Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sértő egy fekete bőrű ember...

Sértő egy fekete bőrű ember számára az a szó, hogy szerecsen?

Figyelt kérdés
Nekem annyira tetszik ez a szó :) De elfogadott manapság ezt használni?
2009. ápr. 1. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
A cigány meg rétinéger. És nem hiszem, hogy örülnek neki. :P
2009. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Kit érdekel, hogy mi a sértő egy feka számára? Ha úgy gondolod, hívhatod paradicsomnak is. Ha van ilyen ismerősöd, kérdezd meg tőle, bár szerintem ez nem korszerű kifejezés, emiatt ostobának fogsz tűnni és zavarban lesz a feka, hogy mit válaszoljon.
2009. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kevésbé hat sértőnek, mint a feka vagy nigger...
2009. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
A négereket egyszerű kezelni, Viszel magaddal pár banánt a beszélgetésre és ha véletlenül megsérted valamivel, dobsz neki egyet. Ettől megnyugszik és hálás lesz. Vigyázni kell azonban, hogy meggyőződjön róla, nincs nálad sok banán, mert ellenkező esetben követhet hazafelé, mivel nehezen állnak ellen a csábításnak. Szóval vigyázni kell azért. Sok sikert.
2009. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Ilyenkor úgy elámulok mennyi kis idióta van.

Tényleg jó ez a szerecsen. Nekem a Julius Meinl figurája jut egyből eszembe. Viszont nincs fekete bőrű ismerősöm akitől meg lehetne kérdezni.

2009. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Ja, menj ki a blahára és nézz körül. Majd meglátod miképp viselkednek a szerecsenek. Olyanok, mintha a gettóban sétálnának amerikában. 300 év alatt ki lehetett volna heverni, hogy gyapotot szedtek annak idején.
2009. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Gondolkozz ember!!!

"fekete bőrű ember" nem egyenlő a cigánnyal.

2009. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sértő, csak manapság nem használjuk. Nekem erről a szóról mindig valami turbános vagy kis fura sapis fekete bőrű mesefigura jut az eszembe. :-) Hm, régen se nevezték akármelyik sötét bőrűt szerecsennek.
2009. ápr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Nekem onnan jutott eszembe, hogy József Attila versében van az, hogy "Én vagyok a Boldizsár, aki szerecsen király" és szerintem olyan aranyos szó :) De nem is úgy gondoltam én, hogy azt mondom valakinek, hogy "Hé te szerecsen", hanem mondjuk beszélgetésben használom úgy általánosságban a négerek/feketék/színesbőrűek szavak szinonimájaként. Mondjuk nincs ilyen ismerősöm, csak mit tudom én, ha valaki hallja, akkor nem fog bunkónak/tapintatlannak gondolni? Mert mondjuk ha én azt hallom, hogy valaki azt mondja, hogy feka vagy nigger, akkor arról nekem nincs nagyon jó véleményem.

2009. ápr. 2. 00:18
 10/14 A kérdező kommentje:

Amúgy utánanéztem, és eredetileg nem is a fekete bőrűekre mondták:

"a középkorban bármely muszlim vallású - arab, török vagy egyéb - személy közkeletű elnevezése. Már a római korban, a kései klasszikus szerzők műveiben (Kr. u. I-III. sz.) is föltűnik a „szaracénok” szó (görög: szarakenoi) a Sínai-félszigeten élő egyik arab törzs megnevezésére; a következő évszázadok folyamán pedig a keresztények egyre bővebb jelentéskörben, s végül általában minden arab törzs neveként alkalmazták. A bizánciak a kalifa valamennyi muszlim alattvalóját szaracénnak nevezték. A bizánciaktól és a keresztesektől terjedt el a név Nyugat-Európába, ahol sokáig fönnmaradt; Magyarországon szerecsen változatban is használták."

2009. ápr. 2. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!