Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy "táposok"?

Mit jelent az, hogy "táposok"?

Figyelt kérdés
Olvastam fórumokat Kárpátaljáról, és sokan írták, hogy az ottani magyarok szemében mi vagyunk a "táposok". Ez mit jelent?
2011. aug. 15. 14:55
1 2
 11/14 Siculitas válasza:

Az erdélyi magyarok használják előszeretettel a tápos kifejezést az anyaország állampolgáraira, akik az erdélyi emberhez képest olyanok, mint a tápon nevelkedett baromfi azzal szemben, amelyik valódi gabonán nőtt fel.


[link]

2012. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem a volt középiskolai testnevelés tanárom hívta így a felmentetteket.

Pedig nem voltuk túl közel se Erdélyhez, se Kárpátaljához: Pécs.

2013. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

És milyen szemléletes!


Mint ahogy az anyatejes csecsi is ellenállóbb, erősebb az immunrendszere, mint a tápszeren nőtt gyereknek.

2016. jan. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Veres28 válasza:
A kárpátaljaiak ezt mondják a magyarokra! Én is kárpát aljai vagyok tudom, hogy megy!
2018. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!