Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sértő egy fekete bőrű ember...

Sértő egy fekete bőrű ember számára az a szó, hogy szerecsen?

Figyelt kérdés
Nekem annyira tetszik ez a szó :) De elfogadott manapság ezt használni?
2009. ápr. 1. 21:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerecsennek a középkorban az észak-afrikai arabokat hívták (más néven mórok). Nem igazán illik egy fekete-afrikaira a szerecsen elnevezés.


Inkább hívd négernek, bár ebben a mai világban lehet, hogy már az is sértő.

2009. ápr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor inkább hanyagolom ezt a szót szerintem, leginkább az eredete miatt, hiszen inkább arabokra használták, illetve azt jelenti, ma viszont - szerintem - inkább négert értünk alatta. Szóval nem egyértelmű a jelentése ilyen módon. Kár, pedig tényleg nagyon tetszik ez a szó, szeretek ilyen szavakat használni :) Sebaj, majd mondom helyette hogy Boldizsár :) Na mindegy amúgy, nincs nekem bajom a néger/színesbőrű szavakkal sem, csak szeretem változatosan kifejezni magam.
2009. ápr. 2. 13:47
 13/14 Hintalow ***** válasza:

Itt az én véleményem:

Tapasztalataim szerint az itthon élő feketék többsége itt született, ergó a nyelvet is csak többé kevésbé beszélik jól.

Mivel a szerecsen tipikus magyar szó, ráadásul már nem negyon használják, inkáb csak mesékben régi leírásokban szerepel.

Tehát, ha egy feketére mondod ezt, jó esetben azt sem fogja tudni, hogy mit jelent.

2009. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Hintalow ***** válasza:
Előző vagyok, javítás: "Tapasztalataim szerint az itthon élő feketék többsége NEM itt született"
2009. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!