Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen idegen szavakat használ...

Milyen idegen szavakat használsz a beszéded során? És mit jelentenek azok a szavak?

Figyelt kérdés
ilyenre gondolok h sznob, egzisztencia,.. ezeket a szavakat tudom mit jelentenek, csak arra vagyok kíváncsi h ki milyen idegen szavakat használ a beszéde során. Sokszor nem tudom melyik szó illene a mondatombe, ezért körülírom, de az meg oylan hülyén jön ki:S:( szeretnék idegen szavakat kapni, jelentéssel együtt, köszi:)
2009. ápr. 2. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakran mondom, hogy disztingvál, disztingvált. Azt jelenti, hogy az adott szituációnak megfelelő viselkedés. Ha valaki disztingváltan viselkedik, akkor pl egy elegáns étteremben nem böfög hangosan, a nagymamájának nem "mi a pálya öreglány"-nyal köszön, stb.

Sokszor használom a precedens kifejezést, precedens=példa. Pl. barátnőm megkérdezte, hogy húú hallod, voltál te már ennyire másnapos? Én meg mondtam neki, hogy "hát volt már rá precedens" :)

Szoktam még mondani, hogy kommunikatív=közlékeny.

Most több nem jut eszembe, de biztos van még sok amit használok.

2009. ápr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Húú, nagyon nehéz ezt így összeszedni.

De pl gyakran használom azt, h konkrét - egyértelmű

Vagy individuális - egyéni, egyedi

ergo - tehát

protekció(s) - na, ez hirtelen még magyarul se jut eszembe... :D befolyása van, vagyis egy helyen van egy ember, aki vmilyen ismeretségre, kapcsolatra hivatkozva fű alatt segít neki. (pl megszerezni egy állást, bejutni egy suliba)

etc - et cetera, magyarul annyit tesz: stb. és a többi

Ha eszembe jut vmi, okvetlen beírom - hoppá, okvetlen: feltétlen, feltétlenül.

Elmentem a kérdést. (Édesanyám szerint választékosan beszélek :P)

2009. ápr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

frusztrált - zavarban van, zavart

inzultál - sérteget

ignorál - kerül, semmibe vesz, nem foglalkozik vele

előző voltam

2009. ápr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a következőt tanácsolom.Ha nem jut eszedbe egy bizonyos szó helyettesítsd a Téma szóval.Én bárhová behelyettesítem.Mondjuk pl. Kiesik a párom zsbéből valami, de nem látom konkrétan mi az akkor azt mondom neki h :Kicsim kiesett egy téma a zsebedből!És hihetetlen de tudja miről beszélek.Csak próbáld ki, és hidd el tudni fogják miről beszélsz, mert nem kell kimondani konkrétan a szavakat, és nem kell idegen szavakat használni ahhoz,hogy tudjuk miről van szó.Majd ráérzel az ízére és észre sem veszed és használni fogod a kifejezést!
2009. ápr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ember hihetetlen mennyiségű idegen, jövevény szót használ, ősi, magyar szó kevés van már. :)

Na jó, ez nem igaz, de hidd el, nehéz már egy tőmondatot is összerakni, hogy abból az egyik része ne mondjuk egy török eredetű szó legyen.

2009. ápr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem jövevényszavakat, hanem idegen szavakat. Én a sztereotípiát szoktam használni.
2009. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

degradál - lealacsonyít, megszégyenít, kicsinyesen kezel

degenerált - visszamaradott

2009. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokat: ignorál,preferál,tótum faktum, szignifikáns,vis maior,tolerál,kooperatív, introvertált,extrovertált,patronál,

adminisztrál, plagizál stb.

2017. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!