Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 20-on évesen leköltőznétek...

20-on évesen leköltőznétek Budapestről vidékre?

Figyelt kérdés

Egy haveromról most tudtam meg, hogy vidéki, ráadásul nem is lakik annyira közel Bp-hez. Én eddig egy vidékit se ismertem, nem ilyennek képzeltem őket, de ezen a srácon nem is látszik, hogy falusi.

Albiban lakom, de mostanában nem tudom fenntartani, ez a srác felajánlotta, hogy lakjak nála, mert egyedül él. De én még soha nem voltam faluban, azt se tudom hogy néz ki, milyen emberek vannak ott.... Persze mindenképp megnézem a helyet, mielőtt döntök, de hát 1 óra az út busszal, és még nem vettem rá magam...

Szerintetek nagyon gáz lehet faluban lakni? Van itt falusi, aki írna erről?

Amúgy a falu neve ÚJHARTYÁN. Tud valaki róla valamit?

24 éves srác.


2011. ápr. 29. 22:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%

Ne viccelj már, hogy nem voltál még faluban 24 évesen...


Egyébként az életben nem költöznék le falura Budapestről, borzasztó lesz megszoknod a csendet és a nyugalmat. Én már akkor nem vagyok képes elaludni, ha vidéki rokonokhoz megyünk, annyira zavar a csönd. Mindenesetre Újhartyán egyáltalán nincs messze Budapesttől, nem tudom honnan veszed. Úgy beszélsz 24 évesen, mintha 12 lennél.

2011. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de mi az, hogy nem is látszik rajta?^^

Attól még, hogy valaki vidéki nem feltétlenül van egyel több szeme és köbaltája :D Sőt földet sem mind művelünk.


Ugyanolyan emberek vagyunk mint ti.

Mellesleg ami különbség lesz:

csendesebb, nyugodtabb, de bolt valszeg csak egy vegyesbolt lesz helyben, rosszabb internetkapcsolat.(Bár ilyen közel Bp-hez ez szerintem nem annyira számottevő)

2011. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Csak a beképzelt pestiek hiszik,hogy egy falusin "meglátszik",hogy falusi. Falun sem bunkó parasztok élnek.

Igaz,hogy ott az emberek jobban odafigyelnek egymásra,segítik a szomszédaikat,de ott nem lehet állandóan diszkóba járni meg bulizni. Nincsenek plázák,uszodák stb. Nincs tömegközlekedés,de szmog sincs.

A szomszédok odafigyelése pedig nem beleszólás mások életébe.

Ott is vannak pletykás emberek,de Pesten is.

Az egy óra buszozás pedig egy fiatalnak nem lehet gond.

2011. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

Ne tedd, én mondjuk csak 18 vagyok de nyártól már remélem hogy Pesten élek majd.

Azért el lehet lenni vidéken is, de össze nem hasonlíthatóak a lehetőségek Pest és egy falu között.

2011. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Na figyelj ide:D

Én vidéki voltam augusztusig..

2011. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
ops bocsi entert ütöttem véletlenül:D na szóval 8hónapja élek budán,szóval van viszonyítási alapom..vidéken veszprémben laktam,s ott sokkal kultúráltabbak az emberek,pesten sokkal több az igénytelen ember...nagyobb a szegénység,sokkal gázabbak a lakások..rengeteg a csöves...nem értem miért gondolják a pestiek h vidéken parasztok laknak?? majd ha lemész meglátod...
2011. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor gondolom most át mit írjak erre a kérdésre... próbálok bölcsen és higgadtan válaszolni.


Azt tanácsolom, hogy ezt személyesen nehogy előadd bárkinek is.

Ez nagyon sértő a vidékiekre nézve. Nem mellesleg mutatja az IQ hányadosodat...

Emiatt te tűnsz civilizálatlannak.

2011. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:38


Teljesen egyet értek vele és én is próbálom magam moderálni.

Vidéki vagyok én is mondhatni falusi és amikor valaki elkezdi ezt hogy "Te faluban laksz, tanyasi vagy?" hát én akkor mindig olyan ideges leszek.

Nem vagyunk se fogyatékosak, van víz és áram is és még azt a büdös szmogot sem kell szagolni, nincs 50 fok a 15 emeletes tömblakásban, nem kell órákat várni, hogy eljussak egy boltba mert 6 zebrán kell átmenni.

Szeretem Pestet de én meg városban nem laknék sose. Itt csend van, nyugalom, tiszta levegő, szép tájak. Egy köpésre van innen egy város. De már manapság itt is meg lehet kapni mindent szinte. Szóval szerintem nem csak nekem de mindenkinek meg van a véleménye arról aki ilyen tudatlan a falusiakról.

2011. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűzök, hogy nyilván vannak szegényebb falvak, vagy ahol több a nem idén barnult, de attól még ne általánosítsunk.
2011. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Amióta élek azóta falun lakok és ha nem muszáj nem is költözök városba.

Van olyan falu ahol sok a cigány, de a mi falunkban nem sok van.

Ha többnyire svábok lakta faluba mész akkor ott se lesz sok cigány.

Előnye nem sok van a falunak, talán annyi hogy olcsóbbak a házak, csendes, nincs nagy forgalom. Egy pesti panelház árán veszel egy kertes házat falun.

2011. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!