Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy fossam a szót egy olyan...

Nyteshade kérdése:

Hogy fossam a szót egy olyan témáról, amiről nem tudok sokat mondani? XD

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 20:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jó, első lecke:

Tegyük fel, kérdeznek tőled eldöntendő kérdést. Tuti igennel vagy nemmel válaszoltál eddig, oszt csókolom.

Na eztán tedd mindig hozzá, hogy "mert" és fejezd be valahogy a mondatot.


Például.

Jucika kérdi tőled: -Láttad este a tévében a Gipsz Jakab kapát kap karácsonyra című filmet?

Mire te: -Nem, mert délután bútorboltban voltam és nagyon fáradt lettem mire hazaértem.


Második lecke:

Hogy visszakérdezel. "És mi volt a filmben?" Stb. Ha nem tudsz hozzászólni, akkor érdeklődsz, sok-sok kérdést teszel fel, és a kapott válaszokra mindig próbálsz reagálni. Előbb utóbb egyre jobban kinyílik a beszélőkéd.



Én sem beszélek sokat, nem vagyok egy központi ember. De nekem ezzel nem volt nagyon bajom. Nálam inkább társaságfüggő a szófosás. Hozzám közeli embereknek tudok rizsázni. Bár régebben azt is kevesebbet tettem.

Egy időben pár hónapot aktívan cseteltem a neten. Idegenekkel, hülyeségekről. Őszintén szólva ez egy értelmetlen időrabló tevékenység, ép eszem lévén, abba is hagytam. Viszont észrevettem magamon, hogy az életben is sokkal többet és lazábban rizsáztam utána. Nem akarom tanácsolni ezt neked, mert sokan csetfüggők, nehogy az legyél te is. De ha képes vagy korlátozni a ráfordított időt, akkor segíthet.

2011. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi h válaszoltál
2011. máj. 30. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!