Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék önállósodni,...

Hogyan tudnék önállósodni, megkomolyodni kicsit?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 1 év múlva elköltözöm egy másik városba, egyedül. Hogyan tudnék már most nekiállni valahogy önállósodni, komolyodni? Anyukám szerint és SZERETEM IS rám férne...

Tippek?


2010. jún. 27. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha teheted menj el kicsit egyedül nyaralni, tanulj meg főzni, és saját magadra támaszkodni. Én pl 18 éves koromban kimentem Svédországba egy önkéntes táborba. 2,5 hétig voltam kint, együtt dolgoztunk, mulattunk egy nemzetközi csapattal. A közös nyelvünk angol volt, abszolút egymásra, illetve magamra voltam utalva... Utána még pár napot eltöltöttem egyedül egy turista szállón, ahol szintén iszonyatosan jól éreztem magam. Úgy érzem akkor nőtt be igazán a fejem lágya. Megtanultam ellátni magamat úgy, hogy nincs mellettem senki! Megtanultam felelősségteljesen gondolkodni, illetve előre gondolkodni, hogy a tetteimnek milyen következményei lennének, stb... Persze ezeket egy bizonyos fokig előtte is tudtam, de itt vált néhány igazán fontos dolog teljesen egyértelművé számomra, ami nagyon fontos ahhoz, hogy valaki érett módon tudjon dönteni éles helyzetben is!

Ha nincs lehetőséged külföldre utazni, és mondjuk nem Pesti vagy, akkor menj csak fel oda. Tűzz ki különböző célpontokat, ahova el akarsz jutni! Fogj egy térképet, és menj... Ha minden megvan, akkor indulhatsz haza! :) Ez így hülyeségnek tűnik, de az önállósághoz az is hozzátartozik, hogy ha nem tudod hol vagy, merj útba igazítást kérni, ergo szépen lassan egyre talpraesettebb leszel, és nem esel kétségbe ha a nagyváros forgatagában véletlen rossz villamosra szállsz! :) 20/L

2010. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem nem 19 évesen kellene elkezdeni ezt. De mennyire súlyos ez az önállósodási hiány? Bevásárlást pl. tudsz már egyedül intézni, bevásárlólista alapján? Tudom, ez nagyon alapszint, itt kezdődik az egész, de nem tudom, hogy tartasz-e már itt, vagy még ez sincs meg.
2010. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire vagy háziasszonyoskodó típus, de kezdhetnéd azzal, hogy vigyázol mindig a rendre, nekiállsz kaját főzni stb.
2010. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!