Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai fiatal lányok tudnak főzni?

A mai fiatal lányok tudnak főzni?

Figyelt kérdés
Megdöbbentő volt,amikor a TV-s főzőműsorban egy női "versenyző" még a konzervnyitót sem ismerte fel.Régen az anyukák tanították a gyerekeiket főzni,meg agyerekeknek is volt erre igénye.Ma készülnek a lányok erre a szép konyhai feladatra?
2009. ápr. 21. 08:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gondom az ilyesmivel. De 16 évesen sem volt. Szerintem adottság kérdése is, de azon is múlik, hogy valaki mennyire érdeklődő 24L
2009. ápr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Otthon ketten vagyunk hugommal (meg persze Anya), és nálunk inkább ő a főzős, én a takarítós! :)
2009. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 werte válasza:
100%
Nem akarok senki önérzetébe belegázolni, de a mai világ nagyon kifordult magából. Tapasztalatom szerint (tesom) jobban érdeklődnek a bulizás, pasizás és a semmittevés irányába, mint a főzés mosás takarítás! S ez a fiúkra is igaz. Lassan 30 éves leszek, de elszörnyedve nézem, hogy a hugi csak tojást tud sütni és megáll a tudománya, pedig 20 fölött van! KIVÉTELEK BIZTOS VANNAK. De az, hogy a hétköznapi suli után hétvégén majdnem minden tini discoban lébecol másnak nem hiszem hogy anyuci mellett sütöget! ISMÉTLEM, NEM ÁLTALÁNOSÍTOK! MERT VANNAK KIVÉTELEK. Szerintem ez a rohanó világ velejárója lett!
2009. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az odáig rendben van, hogy nem tud főzni ( az én nagymamám sem tudodd mert a dédi otthon volt és nem engedd mást a tűzhelyhez, mamámnak pedig menni kellett mindig a földre dolgozni) de az hogy a konzervbontót nem tudom megkülönbözteti egy másik eszköztől, magas fokú primitívségre és butaságra utal. Én nagyot csalódtam ebben a hölgyben, mondom végre nem egy bulvárdíszpinty, mert szerintem valóban tehetséges, de ez borzasztó illúzióromboló volt. szerintem még egy csekket sem tud befizetni. Én tudok főzni, szeretek is , anyukám megtanított, sütni viszont utálok, egyátalán nem tartom szép konyhai feladatnak, na és mellesleg időm sincs rá. Hétvégén főzök csak.
2009. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%

Hát én azt tapasztaltam, hogy a korombeli, sőt még az idősebb lányok is elkerülik a konyhát. Én 24 éves vagyok és pontosan emlékszem, hogy 14 éves voltam, amikor életem első húslevesét megfőztem. Olyan büszke voltam magamra, hát még a családom. Nekem mindent megtanított az anyukám és nagyon szeretek sütni is és főzni is.

Szerintem nem igazán szép dolog ha egy nő nem tud főzni. Számomra ez alap dolog. Persze nem ítélem el azokat a nőket akik nem tudnak főzni.

Én imádok a konyhába lenni és finomabbnál finomabb ételeket készíteni.

2009. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal alatt mennyire fiatalt értesz?Én 16 évesen készítettem először rendes ételt,ma 21 vagyok és sokak szerint jobban főzök mint a szakács unokatesóm.Büszke is vagyok magamra,3 éve külön élek és jobbnál jobb ételeket készítek:D
2009. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos nem vagyok egy konyhatündér, ezen majd akkor igyekszem változtatni, amikor majd lesz egy olyan komoly kapcsolatom, hogy együtt is élek az illetővel. addig igyekszem azzal kompenzálni, hogy amúgy elég házias vagyok, szívesen és alaposan takarítok.

egyébként anyukám sokszor magyarázza, mit hogyan kell csinálni, mikor főz, de az az igazság, hogy nem igazán érdelkődök a főzés tudománya iránt, és én is érzem, hogy ez nem helyénvaló...

(23/L)

2009. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekem a 19-20 éves bőven fiatal, ill. az lenne a lényeg, hogy az önálló életben ez már ne okozzon problémát.
2009. ápr. 21. 11:11
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem engem anyukám 6 lóval se tarthatott volna a konyhában anno. Sőt, általában véve lusta kamasz voltam. Aztán amikor "leváltam" róla, férjhez mentem, elkezdtem a főzést, háztartási feladatokat. Az, hogy ma már tudok és szeretek is főzni, anyámnak és a férjemnek köszönhető. Anyutól tudtam tanácsot kérni, nem mondta, hogy miért nem figyeltem évekkel ezelőtt, amikor együtt laktunk.A férjem pedig nem cikizett ha valami nem sikerült túl jól, viszont nem fukarkodik a dicsérettel manapság sem.

Aztán ott van a 20 éves unokahúgom. Ha valaki látja, azt mondja "plázacica". Közben lassan 2 éve a barátjához költözött és ő főz, takarit. Mondanom sem kell, hogy az anyjánál ő sem volt házitündér. Aki viszont nem szorul rá, hogy megtanuljon főzni és nem is érdekli a dolog, akár soha életében nem tud majd egy rántottánál többet összedobni.

2009. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem tininek nem nagyon fogott meg a főzés, de aztán külön költöztem 2 évre, és meg kellett tanulnom. Szegény anyukám hiába erőltette, akkor nem kötött le. Persze egyedül nehezebb volt rájönni dolgokra, de magamnak köszönhetem!

Azóta szívesen főzök, és azt mondják, h jól is. :)

A kitalálás részét utálom, néha nem tudom, h mi legyen a menü.

Egyre kevesebben tudnak egyébként főzni, és még kevesebben tudnak jól főzni! Én ezért nem nézem ezeket a műsorokat! Idegesít, h alapvető dolgokat nem tudnak, és még csak nem is érzik magukat rosszul emiatt!

Fél éves a kislányom, törekedni fogok rá, h megtanuljon majd főzni!

27 éves vagyok egyébként.

2009. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!