Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar emberek között miért...

A magyar emberek között miért van annyi rasszista? Más európai népek is ilyen szinten vannak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aki azt gondolja, hogy a magyarok közt sok a rasszista, az nem élt még Angliában, Franciaországban, Németországban és az USA-ban. Én mindenütt éltem pár évet, szerintem itthon elég toleránsak az emberek.
2009. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

németek. oroszok. lengyelek. náluk is vannak nagy rasszisták de inkább a skinhead kifejezés illene rájuk.^^


a magyaroknál 1értelmüen a cigányok miatt alakult ki rasszizmus de nemmondanám teljesen annak mert csak a cigányokkal vannak bajok. más nép nem is fordul meg nálunk ien nagyszámban.

2009. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De az, hogy sok magyar utálja a feketéket és ázsiakat az nem abból következik, hogy nincsenek hozzászokva a jelenlétükhöz, ezért őket nem tekintik egyenrangú embereknek? Mert valahogy ilyen benyomásom van. Én magam is éltem máshol, de nem tapasztaltam, hogy az emberek ilyen nyíltan rasszisták lennének. Mindenhol van rasszizmus ennek ellenére.
2009. ápr. 6. 00:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod én elkülönítenék két dolgot.

Magyarországon az emberek csúnyákat mondanak, csúnya vicceket mesélnek, puffognak. Aztán ha a szomszédba kínai költözik, akkor max. morognak egy kicsit. A "cigányverésekről" is általában kiderül, hogy "családon belüli erőszak" volt. Nagyon ritkán hallassz kifejezetten, tudatosan rasszista TETTEKről.


Ezzel szemben nyugaton a szöveg nem megy így (amerikában meglincselnének, ha csúnyát mindanék a feketékre), de ha törénik valami, akkor a legtöbb fehér megvonja a vállát és azt mondja, kit érdekel. Franciaországban napi szintűek a verések/összetűzések, Németországban, Angliában szintén.

Tehát én inkább úgy fogalmaznék, hogy a magyar ember a szájával rasszista, de ha egy konkrét személyről van sző, ha arról van szó, hogy rasszista tettet hajtson végre, akkor szó nincs nagyfokú rasszizmusról.

2009. ápr. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a magyarok nem rasszisták, legalábbis általánosságban, csak egyszerűen féltik az országukat más népektől, félnek az idegenektől, attól tartanak, hogy egyszer egy napon magyarország már nem is lesz igazán magyar, hanem egy nagy tarka kavalkád lesz, attól félnek, hogy majd elveszítik a múltukat, a néphagyományaikat, a magyarságukat... ami pedig a cigánykérdést illeti, ők egészen más tészta, őket már rég megszokták volna, ha nem utáltatják meg magukat... ha az átlag embernek nem kellene még fényes nappal is a cigányoktól félnie, akkor már rég elfelejtettük volna, hogy ők mások...kb olyanok is lehetnének nálunk a cigányok, mint amerikában a négerek...befogadottak, lehetnének jó állásaik, egyetemre járhatnának és munkával keresnék a kenyeret és nem 10 hanem csak 2-3 gyerek szájába
2009. ápr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország határozottan nem rasszista ország. Hihetetlenül kevés a "színesek" ellen elkövetett tett. Fordítva ez nem mondható el.
2009. ápr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hypoval mosták az agyadat, mi????
2009. ápr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ez pontosan helytálló, Mo.-n többnyire szavakban megy a rasszizmus, de nem ám nyugaton! Egyik rokonom élt az USA-ban, ő megmondta, a szépen gondozott fehér negyedek zömébe fekete be sem mehet, egyből jönnek ki sörétes puskával....Angliában pedig a metrón is szarrá vernek ha rosszkor vagy rossz helyen......ilyen idehaza nincs
2009. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is éltem az USA-ban. Valóban nem keverednek a fehérek és feketék a lakó övezetekben, de ez a sörétes puskás dolog erős túlzás!
2009. jún. 28. 16:11
 10/11 anonim ***** válasza:
ez anno régebben volt még (néném '50-es évek végén járt kint), tőle hallottam csak...igaz, akkor nég akkora egyenjogúság sem volt...
2009. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!