Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én gondolkozom már most...

Csak én gondolkozom már most a karácsonyi ajándékokon? :D

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 17:28
 1/10 anonim válasza:
100%
Én is elkezdtem már gondolkodni rajta. Szerintem nem baj pláne ha kézzel akarod csinálni, mert úgy sokkal több idő, mint ha csak simán vennél valami. Pláne ha suli jársz vagy dolgozol mellette, mert mire így megcsinálsz egy karkötőt vagy fülbevalót az hetekbe telhet. Tapasztalatból mondom :D
2011. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak te :D Csak pénzem nincs most. De én amúgy mindig előbb meg szoktam venni jóval, hogy ne költsem másra véletlenül se a pénzt. :)
2011. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk mar aug kozepetol ki vannak rakva a Haloween-i meg karacsonyi cuccok a boltban, igy akaratlanul is ra gondolok. Egyebkent meg vasarolni is elkezdtem mar, mert tavaly majdnem elkesett a Jezuska az ajandekokkal, igy november vegen mar kuldeni akarom a csomagot. Amugy csak praktikussagi okokbol gondolok most ra, de az erzelmeimet az utolso pillanatra hagyom.
2011. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is,ezzel én is így vagyok,nem szeretem az utolsó pillanatra hagyni.
2011. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már vásároltam is, nem csak gondolkodom. :)

Most találtam tök jó dolgokat, amik le voltak árazva, hasznosak is.

Így nem karácsony előtt lesz egy kisebb vagyon a vásárlás.

2011. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus női gondolkozás,általában a nők agyalnak már ilyenkor a karácsonyi ajándékokon..,mi férfiak mindent az utolsó percre hagyunk:P

Én pl. utálom a nagy felhajtást és ember tömeget ami az ünnepek közeledtével jön..,meg van a hangulata persze,de néha kicsit már sok!!

2011. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkozom, de eddig csak dekorációt sikerült venni, igaz azt hihetetlenül olcsón :)

Minden évben november végéig beszerzek mindent, így decemberben nem kell a karácsonyi hangulatom elrontani a tülekedéssel :) csak mosolygok, amikor feljövök gyakorira, és tele van olyan kérdéssel, hogy mire jó egyáltalán a karácsony, meg hogy utálják. Én szeretem :) és ennek biztos, hogy az egyik fő oka az, hogy amikor mindenki vásárol, mi elmegyünk sétálni a gyönyörűen kivilágított Andrássy útra, vagy nézelődünk a karácsonyi vásárban (de nem úgy, hogy "úristen, kell valami gyorsan a Petinek"), no meg kidekoráljuk a lakást és fahéjas süteményeket sütünk ezrével :)

Jaj, már alig várom :D

2011. szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:46


Félreértés ne essék én a karácsonyi hangulatot magát,nem utálom,sőőt,csak azt a nagy felhajtást,hogy "megőrül" mindenki,hogy minél drágább és több ajándékot vegyünk stb...

Meg a tv-ben is minden évben lenyomják,hogy tele voltak a plázák az bronz,ezüst,arany hétvégén...,még a média is tolja az arcunkba,nem mintha nem tudná ezt minden ember!

2011. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

17:55

Nem neked céloztam a hozzászólásom, igazából nem is olvastam a tiéd, csak miután az enyém elküldtem.


De őszintén engem például nem zavar, hogy az emberek tülekednek a plázákban. Mivel nem vagyok ott :) Tévém nincs, de ha valamelyik hírportálon cikkeznek erről, azt el szoktam olvasni. Érdekes. Nem vagyok szociológus, de jól mutatja számomra, hogy az emberek milyen furcsán élik meg az ünnepet.

Az nálunk is mindig cél, hogy sok szép nagy ajándékot vegyünk. Nem vagyok híve annak, ami itt a gyakorin divat, hogy maximum egy fogkefét kapjon a másik, mert a karácsony nem az ajándékról szól. Dehogynem! Nincs annál szebb, mint amikor a fa alatt hegyekben állnak a csillogó papírba csomagolt dobozok! Olyankor újra gyereknek érzem magam.

No de a sok ajándékot nem kötelező az utolsó pillanatban megvenni. Meg a másik, nálunk divat személyre szabott ajándékokat adni. Ez sokszor azt jelenti, hogy úgy csináltatjuk, viszont egy asztalos vagy iparművész általában 1-2 hónapos határidővel vállal munkát. Ezért is el kell kezdeni előre gondolkozni. December huszadikán már esélytelen személyre szóló ajándékot szerezni a családnak.


Egyébként én kimondottan apukámtól hoztam ezt a szokást, szóval azért nem minden férfi hagyja ezt a dolgot az utolsó pillanatra :D

2011. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért köszi hogy reflektáltál;) Én úgy vagyok vele,hogy nem kell hogy hegyomlásszerűen álljanak az ajándékok a fa alatt,hanem inkább egy ajándékot veszek,ami tudom hogy a másiknak fontos és örömöt fogok vele szerezni..

Anyum egyik karácsonyára egy fára akasztható madáretetőt vettem...,nem volt egy ezres az egész de úgy őrült,mint egy gyerek,mintha nem tudom milyen hiperszuper ajándékot kapott volna...;) Apukád meg akkor erősíti a kivételt;)

Kellemes Ünnepeket előre is ha addig nem találkoznánk itt:XD

2011. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!