mindenhol magyarázkodhat.).

A családnevedet meg majd eldobhatod, ha férjhez mész.

2011. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
így igaz. :) ha férjhez mész, eldobhatod. :) és szerintem ne változtass keresztnevet, mert nincs értelme.
2011. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

jah,csakhogy én pont leszarom,hogy megbántom vele a szüleimet


ők adnak ilyen bugyuta neveket,akkor mit sír a szájuk?


férjhez menni meg nem akarok,most végülis minek? csak egy darab papír...tudod ki fog csicsás ruhára,meg nem tudom mire több százezreket költeni hogy utána ha el akarok válni,még pluszba legyen egy csomó hülyeség,hogy válóperes ügyvéd,meg stb. ...

2011. okt. 22. 19:47
 40/45 anonim ***** válasza:
Jajj aranyom, a hozzászólásidból süt, hogy milyen mérhetetlenül gyerek vagy még...vár a Barbie-baba....-.-
2011. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!