Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táposok kontra csecsszopók....

Táposok kontra csecsszopók. Miért az ellentét? Van értelme a másikba belekötni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene belekötni! ha az anya nem tudja szoptatni vagy nincs teje attól ő még nem rossz, hogy tápszert ad a gyerekének. Én is csak 3 hónapig tudtam szoptatni utána tápszert kapott. de Én nem érzem magam rossz anyának. ÉS nem ítélek el senkit ezért.
2009. jún. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, hogy miert az ellentet, talan a teves kepzetek miatt.

Velemenyem szerint a tapszer es az anyatej nem ellentetek, hanem kiegeszitok. Legalabbis en hiszem azt, hogy a legtobb anyuka, aki tapszert ad nem jokedvebol es kenyelembol teszi, hanem azert, mert anyatejet nem tud (vagy tud, de nem eleget), a babanak viszont ennie kell.

Etto fuggetlenul en is eszreveszem ezen az oldalon, hogy ritkan inkabb ellentabort kepeznek, hala Istennek nem mindig.

Viszont van nehany anyatejjel taplalo anyuka, aki azt gondolja, hogy a tapszeres babak anyukai azert nem szoptatnak, mert feltik a melluket, vagy mert hamar feladtak, pedig ha tobbet kuzd a no, akkor mindenkinek spriccel a teje. Ekkor szuletnek meg a "Tapszert en soha nem adnek a gyerekemnek" jellegu mondatok (mintha valami mereg lenne, illetve ez eleg meggondolatlan kijelentes, mert tegyuk fel, hogy a baba negy honapos koraban olyan gyogyszert kell szednie, ami mellett hiaba van napi ket liter teje, megsem adhatja a babajanak, akkor gondolom van annyi esze, hogy nem kezdene tehentejjel itatni, hanem adna inkabb tapot, vagy ha azt soha nem adna, akkor nem tudom, hogy mit csinalna a sajat gyereke karara).

Valamint azok a kijelentesek, hogy "Tobbet kellett volna cicire rakni a babat, tobbet kellett volna enni, inni, szoptatni", amik meg azt sugalljak, hogy ezt az anyuka biztosan nem tette meg (pedig valszeg megtette es nem segitett), magyarul hibazott.

De van a masik tabor is. Sok tapszeres anyuka tamadasnak el meg mindent csak amiatt, mert lehet, hogy egy-ket ember korabban mar tamadta a tapszerezes miatt. Epp emiatt, ha valaki megkerdezi, hogy szopik-e meg a baba, akkor azt egybol negativ kerdeskent ertelmezi, kotekedeskent, pedig szerintem ez csak egy olyan kozhelyes kerdes, mint szules elotti hetekben az "Egyben vagyok meg?" Az emberek valamit kerdezni akarnak, de nem tul kreativak, vagy nem olyan az ismertseg, hogy szemelyeskedni tudjon, emiatt megkerdezi, hogy hany kiloval szuletett, most hany kilo, alszik-e ejszaka es szopik-e meg. Legalabbis en allandoan ezeket a kerdeseket kapom, de latom, hogy osztonosen kerdezik, a valaszt sokszor mar meg sem halljak.

De nem hiszem, hogy mindenki tamadni akar.

Ezt ahhoz tudnam hasonlitani, hogy ha eszreveszed munkabol hazafele indulasnal, hogy a nadragodon van egy folt a fenekeden, akkor meg vagy rola gyozodve, hogy mindenki azt nezi, illetve, hogy ha harminc meterrel a hatad mogott felnevet valaki, akkor biztosan a te foltos fenekeden rohog. Kozben meg 10bol talan egy ember latja rajtad kivul, azt sem erdekli, mert meg van a sajat "foltja", problemaja.

Egy tapszeres baba anyukaja

2009. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:) szép válasz
2009. jún. 5. 09:48
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Röviden:nincs.
2009. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Ugy gondolom hogy azok a szerencsés anyukák akiknek már a korházba ömlik a tejük ők szolják le a tápszeresseket mert nem tudják hogy sokunknak milyen fájdalommal és kinlódással jár az hogy pár korty anyatej legyen. Szerintük a tápszert adó anyukák hamar feladják.
2009. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az LLL legalább annyira hibás ebben a dologban, mint amennyire hasznos, ha nem esik szélsőségekbe. Mióta ez a szoptatási szervezet kifejtette itthon is "áldásos" tevékenységét, lehet, hogy az elméleti ismeretek nőttek ezen a téren, de az indulatok rettenetesen felkorbácsolódtak. A laktációs szervezetek leginkább az Ír fanatikusokhoz hasonlatosak!:))
2009. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nincs értelme ennek az egész vitának! Ezt az egészet az ömlő tejű mamák gerjesztik, és zaklatják a "tápis" anyukákat a sunyi kis megjegyzéseikkel. Ezek miatt a lelkiismeret furdalást keltő "mániákus szoptatók" miatt éhezett a kislányom majdnem egy hónapig. Persze én voltam a hülye (így utólag már látom), de annyira akartam szoptatni, hogy egyszerűen nem akartam elfogadni hogy nem elég a tej. Igény szerint szoptattam (szinte egyfolytában), és amikor aludt a picim akkor fejtem mint egy őrült! Szegény manóm fojton cicizni akart, mivel éhes volt. Ennek az egész őrületnek a mérleg, és a gyerekorvos vetett véget. Mivel alig hízott a babám a doki rám "parancsolt", hogy mostmár adjak pótlást!

Nem kellett volna annyi baromságot elolvasnom a terhességtől hormonzavaros fejemmel, és akkor nem csinálom ezt a gyerekemmel!

2009. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!