Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai fiatal lányok tudnak főzni?

A mai fiatal lányok tudnak főzni?

Figyelt kérdés
Megdöbbentő volt,amikor a TV-s főzőműsorban egy női "versenyző" még a konzervnyitót sem ismerte fel.Régen az anyukák tanították a gyerekeiket főzni,meg agyerekeknek is volt erre igénye.Ma készülnek a lányok erre a szép konyhai feladatra?
2009. ápr. 21. 08:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Én megmondtam bnőmnek, amíg nem tanul meg főzni, nem veszem el. :)
2009. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem is tanítgatott édesanyám a különböző konyhai fogásokra, de én mindent magamtól tapasztaltam ki, amit tudok. 4 éven át voltam kollégista, meg kellett tanulnom konzervet kinyitni, tésztát kifőzni, krumplit sütni, minden apróságot. Arra tökéletesen elég a tudásom, hogy magamat eltartsam, 50 fős ebédet úgysem vállalnék be soha. :)

Amúgy az a tapasztalatom, hogy mostanában már a fiúk is egyre ügyesebbek és tapasztaltabbak a konyhában, pl a Kedveseméknél is ő a "szakács" otthon. :)

Szerintem egy idő után mindenkinek muszáj lesz megtanulnia főzni, vagy így, vagy úgy... Már a lányok közül. (23/L)

2009. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
17 éves csajszi vagyok. Tudok főzni, alapdolgokat fejből is, de szakácskönyvből bármit. Annyira nem kellett tanulni, de azért az elején néha segített anyu. Ha kedvem szoktam főzni, állítólag nem is rosszul.
2009. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 tade ***** válasza:
100%
Szia. En most vagyok 25 eves, es egyutt elek a parommal. Annak idejen engem sem erdekelt a fozes. Voltak dolgok, amiket meg tudtam fozni, de nem akartam magam fejleszteni. Utanna megismerkedtem a mostani parommal, aki olasz. Azota nagyon de nagyon sokat fejlodtem. Sokat segitett a parom anyukaja, csomo mindent tole tanultam az olasz konyharol. Most ott tartok, hogy otthonosan mozgok az olasz etelek kozott, de ugyanakkor magammal hoztam, amit anyum tanitott nekem :)
2009. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
Én most vagyok 16 éves, és nagyon szégyellem, de a bundáskenyérnél és az egyszerű kakaós sütinél megakadt a tudományom:( én nagyon szeretnék főzni tanulni valakitől, de nincs rá lehetőségem ...anyukám se viszi túlzásba hetente egyszer ha főtt kaja van. Amikor szóvá teszem akkor meg jön a veszekedés, kiskoromban pedig nem engedett a konyha közelébe mert, hogy úgy is belerontok vagy megzavarom
2009. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

"Én megmondtam bnőmnek, amíg nem tanul meg főzni, nem veszem el. :)"


Ez nagyon jó ötlet. Köszönöm. :D

2009. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
én nem főzök gyakran, mivel anyukám főz, de ha eljutok oda, hogy csináljak valamit, akkor az jól szokott sikerülni. Eddig még nem rontottam el semmit és szivesen mozgok a konyhában. L18
2009. ápr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én otthon megtanultam főzni, és szeretem is, mert legalább olyat eszem most, amit én akarok, és olyan lesz, amilyenre én akarom.

Majd ha elkerülnek koliba, albiba, stb helyre, megtanulják, hogy vagy éheznek, vagy éttermi kajára költenek mindent, vagy tönkreteszik magukat a műkajákkal. Na akkor talán megtanulnak főzni.

2009. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!