Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem képesek válaszolni...

Miért nem képesek válaszolni az emberek az e-mail és iwiw-üzenetekre? ! Nagyon elegem van.

Figyelt kérdés

A problémám a következő: egyetemista vagyok, az utóbbi időben minden összejött, az elmúlt hetek azzal teltek, hogy utólagos tárgyfelvétellel próbálkoztam és a kreditjeimet számolgattam (kiderült ugyanis, hogy elcsúsztam vhol, vmiből). Több üzenetet is meg kellett írnom (titkárságra, csoporttársaknak), és azt kellett tapasztalnom, hogy azok az emberek, akikkel napi kapcsolatban állok és jó a viszonyunk, napokon, sőt! heteken keresztül nem válaszolnak az üzeneteimre. Tudom, hogy megnézték, mivel iwiwen ennek utána lehet járni.

Korábban is előfordult már ilysmi nem egyszer, de mindig nyeltem. Általában azt tapasztalom, hogy ha a válasz nem jön azonnal vagy egy-két napon belül, akkor később se fog.

Az a fura, hogy akik nem válaszolnak, a legközelebbi találkozásunkkor úgy jönnek oda beszélgetni, mintha mi sem történt volna. Komolyan nem értem, hogy lehetnek néhányan ennyire - azt kell, hogy mondjam - bunkók, hogy nem képesek két sorban visszaírni, miközben tudják, hogy számomra fontos dologról van szó.

Más is tapasztalta ezt, vagy csak én vagy ennyire peches? (... Vagy jelentéktelen? ... :(..) Mit lehet ilyenkor tenni és miért ilyenek az emberek?

Most jópáran megcsinálták ezt, úgyhogy el vagyok keseredve. :(


2009. ápr. 12. 10:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapvető közönyösség az oka ennek az egésznek, de ez épp olyan dilemma, mint az, hogy emberek évtizedeket lehúznak úgy egymás mellett közös házban, hogy egy szó nem sok, annyit nem váltanak egymással...

Széthúzás és nemtörődömség, a nemköszönők meg egyszerűen bunkó parasztok, ha sorakoznak a diplomáik, akkor is.

Az alapvető jómodor nem iskolázottság kérdése.

2009. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Igen, kedves utolsó válaszadó, én is éppen így látom! Sajnos - és itt most tényleg tisztelet a kivételnek - a legtöbb ember nem segíti a másikat. Sőt! olyan is nem egy akad, aki szándékosan keresztbe tesz másnak - mintha legalábbis ő vmiféle előnyhöz juthatna azáltal, hogy a másikat félrevezette.

A rendesek pedig megszívják...

2009. ápr. 14. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!