Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Vivian név felvehető fiúként...

A Vivian név felvehető fiúként? Vagy ez csak külföldön fiú név?

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A Vivian NŐI név.
2009. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a női az a Vivien... nem? Angolban a Vivian az fiú és lány név is, magyarban nincsenek ilyen unisex nevek?
2009. márc. 23. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a magyarban az unisex nevek nem engedélyezettek, mert a név alapján egyértelműen azonosítani kell a nemet.

Lehet családi hagyományra, nemzetiséghez tartozásra hivatkozva az engedélyezettől eltérő nevet kérni, ezeket egyedileg bírálják el.

2009. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Szia

az alábbi linken találod az aktuális bejegyezhető neveket. Minden egyéb kívánságot az anyakönyvvezető kérvényez az Akadémiától, kivéve, ha az egyik szülő nem magyar származású. De a törvény is meg van nevezve, ott is utána tudsz olvasni! Remélem, tudtam segíteni!


[link]

2009. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi annak, aki lepontozott!!! Az én férjem nem magyar, úgyhogy tudom, mit beszélek, ha külföldi nevek anyakönyvezéséről van szó!
2009. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Na és mi van akkor, ha valaki lepontoz?
2009. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy ne akarj ilyen nevet fölvenni, se adni. Hisz Te se tudod, hogy mi van vele. Keress valami szép nevet inkább.

Egyszerűen nevetséges, hogy az emberek mennyire keresik a különleges neveket.

2009. márc. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Vivian nevet én itt Amerikában sem hallottam még, pedig vannak kreatív és kacifántos nevek, de szerintem a többség lánynak hinne e név alapján. Szerintem nagyon feminin a hangzása is.
2009. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Volt egy finn barátom akit így hívnak, de ő mondta hogy angol név. Szóval nem amerikai. Én pedig pont hogy egy hasonló feminin nevet keresek. Vagyis már azt hiszem meg is van.:)
2009. márc. 25. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!