Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 20-on évesen leköltőznétek...

20-on évesen leköltőznétek Budapestről vidékre?

Figyelt kérdés

Egy haveromról most tudtam meg, hogy vidéki, ráadásul nem is lakik annyira közel Bp-hez. Én eddig egy vidékit se ismertem, nem ilyennek képzeltem őket, de ezen a srácon nem is látszik, hogy falusi.

Albiban lakom, de mostanában nem tudom fenntartani, ez a srác felajánlotta, hogy lakjak nála, mert egyedül él. De én még soha nem voltam faluban, azt se tudom hogy néz ki, milyen emberek vannak ott.... Persze mindenképp megnézem a helyet, mielőtt döntök, de hát 1 óra az út busszal, és még nem vettem rá magam...

Szerintetek nagyon gáz lehet faluban lakni? Van itt falusi, aki írna erről?

Amúgy a falu neve ÚJHARTYÁN. Tud valaki róla valamit?

24 éves srác.


2011. ápr. 29. 22:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én soha nem költöznék faluba, apámék meg nagyszüleim is falun laknak (apámék inkább vidéki város kertvárosi részében, de az kb ugyanaz), és utálok náluk lenni. Magyarországon csak Bp jöhet szóba. 20n
2011. ápr. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
75%
Én is egyetértek az utolsó előtti válaszolóval. Szintén igyekszem visszafogni magam, hogy ne mondjak most neked szépeket... Én vidéken ugyan, de éltem városban, panel házban. Jelenleg falun élek, állatunk max két kutya és egy gyík az udvarban, viszont össze sem lehet hasonlítani a városi életet a falusival. Egyrészt pénzben sem, másrészt az, hogy valakinek van egy saját udvara, ahova kimehet, ahol napozhat, fürödhet, lustálkodhat, grillezhet, kerti partit tarthat, bármit csinálhat, az szerintem összehasonlíthatatlan egy panel lyukkal, és az érzéketlen szomszédokkal. Egy 5 szobás, két szintes lakásban élünk, hatalmas udvarral. Mögöttünk fenyő erdő, csönd és nyugalom. A mi vagyonunkból itt erre futja, Pesten ez valószínűleg egy két szobás lakás lenne Csepelen, talán egy kis erkéllyel. Nem is kérdés melyiket választanám... Nekem néhány pláza nem érne annyit, hogy tartósan ott éljek. Ha oda sodor az élet, akkor is veszek inkább egy kis házat valamelyik szomszéd faluban, és ott lakom. A vidékiek nem valami jött ment elmebeteg emberek. Lehet kicsit többet kell sétálni egy boltért, de az emberek nem gázolnak át egymáson, köszönnek a szomszédnak, jobb esetben 100%-ban számíthatnak bármiben a szomszédjaikra, emberszámba veszik a másikat, és ha fekszik valaki a földön nem még bele is rúgnak hármat, hogy biztosan megdögöljön...
2011. ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Ha lenne ott is munkalehetőség, én szívesen leköltöznék.
2011. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 78%-os válasz adó de a 100%-osan vidéki. :)


A Mátra alján töltöttem gyermekkorom. Jártuk az erdőt a testvéremmel, erdei táborba jártunk, nyáron sétáltattuk a kutyusunkat, télen pedig szánkóztunk vele a hegyoldalban, vagy például amikor karácsonykor kuporogtunk a kutyaházikónál.. mikor újszülött kiskutyákat hozott nekünk a Jézuska... és még sorolhatnám.


Aztán felnőttem, férjhez mentem.


Pár faluval költöztünk csak odébb a szülői háztól szintén családi házba.


Mert mi azt szeretnénk, hogy a gyermekünk természetes közegben nőjön fel úgy, ahogy azt mi is tettük.


Imádom, amikor a délutáni napsugár kicsalogat a házból és mikor kimegyek a madárkák dalolásznak nekem. Én hálám jeléül pedig napraforgóval jutalmazom őket a kis madáretetőjükben. :)


Imádom, hogy munka után/hétvégén közösen csinálgatjuk a kertet a férjemmel, szeretem nézni, ahogy nyírja a füvet és megcsap a friss "zöld illat"... aztán folytatom a gereblyézést.


Szeretek átszólni a kerítésen a szomszédnak és megbeszélni az aznap történteket...


Én ezt az életet semmiért soha el nem cserélném!


Kívánom a Kérdezőnek, hogy ismerje meg ezt a pótolhatatlan vidéki életet!



Üdvözlettel:


Egy 24 éves fiatal asszony :)

2011. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%

Az első néhány "vidék-párti" hozzászólóval abszolút egyetértettem. tényleg téves infó, hogy a vidékieken bármi is meglátszódna abból, hogy hogyan élnek. Az az élet pont ugyanannyira értékes, mint egy Pesten élő emberé. (egyszerűen nem is értem, h ez mint kérdés h merülhet fel). Viszont itt a néhány utolsó kommentet olvasva bennem kezdett megállni az ütő. Drága vidékiek, és őszintén mondom, hogy semmi bajom veletek (miért is lenne?), és igazatok van azt a sok pozitív megjegyzést illetően, amit a falusi életre írtatok, de néhányatok pont ugyanannyira elfogult, mint a kérdező srác. Pont olyannak festettétek le Budapestet, mint amely meghatározás bánt titeket, falusiakat (úgy értem amit rólatok írtak). Budapesten élek, és nagyon szeretem. És nem egy panellakásban, hanem a hegyen, nyugis környéken, egy szép kertes házban. És ha valakinek baja van mi sem rúgunk bele még egyet. (ugyan a BKV mindig dugig tömve van, de ha vki rosszul van, ált-ban segítenek neki, pedig őt még annyira sem ismerik, mint te a szomszédodat). A szomszéddal mi is jóban vagyunk, mindig dumálunk a buszon, stb... és ez csak ellenérv arra a pár dologra, amit felhoztál. (most nem írom pontosan ki, de úgyis látja). Ez egy meddő vita, és nem hiszem el, h ezt senki nem látja... A pesti és a falusi életnek is vannak előnyei, hátrányai. Egyiket sem lehet egyértelműen elítélni... szerintem.


u.i.: bocsánat a kérdezőtől, h most nem az ő kérdésére válaszoltam pontosan, de egyszerűen nem álltam meg, h ne írjak. :D

2011. ápr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:39


Én írtam a szomszédosat (is).


Nekem általánosságban nem a pestiekkel van gondom, hanem a szélsőségesen gondolkozókkal.

De ezzel ugyanígy vannak a városiak is.

Szerintem is kár lenne elkezdeni vitázni erről a témáról, mint mindennek, a vidéki és a városi létnek is megvannak az előnyei-hátrányai.


Én direkt írtam le a gyermekkori és mostani élményeimet, hogy a kérdező lássa azt, hogy ugyanúgy civilizáltan él az ember falun, mint városon. És nekem csak pozitívumaim vannak a hegyvidéki élettel kapcsolatban, így nem írhattam mást. :)


Úgyhogy, félre ne érts minket, vidékieket de maga a kérdés a kérdező részéről kissé gyűlöletkeltő, amire van aki így, van aki úgy reagál.


Mindkét félnek a válaszában van egy kis igazság, azt hiszem ebben megegyezhetünk.


:)

2011. ápr. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
49%
semmi pénzért nem költöznék pestre. büdös hangos fujj
2011. ápr. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
23.22-es vagyok, bocsánatot kérek ha kicsit szélsőséges lettem volna, egyszerűen csak kicsit eldurrant az agyam, hogy már megint olyan alakkal "találkoztam", aki valami ködös világban él. Semmi problémám a pestiekkel, éltem ott is néhány hónapig, de huzamosabb időre sosem költöznék oda. Édesapám is budapesti. Az eldurrant agyamnak köszönhetően hoztam fel azt a néhány példát, amit ismerősöktől hallok vagy amit átéltem pl, hogy babakocsival közlekedni lehetetlen, mert szinte senkinek eszébe nem jutna megállni és segíteni felhurcolni a kocsit a buszra, ha meg nem kérem, vagy hogy a nagyit előbb lökik le a lépcsőn, mint hogy belekaroljanak, és támogassák. Természetesen tisztelet a kivételnek, ez csak személyes és ismeretségi kör néhány rossz tapasztalata, ami felénk falu helyen nem hiszem hogy előfordulna. Elnézést kérek ha sértő lettem volna.
2011. ápr. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Én nem költöznék le. Nem azért mert falu hanem mert messze van Budapesttől ahol valszeg később lesz munkahelyed. Hiányzik neked több órás ingázás naponta?? Azt az időt másra is fordíthatnád. Egyébként meg keress más albérletet Budapesten belül ami olcsóbb.
2011. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Aki szerint a vidék csöndes, annak elmondom, hogy itt minden házban vagy két kutyát tartanak, és olyan borzasztóan lármásak, hogy egyszerűen nehéz tőlük aludni.

Nekem rohadtul elegem van a kutyákból. Ráadásul semmi nincs helyben, mindenért utazni kell. És az egyetlen szórakozási hely a kocsma.

Én már azt tervezem, hogy felköltözöm városba. A vidék borzalmas.

Ráadásul minden nap másfél óra az út befelé, aztán másfél vissza. Három órát utazni minden nap elég nagy időpocsékolás. És reggel borzasztó korán kell kelni, hogy beérj nyolcra.

2011. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!