Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A túlzott őszinteség, vagy...

A túlzott őszinteség, vagy amikor magunkat adjuk teljességben az inkább ártalmas lenne?

Figyelt kérdés
Legalábbis én szerintem igen.
2011. máj. 20. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem helyzet függő. Tényleg nem szerencsés a főnöknek, tanárnak elmondani, hogy milyen véleménnyel van róla az ember, és hogy milyen jókívánságokkal illeti nap mint nap. De egy kapcsolatban szerintem fontos. Én teljesen őszinte vagyok a barátommal, tud rólam mindent, és fordítva is így van. Nálunk működik. Szerintem nem ártalmas. Én örülök, hogy van valaki, aki előtt teljesen magam lehetek. Persze nem az első randin kell teljesen megnyílnia az embernek.
2011. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pedig én általában nem mondok semmit a külsejükkel kapcsolatban,vagy hogy mit gondolok róla. Ha mondom is, akkor sem úgy, hogy megbántsam vele.

Nálam inkább a tettek azok ami miatt mintha elmartam volna a barátokat körülöttem.

Pl, ha hívnak valahova és, ha valóban nincs kedvem menni akkor nem megyek. De nem értik meg általában miért nem akarok menni. Pedig tényleg csak annyi, hogy nincs kedvem. Vagy, ha nem akarok senkivel sem beszélgetni mert fáradt vagyok akkor is hiába mondom, hogy most nincs kedvem légyszives egyedül szeretnék lenni, azt sem értik meg.

És évről évre a barátaimat elmartam magamtól ezzel. Mintha egyfajta sértődöttségnek vennék, pedig nem annak szántam. De sosem értették meg, ha nekem nem volt kedvem semmihez, vagy, ha nem akartam nevetni velük.

2011. máj. 20. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!