Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy "táposok"?

Mit jelent az, hogy "táposok"?

Figyelt kérdés
Olvastam fórumokat Kárpátaljáról, és sokan írták, hogy az ottani magyarok szemében mi vagyunk a "táposok". Ez mit jelent?
2011. aug. 15. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy onnan ered ez a mondás, hogy régebben az itthoniak kárpátaljára jártak tápért.
2011. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Mee nem esző szalonnát. Meg nem iszó pájinkát.
2011. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

mert pl van a "rendes" kapirgálós csirke, amelyik füvet eszik, magokat, nincs bezárva ketrecbe

meg van a "tápos" csirke, amelyik már gyári szemetet kap, nem tudja mi a jó levegő, jó étel, négy fal közt van egész életében

vonatkoztass el...

2011. aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
:)) Az erdélyiek használják ezt a magyarországi emberekre. Valószínűleg onnan ered,hogy táposok vagytok,vagyis tápot esztek,azaz,amit elétek raknak pl a McDonaldsban. Míg a székely ember levágja a disznóját és azt eszi meg,azaz képes előállítani magának az ételt,addig ti táposok még életetekben nem láttatok élő disznót...Na jó,ez lehet,hogy túlzás így,de nekem volt szerencsém budapesi táposhoz,aki sikítozni kezdett,amikor egy tyúk felé közeledett,utána meg azt mondta,hogy hát ő csak fagyasztott csirkét látott rövid élete során. Szóval így. A székely egyszóval lenézi a magyarországiakat,mert gyámoltalanok,bugyuták hazzá képest bizonyos szempontból...
2011. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
persze mi táposok vagyunk, de az útlevél kellene, mi?
2011. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ez meg mi a csöcsöm? :D


*****


A linkben a kicsillagozott betűt helyettesítsétek be.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 15. 22:24
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Milyen útlevélről beszélsz? Ja,táposok vagytok,nyugodj bele:)) Nem kell nekünk tőletek semmi,sem útlevél,sem semmi,pont úgy magyar állampolgár vagyok újabban,mint te:)) Annyi a különbség,hogy te tápos vagy,én csángó:))
2011. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9:29, a "táposság" arrafelé is terjed. Úgy hallom egyre több a Billa és a Kaufland:)
2011. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát a székelybácsi bemegy a Kauflandba,megnézi a jó régi húsokat,s úgy dönt,hogy meghagyja a táposoknak. Itt még mindig más az élet,mint Budapesten.:)) Mi még tudjuk,hogy hogy zajlik a disznyóvágás:))
2011. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A mesterséges élelmiszereken /konzerv, leveskockák, egyéb vacakok/ élő, kevesebbet a szabadban tartózkodó, az állattenyésztéstől is elforduló emberekre mondják ezt. Kárpátalján az orvos, a tanár, az ügyvéd is a kertjében termeli meg a zöldséget-gyümölcsöt, de állatokat is tart és gondoz otthon. Ez ott természetes.
2011. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!