Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért öltöznek kihívóan a...

Miért öltöznek kihívóan a magyar nők? (többségük). /www.hajdupress.hu/? Cikk=911

Figyelt kérdés

Voltam nyáron külföldön, és feltűnt, hogy jóval szolidabban öltöznek, mint a magyar nők. Mi lehet ennek az oka? Az is feltűnt, hogy ha megnézem őket ( nem bunkó módon, nem annyira feltűnően), akkor sértődött fejet vágnak. Akkor kinek akarják mutogatni magukat, a jóképű férfiaknak? Vagy maguknak?

Értelmes válaszokat várok, és akik nem tudják értelmezni a kérdést, ne írjanak, köszönöm.


2011. okt. 13. 07:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert legtöbben nem tudnak még stílusosan öltözködni (elvileg szoci maradvány, amikor ugye nem lehetett ezzel foglalkozni, nem volt választék, ezért nem kellett megtanulják az öltözködést, bár ezzel én nem értek egyet), a csinos szinonimája számukra a szexi, szexi pedig az, akinek kinn van mindene.
2011. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazán a kérdésedre válaszolok, de külföldön élek, és az idén augsuztusban voltan hosszabb idö után Magyarországon látogatóban.

Nekem is ez volt az egyik dolog, ami feltünt, hogy a nök jó része kimondottan utcalány módon öltözik: nagyon-mini szoknya, köldökig kivágott felsörész, borzasztó sminkek - és

már egész fiatal lányok is igy néznek ki. Ezen kivül a legtöbbnek az alakja nem engedné meg ezt, mert formátlanok.

A másik feltünö dolog, hogy sokkal több alaktalanra hizott, hurkaforma embert láttam, mint bármelyik külföldi országban. Ott is vannak kövérek, de ott az a ritka, Magyarországon meg formás nöt jóformán nem is lehet látni. (De annyi betegesre fogyott tinit sem lát máshol az embert, és nem tudom, ezeknek a szülei miért nem tesznek valamit a gyerekükért)

2011. okt. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Részben azért,mert ezt tartják divatosnak,és ezzel jelzik,hogy van erre pénzük.

A háború előtt és még utána is sokáig a nők (de a férfiak) ruhatára is így alakult: volt otthoni ruha,utcára való hétköznapi ruha,és elegánsabb vasárnapi ruha. A ruháikat évekig is hordták. Ennek főként anyagi oka is volt.

Később az életszínvonal emelkedésével megengedhették maguknak,hogy egyre több és divatosabb holmikat vegyenek.

A 60-as évek végére már egyre többen követték a divatot,sőt,rájöttek,hogy felesleges külön ruha vasárnapra. Legfeljebb alkalmi ruhára volt szükség.

Az újságokban,rádióban azt hallották,hogy a magyar nők különösen jól öltözöttek. Ennek a "hírnek" megakartak felelni. Így a kelleténél nagyobb hangsúlyt kapott az öltözködés. Emlékszem,hogy a 70-80-as években sokan megszólták az ide látogató külföldieket,hogy mennyire lazán öltözködnek,annak ellenére,hogy megengedhetnék maguknak a drága,divatos cuccokat.

Ez a felfogás mára is megmaradt. A nyugati országokban helyén kezelik ezt a témát.

2011. okt. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
....mert ez a trendi, ez megy a valóvilágban. Sajnos ilyen üresfejűek.
2011. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Minél keletebbre mész annál k*rvásabban (csókoltatom az automata trágárságszűrőt, meg aki beállítja) öltöznek a nők. Menj el Kijevbe vagy Moszkvába.
2011. okt. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A többség semmiféle neveltetést nem kapott. Nevetséges, de itt az oldalon kérdezgetik, hogy esküvőre/színházba hogyan illik felöltözni, mert huszonéves fejjel még nem tudják. Igazából nem is nevetséges, inkább siralmas... ha már itt tartunk, a legalapvetőbb illemszabályokat sem ismeri az átlag, többek között ezért öltöznek könnyen kaphatónak, fogalmuk sincs róla, hogy ez közönségesnek számít.
2011. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem ilyen egyértelmű a dolog.HA délre utazol,akkor még "kihívóbban" öltözködő nőket látsz mint itthon. A magyar öltözködés inkább hasonlít az olaszhoz,spanyolhoz mint az északabbra fekvő népekhez
2011. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Én is külföldön élek,de otthon nem láttam annyi dagadt embert mint amennyi Angliában él.Bár tény és való,hogy az otthoni fiatalok kirívóan öltözködnek,de Angliába is így öltözködnek a fiatalok.Sőt.Az angoloknak önkritikájuk sincs,ők azt hordják ami nekik kényelmes vagy ami nekik tetszik.Azt hogy miniszoknyát hord egy 100 kilós lány vagy kis toppot ahol kint van a hatalmas bendő,az senkit nem érdekel,senki nem bámulja,és nem szólja le az illetőt.Itt kint jóval bátrabban,és szabadabban tud egy fiatal öltözködni..Otthon még az is lenézi a másikat akinek nem szabadna
2011. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

"kint van a hatalmas bendő"

ezen meghaltam xDDD

2011. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy korszak, ami az egesz vilagot erinti, mivel soha nem volt jellemzo, hogy ennyire hobortosan kovessek a divatot, mivel ezt lehet tapasztalni. A legujabb divat, a legujabb marka stb.

Ez minden orszagban megtalalhato. A tulsuly szinten, sot mo-on kevesebb, mint mas orszagokban. Aki ezt nem igy latja, az csak atutazoban jart kulfoldon!

2011. okt. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!