Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet közel kerülni a...

Hogyan lehet közel kerülni a zárkózott, "álarcot" viselő emberekhez?

Figyelt kérdés

Biztos ismeritek azt a fajta embertípust, aki sosem kér segítséget, sosem tudni róla, ha problémája van... Mindig egyfajta álarcot visel társaságban, azt mutatja, hogy vidám és gondtalan az élete. Ő is ilyen, én szeretnék neki segíteni és tudnék is sok mindenben, csak ebből kifolyólag sok konfliktusunk volt és sokszor megsebeztük egymást...

Hogyan lehet egy ilyen embernek elnyerni a bizalmát? Csak az idő segíthet?


2011. jún. 20. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az idő

és hogy te is hagyod magad megsimerni,ha látja hogy te megbizol benne,idővel ő is megfog benned.

Türelem,türelem,és mégtöbb türelem.


Bár abból amit a vége felé irtál,ugy látszik,hogy nem voltál az.Igy már nehezebb lesz.

Megsebezted,ezt ő örökre megjegyzi.

Talán ha látja h kitartó vagy,és nem akarod bántani (többé).

2011. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az idő, csak ő segíthet saját magán. Ugy, ha megengedi hogy az álarca alá láss.

Ezt csak ugy érheted el, ha előzékeny, kedve, empatikus vagy vele idővel azt érzi hogy benned megbízhat hogy tényleg jó szándékkal közelítessz felé, de az akkor nyit ha ő ugy érzi! Ezt ne felejtsd el!

Ha erősködsz, tolakodó vagy csak még inkább bezárul és ha ilyen marad a hozzáállásod akkor te nem fogsz soha az álarca mögé látni.

2011. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen ember vagyok. Csak az idő, az őszinte érdeklődés segíthet. Legyél mellette, hogy tudja, számíthatsz rá! Egy idő után bízni fog benned, és akkor szívesen megnyílik, mert tévedés azt gondolni, hogy a zárkózott emberek nem szeretik megosztani a problémáikat: igényük van rá, csak nehezebben bíznak meg a másik őszinte segíteni akarásában.
2011. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
És igaza van az elsőnek, az ilyen típusu emberek a sérelmeket örökre megjegyzik!
2011. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most jelenleg azon vagyok, hogy próbálom neki bizonyítani, hogy rám számíthat, amikor kiderül valami füllentése (amit azért mondott, mert úgy egyszerűbb volt, félt megosztani az igazságot) akkor nem akadok ki, hanem elmondom neki, hogy jobban esne, ha bízna bennem és az igazat mondaná mindig.

A megsértésről annyit, hogy ketten vagyunk benne hibásak, csak én könnyen fel tudom dolgozni ezeket, mert tudom, hogy nem rossz szándékból tette. Már megbeszéltük, csak hát az ilyesmihez nem elég 1x-2x beszélni róla... Nagyon gyerekes is még, félig én is az vagyok.

2011. jún. 20. 20:24
 6/14 anonim ***** válasza:
Én ilyen típus vagyok, hozzám idővel, kedvességgel és őszinteséggel lehet közel kerülni. Egy nagyon kedves embert és a szerelmemet egy időben ismertem meg, kb. 3 hónapja, és egyikükben sem tudok még bízni, de jó úton haladok mindkettőjükkel. Sok időt töltünk együtt, sokat beszélgetünk, meghallgatjuk egymás problémáit, örömeit, és őszinték vagyunk. Én olyan vagyok sajnos, ha valakiben nem érzem azt a pluszt, ami arra motiválna, hogy ismerjem meg, sosem leszek igazán közeli kapcsolatban vele. Már pedig az emberek 95 %-ában nem érzem. Cserébe azt, akit igazán megszeretek, sosem árulom el.
2011. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy hazudni meg se próbálj. Én ha valakit hazugságon kapok, soha többet nem tudok benne megbízni igazán.
2011. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor próbálkozom tovább, tudom a bizalmat nem lehet kierőszakolni. Hazudni nem szoktam, őszinte embernek tartom magam, néha túlságosan is. Szerintem a problémák megoldásának az a módja, hogy elmondjuk, megbeszéljük...ő a bizalmatlansága miatt sokat sumákol, és ilyenkor gyakran elveszítem a türelmem.
2011. jún. 20. 21:22
 9/14 anonim ***** válasza:

én is ilyen ember vok. de akiket a barátaimnak tartok, azok tudják, milyen ember bújik el az álarc mögött.

azt hiszem, az illető nem bízik benned, különben te lennél az egyik, akinek abban a megtiszteltetésben van része, hogy tud a titkairól.

nem is biztos, hogy csak ő hibás. Nem viselkedsz esetleg úgy, hogy locsi-fecsinek tartsanak, pletykásnak, olyannak, aki rohan továbbadni a titkokat? mert ez is lehet a probléma, ami miatt nem nyílik meg neked.

v. nem tapostál bele többször a lelkébe lekicsinylő, gúnyos mondatokkal? vlsz ő érzékenyebb, és felveszi azokat, amiket mások nem, még ha jó szándék is vezérelt.

Ha ez utóbbi történt, ne erőlködj sztem, m nem fogja elfelejteni :S (most magamból indulok ki).

talán jobb lenne, ha hanyagolnád - hidd el, az ilyen emberek sem mindenkinek mutatnak álarcot. van 1-2, akiben megbíznak - és ő nem téged tart erre alkalmasnak.

inkább fogadd el.

2011. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ebben a témában "otthon" vagyok.

kulcsszvak: türelem, törődés, támasz, bizalom, őszinteség.

ezek nagyon fontosak!:)

17l

2011. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!