Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtűrnétek/nem tűrnétek meg...

Megtűrnétek/nem tűrnétek meg egy meleget a családban?

Figyelt kérdés
A férjem bátyja meleg. Kaptam egy olyan megjegyzést nemrég, hogy miért házasodtam össze vele, ha erről tudtam. Nem értem, hogy mi köze ennek a házasságunkhoz és egyáltalán ahhoz, hogy milyen ember a bátyja. Köztetek lenne olyan, aki nem házasodott volna be egy ilyen családba csak ebből az okból? Ha igen, miért nem? Szerintem borzasztó ez a felfogás...ti mit gondoltok? Van az ilyen fajta homofób gondolkodásnak valamilyen értelmes magyarázata?
2009. ápr. 19. 07:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem el sem lenne szabad ilyenen gondolkodni ha szereted a párod.Egyrész,mert nem a tervérevel kötötted össze az életedet,másrészt meg mert ez nem egy szégyellni valo dolog.Vidéki vagy ugye?Én igen és ott gondolkodik ugy az emberek többsége,hogy amit nem ismerünk,ami mas mint a megszokott,attol féljünk,utáljuk.Igy volt ez az ősember idején is:).Nincs baj ezzel,csak ismernék el a homofobok,hogy talan a felfogásuk nem megfelelo,nem pedig a másik élete.
2009. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
98%

Dehogynincs magyarázata .,... a homofóbbal elbeszélgetnék eg yfél órát szívesen, vszínű meg is találnám az okát, 90 % ....

(pszichológus vagyok, nem egy ilyen jaj de homofób emberkével kerültem már össze, és általában nagyon is jól meghatározható oka van, szal nem így megy az ...)

2009. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
98%

Igen ez a nagyváros ill. vidék hihettelen módon működik ebben az országban és nem értem. Komolyan, nem értem. Úgymond a nagy Nyugaton, a legkisebb városnak is ott a melegbárja, ill. evidens, hogy ott is vannak melegek, ugyan már, hol ne lennének, és ott meg nincs ez a nag ykülönbség hog yfővá

rosi gopndolkodás meg vidéki gondolkodás, én ezt soha sem értettem, de valóban így van, és el kell simernem, sokkal nehezebb egy úgymond vidékivel értelmesen beszélni pl. erről a témáról, mert sokkal inkább tele vannak tabukkal, míg Bp-en meg valamiért természetes az, hogy már általános iskolában a gyerek megszokja, hogy van meleg osztálytársa. Ennyi. Nem mintha a vidékinek nem lenne, csak ott nem tudja mert nem tudhatja róla. Na ezen lehetne változtatni kicsit ...


Egy emberi lény pedig alapvetően gondolkodik, mégha ez nem ismindig sikerül, de azért tételezzük fel, hiszen ezért "értelmes" emberi lény. Na most akkor nincs olyan hogy elfogadom "mert csak", hanem mindennek megvan az oka, ill. pont az a jellemző, hog yaminek nincs, annak is keresi, hiszen szeretné tudni. Ennek is megvan, de nem tudom ez manapság hogyan lehet kérdés, amikor már nagyon réágóta bizonyított dologról van szó, hogy ez genetikailag hogy és mint megy, na most akkor ezek szerint bizonyos helyekre nem érkezik meg az adott ismeretanyag vagy hogy van ez? Én ezen nagyon ki vagyok akadva.


Kis adalék:

Mai szociológiai adatok szerint a fiúk kb 10-12 %-a meleg, és mintegy 60 %-ának volt akármilyen kisebb-nagyobb kalanjda a saját nemével, de heteroszexuális, még ha csak kíváncsiság szintjén is. Na a bisexualitás kérdését meg ne feszegessük, mert akkor soha nem jutunk a végére a témának.

Úgyhogy nem olyan nagy csoda ez, csak páran csodaként állítják be.

2009. ápr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Én megkérdezném a kedves tanár barátod,hogy akkor is ez lenne a véleménye,ha ne adj isten az Ő gyerekéről lenne szó? Persze,az Ő családjában ilyen nem fordulhat elő!!! Hát ez nem így működik.Nem leprások,nem betegek,csak genetikailag így születtek.Közöttük is nagyon sok az értelmes értékes EMBER. A magánélete,meg a sajátja. Ennek semmi köze a te házasságodhoz,Ő a te sógorod úgy,ahogyan van.Te döntöd el,hogy kivel tartasz kapcsolatot, és mivel szereted a férjed elfogadod a hozzátartozói is.
2009. ápr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

09:38: én nem gondolkodom ezen, igazából engem a kollégám hangneme lepett meg, mert már szinte azt mondta, hogy a férjemnek nagy szerencséje volt velem, mert más emiatt nem ment volna hozzá. Csak kíváncsi voltam, hogy más mit gondol erről a témáról. Szerinted hozzámentem volna a férjemhez ha én homofób lennék?


Ha pszichológus kielemzi egy ilyen ember gondolkodását, akkor nem csak olyan magyarázatot fog találni, amit a homofób ember bemagyarázott magának, így az valójában nem igaz?

2009. ápr. 19. 09:51
 16/31 A kérdező kommentje:
Aki azt fejtegeti itt, hogy vidék vs nagyváros, annak elárulom, hogy nem Magyarországról írok, és az említett tanár sem magyar. Szóval ez nem befolyásoló tényező ebben a kérdésben.
2009. ápr. 19. 09:54
 17/31 anonim ***** válasza:
98%

Igazad van, Magyarország egy kiemelten gyöpös hely, akkro mondjuk így, de ez a jelenség igaz tőlünk Keletre is bőven ...

Gondolom nem Dániából vagy Spanyolországból írsz, ahol meg tök természetesen kézenfogva láttam menni két fiút az utcán, nem is egyszer, és a kutyát nem érdekelte ... (ja és "vidék" volt)

Sajnos ez az átkos kelet-europai gondolkodás ....

2009. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Koránt sem Kelet-Európáról van szó. A férjem és a családja sem magyarok. Ennyit arról, hogy mindenki elfogadja a melegeket kivéve, ha az ő családjukban van...ez kb. így működik Nyugaton is. A családom egy nagyon konzervatív régióban lakik és az iskola is ott van, ezt meg kell hagyni. Csak jó, ha tudjátok, hogy nemcsak a magyarok ilyenek mielőtt még a magyar mentalitást kezdi valaki szidni.
2009. ápr. 19. 10:02
 19/31 anonim ***** válasza:
98%
De azért hallod egyáltalán ez a "megtűrés" szó már eleve, mintha valami átkot kellene kötelezően elviselni. Én a meleg rokon helyében úgy kiakadnék, mint a huzat.
2009. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Itt nem rólam van szó, egyébként a kérdést nem így akartam feltenni, de nem engedte úgy, ahogy megfogalmaztam. Bocsánat, ha nem tudok fogalmazni, más nyelvet használok minden nap már hosszú évek óta. Talán meg lehet érteni...
2009. ápr. 19. 10:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!