Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a Transpotting-kultusz?

Mi ez a Transpotting-kultusz?

Figyelt kérdés

Nem láttam a filmet, csak olvastam róla.

Iwiwen, kül. közösségi oldalakon sokaknak van a bemutatkozásnál ebből idézet. Ők felvállaltan heroinisták?

Vagy mi ez? tényleg nem értem


2009. ápr. 16. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Miért nem nézed meg a filmet mielőtt felteszed a kérdést?


Tényleg nem értem.

2009. ápr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, a könyvet is olvasd el, amiből a film készült, még részletesebb mint a film.

Természetesen azért, mert valaki szereti a Trainspottingot, attól az még nem heroinista, néha én is idézek belőle, pedig sosem herkáztam (a legdurvább ameddig elmentem az volt, hogy 17 évesen kétszer kipróbáltam a füvet). Amúgy 22 éves vagyok, feleség és anya.

Szerintem azért szeretik sokan ezt a filmet, mert megfogja az embereket. Vannak benne drámai és viccesebb részek is, a történet érdekes, nem válik unalmassá vagy lapossá. Jó zene van benne, a karakterek érdekesek és szerethetőek a hibáikkal együtt is, a jelenetek teljesen átérezhetőek.

Amúgy meg szerintem azért lett ilyen kultusz film, mert valamiért - nem tudnám megmondani miért - szerintem sok emberben van valami morbid érdeklődés a drogok/drogosok iránt, bár személyes tapasztalatot nem kívánnak szerezni, de mégis van bennük egyfajta kíváncsiság (talán a tiltott dolgok törvénye ez...), amit egy ilyen részletes film nagyon jól kielégít. Nem tagadom, bennem is ott az a bizonyos érdeklődés, pedig én sem vágyom személyes tapasztalatra, hiszen elég jól felvilágosítottak a drogok veszélyeiről, ráadásul később (pont a fent említett érdeklődés miatt) utána is olvastam sokmindennek. Különben érdekes mert sokáig akartam tizenéves koromban elvonóban dolgozni. Érdekes :) Mondjuk olyan távol nem vagyok ettől most sem, szociális munkás szakra járok, szóval ja :)

2009. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem érted, hiszen nem láttad/olvastad. Ha utána sem érted, akkor kérdezz.
2009. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azóta megnéztem, de továbbra sem értem. Nem tartom különösen jó filmnek, de ugye nem lehet mindenkinek egyforma az ízlése. Az viszont, hogy miért kell ebből kultuszt csinálni, egyszerűen nem fér a fejembe.
2009. júl. 23. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg kell barátkoznod azzal a közismert ténnyel, hogy vannak kultuszfilmek. Ezek azok a filmek, amelyeknek nagyon fanatikus rajongótábora van. Általában ezek a filmek sokaknak nem tetszenek, és végtelen viták folynak róluk. Kultuszfilm a Trainspotting, a Ponyvaregény vagy kultuszsorozat a Twin Peaks. Mint ahogy kultuszkönyv az Ulysses vagy az Az eltűnt idő nyomában.
2009. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, persze. A kérdésem elsősorban arra irányult, hogy miért van, hogy sokan mondjuk egy Transpotting-idézettel jellemzik önmagukat. Én olyan dolgokért rajongok, amin keresztül önmagamhoz kerülök közelebb. Gondolom, ezzel más is így van. De egy drogosokról szóló film akkor érintene így meg, ha én is drogoznék.
2009. júl. 23. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, szerintem elég részletesen leírtam, hogy szerintem miért éreznek így az emberek ezzel a filmmel kapcsolatban. Ha nem kielégítő a magyarázatom, akkor kérdezz, de ne csinálj úgy, mintha semmit sem írtam volna. Ugyanis tovább értetlenkedsz, pedig írtam a kérdésedre egy választ. Fogalmazd meg, hogy miért nem volt ez számodra elég magyarázat, és akkor talán tudok rá felelni.
2009. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem a Túl a barátságon c.. film, kb ugyanígy voltam én is az egyik legjobb haverommal. Azóta meg feleségem van.

Szóval van egy bizonyos mondanivalója, megüti az embert.

Transpotting detto megragadja az embert, de ha nem vagy benne a témában még csak ismerősi körből se, akkor nehezenm érzed át persze.

2009. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!