Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért öltöznek kihívóan a...

Miért öltöznek kihívóan a magyar nők? (többségük). /www.hajdupress.hu/? Cikk=911

Figyelt kérdés

Voltam nyáron külföldön, és feltűnt, hogy jóval szolidabban öltöznek, mint a magyar nők. Mi lehet ennek az oka? Az is feltűnt, hogy ha megnézem őket ( nem bunkó módon, nem annyira feltűnően), akkor sértődött fejet vágnak. Akkor kinek akarják mutogatni magukat, a jóképű férfiaknak? Vagy maguknak?

Értelmes válaszokat várok, és akik nem tudják értelmezni a kérdést, ne írjanak, köszönöm.


2011. okt. 13. 07:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az okról fogalmam sincs, de én is alátámasztom az észrevételt. Szerbiában élek, itt sem tetszik, hogy a lányok úgy mennek el a suliba, hogy a csípőnadrágból kilátszik a tangájuk. Egészségügyi okokból meg egyenesen tiltanám a derékig érő télikabátot. Csípőnadrággal együtt felvéve akkora nőgyógyászati problémákat tud okozni, hogy azt a csini kis tizen-huszonéves fejecskéjük el sem tudják képzelni.

De! Augusztusban Szegeden jártam, és az egyik Sparban olyat láttam, amilyet a 31 évem alatt sosem. Egy 120 kiló körüli hölgyecskén egy olyan csípőnadrág volt, hogy szó szerint fél segge kivolt belőle! Azt már korábbi utazásaim során megszoktam, már amennyire lehet, hogy a picike pólójukból kilöttyen a nagy hasuk egyeseknek, de ez sokkoló volt. És milyen büszkén vonult. ☺

2011. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon kettős érzésem van ezzel kapcsolatban. Londonban 10 nőből 8 szoknyát vesz, nálunk sajnos fordított az arány, pedig itt sokkal barátságosabb a klíma. Néhány éve Párizsban járva is csak kapkodtam a fejem, mert a nők ott nőiesen öltözködtek - nem úgy, mint itthon.

Talán épp azért akarnak feltűnően kinézni a magyar nők, mert nem értik a nőiesség lényegét. Felvesz egy farmert és egy férficipőt, cserébe viszont huszonhárom mázsa festéket ken fel magára.

Elképesztő volt látni, hogy a 11 éves másodunokatesóm nap mint nap sminkeli magát, festi a körmét stb. És a csúcs: csúszdaparkba indulás előtt is kifestette magát, arra a fél órára, amíg odaérnek!

2011. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy ku.rvásan öltöznek.

De szerintem a magyar nők még mindig ezerszer csinosabbak, és stílusosabbak, mint pl. a skandinávok.

Életemben annyi trampli nőt nem láttam, mint Svédországban.

Nagyon kedves emberek, de nekem borzalmas ápolatlan benyomást tettek a nők.

Kócosak, úgy kötik össze a hajukat kócosan, lapos cipő, macskanadrág, bő póló, kinyúlt pulcsi, se egy szebb nyaklánc, se egy selyemsál, semmi...

Úgy lóg a hajuk, ahogy az Isten megadta, maximum a fejükbe nyomnak egy kalapot.

Semmi nőieset nem láttam bennük.

A magyar a másik véglet.

Nem tudom, melyik a rosszabb.

2011. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

Lenne egy kérdésem: próbáltál már elfogadható áron normális női ruhát venni? Gondolom nem... Egyrészt azt kell megvenned, amit árulnak. Másrészt meg vagy megveszed a "trendi" tömegterméket ócsóért, vagy tízezreket költesz a "szolid" ruhákra. Nekem nincs 9000 Ft-om egy blúzra, megveszem 2000-ért a felsőt, akkor is, ha kihívó és nekem is jobban tetszene a 9000-res.

A probléma még fokozottabban jelentkezik, ha nem vagy anorexiás. Mert 55 kiló felett már az XL pólót sem jön rád. Sokan mégis belepréselik magukat, amitől még gázabb lesz az egész.


Néha persze ki lehet fogni 1-1 normálisabb darabot, de alapvetően reménytelen.

(Igen, tudom, valaki drága cuccokban kihívó... de ez az ő baja. Az enyém meg az, hogy ennyi jut ruhára.)

2011. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ejj utolsó, ezt nem kellett volna leírni. Pont nemrég vettem leárazáson egy nagyon csini topot kemény 800 Ft-ért. Nyári ruha, vékony spagettipántos, de érdekes módon mégsincs hasig érő dekoltázsa.

Kínaiban is rajtad áll a dolog: megveszed ugyanannyiért a kivágottat, vagy inkább a szolidat. Nem igaz, hogy olcsón csak ku.rvás ruhák vannak.


Amúgy extra borzasztó lányt én is láttam nemrég, kb. 130 kiló volt, a combja térdig narancsbőrös, hozzá a fenekét is alig takaró barbirózsaszín miniszoknya, hasvillantós ugyanilyen rózsaszín felső, nem hittem a szememnek. Ja persze mindez megspékelve egy gyógypapuccsal, gondolom mert magas sarkúban nem bírná el a súlyát, valami elképesztő volt :D

2011. okt. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as években voltam tinilány.Emlékszem egyszer az általános iskolából hazaküldtek(8-os voltam) hogy túl kirívóan öltözködőm,és öltözzek rendes ruhában.Hogy mi volt rajtam? Nyár lévén egy combközepéig érő bermudanadrág vagy inkább úgy írom,hogy térd feletti.Egy sima egyszerű póló aminek kicsike V alakú nyakkivágása volt.Ezen a ruhadarabokon hordtam a kötelező iskolaköpenyt ami egyszerű sima kék köpeny volt.Csak a nyakon átemelted,és két pánttal a derekánál összegomboltam.Térd alatt volt a hosszúsága.Viszont hogy hosszabb volt mint a bermudanadrágom,így olyan hatást keltet,hogy semmi nincs a köpenyem alatt.Kirívó lettem..Ha arra gondolok hogy olyan ruhába mentem volna a suliba ahogy ma teszik a tinédzserek vagy kisminkelve(ilyen eszünkbe sem jutott),ezért minimum teljes kizárás vagy felnégyelés járt volna.

A divat diktál.Ma az a divat hogy minél több mindent megmutassunk magunkból.Ma az a divat hogy a lányok agresszívabbak legyenek,fiúsabb viselkedésük legyen,és úgy öltözködjenek,hogy még véletlenül se érvényesüljön a nőiességük.(ilyenkor a szarpottyantó gatyára gondolok,hogy aki ezt divatnak kitalálta az se volt normális)A fiúk pedig lassan úgy néznek ki mintha lányok lennének.Vagy túl vannak cicomázva vagy annyira idétlenül öltözködnek,hogy kiveszett belőlük a férfiasság jelképe.(ilyenkor arra a divatra gondolok amikor a férfiak úgy hordják a farmert hogy kint van a fél valaguk.)

A divat az egész világon jelen van.Sajnos a mások kritizálása is jelen van.Sokszor nem is az a gond,hogy ki miben jelenik meg,hanem hogy mennyien tudnak rajta csámcsogni..

De tudom,hogy amikor én 60 éves leszek,és a mai fiatalság lesz középkorú akkor ők fognak azon kiakadni,hogy a fiatalság már nem is hord ruhát,mert a meztelenség nem tabu többé..Vagy éppen ellenkezőleg,újra elítélik majd a kirívó öltözéket,és nem fogja az idősebb generáció érteni,hogy miért vesz fel egy fiatal olyan hosszú szoknyát amivel felsepri az utcakövét..

A divat mindig változik.Vagy nem is változik,hanem időről időre ismétli magát..

2011. okt. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Előző: összefoglaltad a lényeget. Így igaz.
2011. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert az alfahímre hajtanak, pont fordítva mint az állatvilágban. És az alfahím csakis a legszebbel párzik, ezért hát nálunk a lányok a hímpávák akik illegetik magukat. A médiából és a szennylapokból meg a körülöttük lévőktől azt látják, hogy szépnek és csinosnak (ezt lehet ribancnak is értelmezni) kell lenni ahhoz, hogy az életben elérjenek valamit és mivel sok pénzre vágynak, meg jólétre ezért a legjobb formájukat hozzák, bár ezt sokan eltúlozzák. Tehát ez olyan állatias ösztön, mindenkiben benne van a fajfenntartás ösztöne, és ehhez jó génkészletek kellenek, ha ez nincs meg akkor jönnek a ruhák, sminkek, és végül már teljes díszkivilágításban állva mint egy jelzőlámpa üzenik. Dugj meg! (ugyanis kel a pénzed, az egzisztencia, hogy abból még több szép ruhát vehessek) Jó persze nem indenki ilyen, valaki csak így tudja elviselni magát, tehát önbizalom hiányos a smink mögött és folyamatos megerősítésre vágyik. A divatra nem foghatjuk (bár hazánk e téren azért elelmaradott némiképpen) hiszen ott a vintage, régimódi, stílusok jöttek vissza, sok réteggel, pasztell színekkel, meg a 70-es évek de az is elég visszafogott.

Tehát ha durcásan néz mert megnézted, akkor nem neked csinosította ki magát, hanem az alfahímre vár.

2011. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 10:52


Te most tényleg azt akarod mondani, hogy a szolid ruhák mind drágák, azért öltöznek kihívóan? Na ne, ugye ezt viccnek szántad?:)

2011. okt. 14. 17:37
 20/20 anonim válasza:

Azt akarta írni , hogy a jó minőségű, jó szabású ruhák drágák, igen.


Helyette megveszik/megvesszük sokszor azt amit a piac kínál kispénzért és hát nem éppen előnyösek sok esetben.

2016. júl. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!