Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 20-on évesen leköltőznétek...

20-on évesen leköltőznétek Budapestről vidékre?

Figyelt kérdés

Egy haveromról most tudtam meg, hogy vidéki, ráadásul nem is lakik annyira közel Bp-hez. Én eddig egy vidékit se ismertem, nem ilyennek képzeltem őket, de ezen a srácon nem is látszik, hogy falusi.

Albiban lakom, de mostanában nem tudom fenntartani, ez a srác felajánlotta, hogy lakjak nála, mert egyedül él. De én még soha nem voltam faluban, azt se tudom hogy néz ki, milyen emberek vannak ott.... Persze mindenképp megnézem a helyet, mielőtt döntök, de hát 1 óra az út busszal, és még nem vettem rá magam...

Szerintetek nagyon gáz lehet faluban lakni? Van itt falusi, aki írna erről?

Amúgy a falu neve ÚJHARTYÁN. Tud valaki róla valamit?

24 éves srác.


2011. ápr. 29. 22:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Tőlünk autóval 10 pernyire van egy nagyobb város, így az ingázás nem probléma, a tömegközlekedés is nagyon jó, a buszmegálló közel van.

A kutyák... Kutyás szomszédot kifoghatsz Budapesten is, a társas ház is jól be tud zengni tőle. :) Nekem van két kutyám, a szomszédoknak is, szinte az összesnek... Sosem ébredtem még fel más kutyájának az ugatására, ha az enyémek ugatnak éjjel (nagyritkán), akkor lemegyek és elküldöm őket a helyükre, így szépen alszanak tovább. Nyilván aki rosszabb alvó, annak kellemetlen, nálunk a szomszédságban sosem volt ezzel probléma. Egyetlen egyszer volt kikészülve a szomszéd néni, mert fél éjszaka ugattak a mi kutyáink, illetve velük együtt a két szomszéd kutya, mert az egyik fán "fennragadt" egy macska, de amikor meglátta a macskát csak nevetett az egészen...

Ami engem zavar a falusi életben, az pl a fa, lom, gaz eltüzelése, ami mondjuk a mi falunkban tilos lenne, még is mindenki megteszi a kert végében. Ilyenkor a fél faluban nem lehet megmaradni akkora füst van, bűz, ablakot nem lehet nyitni. Na ez felháborít, de egyébként semmi más. Nyilván az is zavarna, ha a szomszéd mindenféle állatokat tartana, mert az is kisebb nagyobb szagokkal jár, nem tenném ki nyugodt szívvel a ruhákat az udvarra száradni. Összességében szerintem ki lehet fogni nagyon jó helyet, iszonyatosan jó szomszédokkal.

Amire érdemes figyelni az az, hogy hol van legközelebb buszmegálló, milyen időközönként járnak buszok, hiszen ha van autója az embernek, akkor is bármikor tömegközlekedésre szorulhat. Aztán érdemes a szomszédok után kérdezni, milyenek... Illetve mindenkinek vannak rigolyái, mint pl nekem a baromfik, azt is érdemes megnézni. Nálam pl kizáró ok lett volna ha van a szomszédban, mert kutyákkal jöttünk ide, tudom hogy a kutyák is szeretik kirántani a tollukból őket, én sem csípem őket, inkább ne legyen a szomszédban.

Összességében én először is számolgatnék. Egyrészt hogy mennyiből jönnél ki havonta a lakhatással, rezsivel, ellátással, plusz a bérlettel. Ha úgy ítéled meg hogy jobban, akkor elmondanám haveromnak, hogy még sosem éltem falun, de mivel jó megoldásnak tűnik, legalább megpróbálnád. Ha nem tetszik valamiért, még mindig visszaköltözhetsz Bp-re valamilyen albérletbe.

2011. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Rajtad áll. Én nem bírtam a vidéki életet, az egész napom kínos pontossággal el kellett terveznem a Volán busz miatt, ha véletlen lekéstem, akkor 30 percet is várhattam a következő járatra (az 1 órás utamhoz), de olyan is volt, hogy előbb elment a busz... Nem tetszik, hogy alig van ott valami (helyfüggő), bármit megkíván az ember, ami nincs, akkor megint a tervezgetés jön és a várás, hosszú utazás. Unalmas, pörgősebb embereknek nem ajánlott.

Amúgy nem gáz abszolút, de abba bele kell szokni, amire vagy képes vagy, vagy nem.

2011. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:54:


Neked akkor szerencséd van. De nekem nincs autóm, és tömegközlekedve elég borzalmas. Egyszerűen borzasztó hosszú az út.

A kutyák itt állandóan ugatnak, mert néhány idióta ráköti őket rövid láncra, vagy beteszi egy kis ólba.

Persze az önkormányzat nem tesz velük semmit.

Szóval ahol én lakom, ott eléggé szopás az élet.

2011. ápr. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Nem akartam egy vidékit se megbántani, nem így értettem amit írtam, csak ha pl vidékiket mutatnak a tv-ben akkor van nekik tájszólásuk meg ilyesmi, és azt hittem hogy akkor mindenkinek van.


konkrétan Újhartyánról tud valaki valamit?

2011. máj. 1. 15:38
 25/25 anonim ***** válasza:
nézz utána a neten...
2011. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!