Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen szinten tolerálható...

Milyen szinten tolerálható panelban a zajongás? Mennyit viselnél el?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, albérletben élek egy panellakásban 4 haverommal. A többi haver fel szokott járogatni hozzánk, van, hogy egy nap 10en is vagyunk a lakásban. Nem ordibálunk, nem üvöltetjük a zenét, egyszerűen csak beszélgetünk, röhögünk. Viszont a szomszédok ezen ki vannak akadva, ki akarnak minket lakoltatni. Ezt megtehetik? Mi szükséges hozzá? Én úgy tudom, hogy csak este nem lehet zajongani, de olyankor nem is tesszük.
2011. szept. 17. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Bár fiatal vagyok, de egy pont után biztos kiakadnék, h már megint nem lehet csendben lenni. Mi is szoktunk elmenni bnőkhöz, de igyekszünk csendben nyeríteni, mert ha órákon keresztül a röhögést hallgatod, iszonyú zavaró.


Nem lakoltathatnak ki, de ha sokszor eljátsszátok ezt, akkor 1-2 lehet rendőrt hív rátok.

2011. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nappal sdem lehet. Van aki éjjel dolgozik,és nappal pihenne,vagy ahol kisbaba van,ott is zavaró a zaj.

Ha tízen vagytok,akkor bizony aligha vagytok csendben. A panelban minden zaj áthallatszik.

2011. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha csak valóban ennyi a zajongás,akkor ez nem lehet probléma.De én ezt kétlem,hogy ennyiért szólnának a szomszédok.Nálunk tavaly nagyon nagy gond volt a fiúkkal,délután megkezdték a cirkuszt,reggelig tartott náluk.Nem tudom,hogy mentek így iskolába egyáltalán.Összehánytak mindent,a lakást,lépcsőházat,erkélyről kihánytak a parkoló autókra,meg a bejárat elé,belesz@rtak neylonzacskóba,és azt dobálták ki az erkélyről,üvöltött a zene,ordítottak,dobogtak,üveget törtek,ablakokat törték,és fölgyújtották a függönyöket!nagyon sokszor volt kint a rendőrség,de nem változott semmi,a szemünkbe röhögtek a kölkök,és folytatták.Aztán meguntuk,és a férjeink a saját kézbe vették a dolgokat..Másnap elköltöztek a fiúk,nem volt más választásuk.
2011. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kilakoltatni, nem lakoltathat ki, maximum csendháborításért hívhatnak rendőrt.

Én őszintén szólva panelban ez tényleg zavar, mivel olyan vékonyak a falak hogy gyakorlatilag simán áthallani mindent. Javasolnám hogy ne üvöltessétek a zenét és ne hangosan vihogjatok. Ha este 8-9 ig kicsit hangoskodtok azért még nem hívhatnak rendőrt, de ha már este 9 után csináljátok a zajt akkor már igen, tapasztalat.

2011. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy valóban nagyon zavaró tud lenni a sima folyamatos nevetgélés is, valószínűleg nem túlozzák el. Az más kérdés, hogy tenni szerintem tuti nem tudnak ellene, mert nem csendháborítás. És minden bizonnyal ti sem tudtok tenni ellene, mert egyszerűen ilyen az életviteletek.

Szerintem ez a panellel jár, muszáj megszokni. Én is laktam iszonyú hangos szomszédok mellett (brácsáztak! áá!), voltak, akik hangosan pókereztek, voltak gyerekesek, muszáj volt megszokni, nem tudsz mit tenni, ők így élnek.

Annyi, hogy ha érdekel, hogy zavarja őket, akkor esetleg figyelhettek rá egy kicsit.

Vagy néha hozd neki szóba, hogy Náni néni, de hangosan tetszett porszívózni, és akkor kétoldalúsítod :)

A legjobb megoldás viszont talán, ha alapvetően jóban vagytok a szomszédokkal, ha barátságosak vagytok, talán több mindent elnéznek.

2011. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg semmikor nem illik rettentő zajt csapni, pláne rendszeresen.

Elképzelhető, hogy csupán kifogtatok pár ideggyenge vénembert akiket a légyzümmögés is zavar.


Nálunk a szomszéd elkényeztetett 4 éves gyereke folyton visít, hangosan nyekeregve sír, mi mégsem szólunk.

ellenben az alattunk lakó nő már többször feljött hozzánk szólni különböző piti okok miatt ( pl. hallja ahogy szeretkezünk, zavarja, ha nagy ritkán a lakásban is úgy játszunk a kutyával, hogy az ugrál a padlón, véletlenül kifolyik a locsoláskor a víz a virágtartóból és lecsöpög az ő erkélyére stb...). Nem tudom mit fog szólni a vénasszony, ha megszületik a babánk és egész nap sírni fog, vagy később rohangálni a lakásban. Mert egy gyerek több zajt csap, mint egy jól nevelt kutya.


Szóval vannak ilyen szomszédok, ez sajnos szerencse kérdése, ki milyet fog ki.


De ha úgy gondolod, nem elviselhetetlen a zaj és nem is rendszeres, akkor szerintem ne törődjetek vele, néha-néha előfordul ilyen, hiszen mindenki él társas életet és a panelban való élés ezzel jár együtt, hogy azt is hallod, ha a másik tüsszent egyet.

Amíg a főbérlő nem szól érte, addig a lakóknak semmi köze hozzá, mit csináltok.

2011. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A csendrendelet úgy szól aki elhárítható megelőzhető nem szükséges zajt okoz a nap bármely órájában...Nincs ilyen hogy csak este nem lehet!Ezért kell a motorokra hangtompítót szerelni nappalra is.
2011. szept. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk is voltak "állítólag" zajos albérlőink.A lenti lakó panaszkodott folyton(de ő akkor is képes volt felkopogni amikor a 9 hónapos gyerekem dobálta a padlószőnyegen az üres műa.poharat).A szembeszomszéd,érdekes soha,pedig ott két pici gyerek van.

Azt tudom,hogy az alattunk lakó elment az albérlőink miatt a rendőrségre feljelentést tenni,de a rendőrök kiröhögték.Ezt elkottyantotta a közösképviselőnek.

2011. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van aki ordibál, de hiába szólnak neki...

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan környéken lakom, ahol nagyon sok egyetemista lakik (én is az vagyok, csak én egyedül bérelek, egész évben itt lakom, szóval minden szinten ez már az otthonom).

Sajnos nem mindenki képes megérteni, hogy mit lehet és mit nem. Az a gond, hogy sokan vagy úgy jönnek ide, hogy még sosem laktak panelban, és fogalmuk nincs róla, mennyire áthallatszik minden, vagy pedig még sosem laktak külön a szülőktől, és azt gondolják, otthon csak azért voltak szabályok, mert a szülők azt mondták, de most már mindent szabad.

Pont tegnap volt egy kisebb incidens a zajból. Nálam is voltak fent haverok, a szomszédban is volt egy kisebb összejövetel. Én már kitapasztaltam a dolgokat jó ideje, ezért ha ilyen eset van, mindig a konyhában vagyunk, mivel annak egyetlen fala sem közös a szomszéd lakásokkal. Itt még zenét is lehet hallgatni, ha egy bizonyos hangerő alatt maradunk, akkor nem zavaró.

A szomszédban viszont elég gáz volt a műsor, mivel ők kint, az erkélyen viháncoltak. Gondolom főleg a cigizés miatt mentek ki, csak ahogy ez lenni szokott, nem kizárólag arra az öt percre álltak ki oda, hanem folyamatosan ott lebzseltek, vihorásztak, hangosan magyaráztak, stb., mindezt hajnali 2 körül, érthető volt, hogy az utca népe nem nagyon tolerálta, és felhangzottak a "kussolj már el" kiabálások.

Szóval az ilyen dolgokra figyelni kell. A falon tényleg szinte minden áthallatszik, főleg a konnektoroknál. Amikor kicsi voltam, a szomszéd gyerekkel beszélgettünk sokat a konnektoron keresztül, szinte telefon minőségben lehetett átbeszélni rajta.

Őszintén megmondom, engem is idegesít, amikor némelyek lakásából kocsmákat megszégyenítő zaj jön késő éjjel is. Ennél csak az tud bosszantóbb lenni, amikor a játszóteret veszik birtokba éjjel, mivel totál visszhangzik az egész utca, tekintve, hogy nagyon keskeny az egész, közel van egymáshoz a két házsor.

2011. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!