Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mai 10-19...

Mi a véleményetek a mai 10-19 éves korosztály viselkedéséről? Én nagyon szomorú vagyok. Rosszul gondolom, hogy ez a nagy szabadság a nevelésben nem biztos, hogy jó?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen viselkedésre gondolsz pontosan? Ezt nem a "szabadság a nevelésben" kifejezéssel illetném, hanem a nevelés hiányával, de egyet értek veled. Szerintem sem vezet ez jóra...sok rossz példa van, de azért vannak rendes, tisztelettudó tinik is.
2009. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Hm 28 éves vagyok. mikor kicsi voltam a nagyanyám mondta azt hogy a fiatalok.... aztán mikor én voltam tini akkor nekem mondta anyám hogya fiatalok... és most meg én mondanám? nem én nem mondom hogy a mai fiatalok bármennyivel is rosszabbak lennének mint mi voltunk. Akkor is volt kábszerezés, fiatalon italozás, cigizás, csúnyán beszélés. Most is van. Van olyan barátnöm aki 16 évesen egy fesztiválról lehányt ruhában jött haza és ott örült magának. mindig rockerrekkel lógott meg cigizett ivott, kábszer, minden. Ma ö köztünk a legjobb anyuka. Már 2 picije, van boldog házaságban él, nem cigizik, nem iszik, és nem is kábszerezik, tiszteséges családanya.
2009. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem a fiatalokra kell mutogatni, hanem a szüleikre, ugyanis a szülők is nagyban hozzájárulnak a gyerek viselkedésének a milyenségéhez, főleg kisebb korban. Nem a nevelés, akinek nagyon durván problémás a gyereke, az oda se figyel arra, hogy nevelje, vagy éppen a megfélemlítő, agresszív másik végletbe megy el, ami azt eredményezi, hogy a gyerek nem a szülőhöz fog fordulni, ha valamiben a szülőhöz kéne először.
2009. ápr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az zavar,de nagyon,hogy nem tudnak köszönni!!Pedig amíg picik,gyakran halljuk,hogy köszönj szépen a néninek/bácsinak.Mi is voltunk fiatalok,nekünk is voltak felháborító dolgaink, de más a világ,más az értékrend.A szülői házból nagyon sokat hozunk magunkkal és ezt észre is lehet venni.Azok a fiatalok,akik felháborítanak minket, nincsenek sokan.Mindenki talál a környezetében olyan fiatalokat,akik viselkedése felháborító,de gondoljuk végig,hogy mi is lázadoztunk.Nem érdekelt minket sem az "öregek" véleménye, aztán felnőttünk és becsületes,rendes emberek lettünk.Sok-sok türelem kell hozzájuk.
2009. ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
98%

Tanár vagyok, így ezzel a korosztállyal sokat találkozom.

A véleményem az, hogy egyrészt valóban nem csak a gyerek tehet róla, hogy olyan, amilyen, hanem nagyban a szülők is.

A másik dolog pedig, hogy legalább annyi értelmes, okos, tisztességes gyerek van, mint amennyi jellemhibás. Nem szabad általánosítani.

Egyébként abban a gimiben tanítok, ahová anno jártam. Hasonlók miatt panaszkodtam az elején a régi igazgatóhelyettes kollégámnak (hogy bezzeg amikor mi voltunk tinik). Na, ő mesélt az évfolyamomról pár olyan sztorit, amire vagy már nem emlékeztem, vagy nem is tudtam róla, de semmivel sem voltunk jobbak, mint a maiak.

2009. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok: azért én nem értek egyet azzal, hogy régen nem volt más...igen, mindig is voltak jók, rosszak, illemtudók és bunkók, de nem ilyen megosztásban. Amikor én voltam gyerek, nekünk pl. magázódni kellett a tanítókkal, tanárokkal. Ma pedig mi van? Sok alsó tagozatban a tanító néni már nem tanító néni, hanem a keresztnevükön szólítják a gyerekek pl. "Edit", felsőben meg olyanokat engednek meg a gyerekek maguknak, hogy "betöröm a fejed, ha megbuktatsz, vazze". Azért ne mondjátok, hogy régen ez ennyire gyakori jelenség volt. Nem vagyok merev és begyepesedett, mert nem is ezen van a hangsúly, de aki már ilyen kis korban nem tanul tiszteletet, mert nem készteti rá semmi és senki, abból milyen felnőtt lesz? Pedig a mi nyelvünkön fontos a magázódás is...ma rengeteg kisgyerek van, akik ennek a használatával pl. nem fognak tudni azonosulni. Ez az idősebb generációknak biztos, hogy úgy fog lejönni, hogy bunkók. Más az új korosztály, nem biztos, hogy rosszabbak, de jóval több változás zajlik le, mint az elmúlt évtizedekben és ezt az idősebb generációk már nem fogják tudni követni...még nem is a mai tizenéveseknél lesz a legnagyobb változás, hanem akik még kisebbek. Úgy érzem, hogy egyre több szülő passzolja át az iskolának a felelősséget, hogy az intézmény neveljen kizárólag, de ez nem így működik. Sok szülőnél ezzel le van tudva a nevelés, pedig igazából a gyerek az otthoni mintát követi/követné, nem elsősorban az iskolait.
2009. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon egyetértek veled kedves kérdező,és az első válaszolóval is.Nekem 15 éves gyerekem van,és még két kisebb,szerintem félelmetes szörnyű dolgokat hallani manapság,néha alig hiszem el.Rossz bele gondolni hová tartunk így.És igen,sokmindent hozunk a családból,sokan nem nevelnek gyereket csak felnő valahogy,és rossz példát lát otthon is.

Néha azt gondolom már én vagyok túl szigorú szülő,túlságosan ellenőrizni akarom a gyerekeimet.De én szükségesnek érzem ezt,és főleg a jó példa mutatását otthon.Nagyon el van durvulva a fiatalság,senki ne mondja,hogy régen is ennyire arrogánsak szemtelenek mertek lenni a fiatalok.A fő baj az,hogy szinte semmilyen tettüknek viselkedésüknek nem kell viselni a következményeit sem az iskolában sem otthon.Én úgy gondolom,ha pl egy kiskorú el tud követni bűncselekményeket brutális dolgokat,akkor lehessen ezért a törvény előtt is felelősségre vonni,plusz még a szülei is viseljék a következményeket.És igenis káros rájuk nézve az a nagy szabadság,vagy inkább nem törődés.

Természetesen nem lehet általánosítani,tényleg vannak nagyon rendes családok fiatalok,de sokkal több a problémás gyerek család mint régen ezt el kell ismerni.

2009. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

11,13 vagyok.

Még azt hozzátenném,hogy régen a tanítók tanárok is máshogy viselkedtek mint ma,máshogy tanítottak neveltek.Most is meg kellene követelni a tiszteletet,csak sajnos nincs semmi a kezükben már amivel hatni lehet a mai fiatalságra.

Meg persze nagyon sok a pályára alkalmatlan pedagógus.

Gondolok itt a vetkőzős tanár nénikre...stb.(Ő a fiam sulijában tanít)

2009. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsó hozzászólónak. 1. sok az alkalmatlan pedagógus, 2. már ők is más generáció, 3. nincs a kezükben hatalom, 4. akármit is szeretne egy pedagógus megvalósítani, nem lehetséges, mert bemegy a szülő és ráborítja az asztalt. Azt hiszi, hogy a pedagógus rossz még ha nem is így van. A szülő nem érzi feladatának, hogy neveljen, de ha a pedagógus akar nevelni, azt sem nézi jó szemmel. Ezek a dolgok nem mindenkire igazak, de sokakra.
2009. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Igaz, ránk is mondták, hogy "ezek a fiatalok", de azért mi mégsem 12 évesen kezdtük a nemi életet (jó esetben), meg azért valamennyire csak tiszteltük a nálunk idősebbeket. A mostani 10-19 évesek meg tényleg azt hiszik, hogy ők sz.rják a spanyol viaszt.
2009. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!