Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hazudunk? Jobban érezzük...

Miért hazudunk? Jobban érezzük magunkat utánna?

Figyelt kérdés
Ti mikor hazudtatok utoljára, és valóban szükséges volt?
2011. máj. 19. 21:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nagy levegő mert nem olvastad végig a kommentem:


Újra: Megmondanám, hogy láttam egy nővel, de nem mondanám meg hogy fogták egymás kezét (ala. félreérthető részletek). 3. utas megoldás és vitatható hogy hazugság-e.


HA magamra gondolonék csak elhallgatnám az egészet, annyira jó barátnő vagyok, hogy ezt nem tenném (Ezzel cáfolom a csak magunk miatt hazudunk tételét néhány válaszolónak). :P


Szerintem elég információt adtam ahhoz, hogy megkérdezze a pasit, hogy ki volt az. (Ha már úgyis gyanakszik) Nem oldhatom meg a problémáikat helyettük... Ennyi amit tehetek úgy, hogy nem kockáztatom, hogy értelmetlenül rontsak a helyzeten.


Egyébként ha olyan egyszerű lenne az élet, hogy "hogyha nem tett semmit nincs félnivalója" nem mennének szét párok hülye félreértések miatt (és nem lenne ártatlanul elítélt a börtönben sem) stb..


Ja és a lehető legrosszabb helyzettel való fenyegetés / ijesztgetés gyökér egy manipulációs technika. Nálam nem is működik (csak rossz pontokat szerzel vele).

2011. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kerdes, hogy az igazsag elhallgatasa hazugsagnak szamit-e.
2011. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem! A hazugság a szádból jön ki. Ami nem jön ki, az nincs.

Ha kérdez, és én nem válaszolok, akkor az elég beszédes eleve, nem? De nem hazugság. Ha kérdez, és én valótlant állítok, az hazugság. Ha azt kérdezi, hogy láttam-e, akkor miért ne mondhatnám, hogy igen. Erre azt kérdezi, hogy hol, akkor miért ne mondhatnám, hogy hol. Erre szerinted a logikailag következő kérdés, hogy volt-e valaki vele? De ha igen, akkor a válaszom, hogy igen. Ha megkérdi, hogy ki, akkor a történetedből kiderűl, hogy nem tudom, tehát a válaszom, hogy nem tudom. Erre biztos, hogy nem az lesz a kérdés, hogy fogták-e egymás kezét? De azt megkérdheti, hogy mit csináltak. Erre a válaszom, hogy sétáltak.

Hol van a történet továbbszövésében a hazugság? Sehol. Erre a kérdez felelekre biztos, hogy minden féltékenységi kitörés nélkűl, de számon fogja kérni a "pasiját".

Melyik a járhatóbb út ebben az esetben? Az igazság, vagy a hazugság?

2011. máj. 23. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!