Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki abba a városba...

Ha valaki abba a városba jár/járt középsuliba ahol felnőtt /kiskora ota ott él ált. Isibe is ott járt/ az tényleg nehezebben tud önállósodni ha elkerül messzebbre később?

Figyelt kérdés
Ezt beszéltük valamelyik nap egy barátnőmmel. Ő azt mondta hogy szerinte igen mert nála is ez volt. /Mind ketten itt jártuk/járjuk a középsulit/ De ő pl. szeretett is itt lakni. De nem tudom hogy később ez nekem kijönne e pl. mert én rühellek itt lakni meg ugy a családdal se olyan a kapcsolatom mint ennyi idősen neki volt. Azt mondta hogy szerinte én is ugy leszek mint ő...
2011. aug. 5. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A városunkban jártam gimi végéig suliba. Nagyon szerettem itt, és tényleg kicsit visszahúzódó is voltam, de alapjáraton talpraesettnek neveltek, úgyhogy miután elkerültem 200km-re főiskolára, fél órát sírtam, miután otthagytak az albérletben a szüleim, lakótársak meg még nem érkeztek meg, aztán rájöttem, hogy fene jó lesz ez így. :D És emlékszem, 3 nap múlvára ígértem az első hazalátogatásomat, amiből végül 3 hét lett. :D És semmi gondom nem volt. Főztem, mostam, takarítottam, minden ment flottul. :)
2011. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki találta ki ezt, de abszolút emberfüggő. Van, akire igaz, mert burokban nőtt fel, de én pl 18 évesen 300 km-re költöztem onnan, ahol felnőttem (rühelltem otthon lakni), aztán, ahova kerültem, gyakorlatilag megtaláltak az emberek, és a segítségükkel viszonylag gyorsan megtanultam mindent, ami szükséges, hogy ellássam magam - ösztöndíjból meg el az öneltartás is összejött. Nekem a szabadság mindent megér.
2011. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

fuh. én Bp-i vagyok, de most nem abban a kerületben élek, ahol felnőttem.

nagyon könnyű volt magam mögött hagyni az ottani életet és embereket. sajnos sok proli van arrafelé, szóval nem is éreztem olyan jól magam.


most egy másik, színvonalasabb kerületben lakom, majdnem mindenki kulturált ebben a házban, hamar összeismerkedtem a lakókkal, sokan kedvelnek, és én is szeretem őket.


önállósodni sem volt nehéz, 19 évesen már egyedül vezettem háztartást, anyum rendesen bedobott a mélyvízbe. persze anyagilag és érzelmileg támogatott, de fizikailag rám hárult minden. amit nem is bánok, és örökre hálás leszek neki, hogy nem láncolt magához mindenféle buta módszerekkel, ahogy sok más ismerősömmel megtették a szülei.

2011. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én egy faluban laktam, középiskolába egy 25 km-re lévő kisvárosba jártam, de otthon laktam 22 éves koromig. Mindig visszahúzódó voltam, aztán 22 évesen kimentem külföldre bébiszitternek. Imádtam kint lenni, egy évet voltam kint és mire visszajöttem eltűnt az a visszahúzódó kislány aki voltam. Osztálytalálkozón még meg is jegyezték a többiek, hogy senki nem gondolta volna rólam, hogy én egyedül ki merek menni külföldre.
2011. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én otthon lakok még mindig 21 évesen. 10 km-re lévő főiskolára járok, így hülyeség lenne beköltöznöm koleszba vagy albérletbe is, amíg anyagilag nem tudok megállni a saját lábamon. Én már most érzem magamon, hogy iszonyatosan nehéz lesz az elválás. Nem az, hogy 100 km-kre költözök a lakóhelyemtől, hanem felfogni azt, hogy mostantól már nem az otthoni szobám az otthonom, a családommal sem találkozok mindennap, ahogy az ottmaradt barátaimmal sem. Már előre félek kicsit tőle, az első pár napot én is tuti végig sírnám majd, de szerencsére jól tudok alkalmazkodni. Sok időt töltök egyedül utazgatással külföldön, így a házimunkával, önállósággal nincsen baj, egyszerűen csak nagyon ragaszkodó vagyok, így nehéz lesz. Talán egyszerűbb lett volna, ha gimi után elkerülök másik városba, talán nem... ezt már sosem fogom megtudni. :)
2011. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!