Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Számodra mi a szabadság?

Számodra mi a szabadság?

Figyelt kérdés
Mit jelent szabadnak lenni, és értelmezésed szerint TE az vagy?
2011. ápr. 22. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha senkitől és semmitől nem függök jobban, mint amennyire én irányíthatom. Nem vagyok, kiszolgáltatottnak érzem magam, ezzel a legtöbben vissza is élnek.
2011. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szabadság: szabad ember, szabad országban, azt tesz amit szabad :)
2011. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2. válaszoló!

Érdekes amit írtál, de egy filozofikus jellegű kérdést feltennék: ha a szabad ember azt tesz, amit szabad, akkor már nem szabad, mivel be van határolva, hogy mit szabad és mit nem; így valóban szabad az általad definiált szabad ember?

2011. ápr. 22. 22:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem valahogy semmi gondom azzal hogy vannak olyan dolgok amiket nem szabad megtenni. Így is elég szabadnak érzem magam... De úgy látszik a kérdező azok közé az emberek közé tartozik aki a kákán is csomót keres.
2011. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a belső szabadságot jelenti. Valami olyasmi, hogy mindegy, körülöttem mi történik, mindegy, a körülményeimből fakadóan mik a kötelességeim, korlátaim, én akkor is boldog vagyok, mert nem ezek a dolgok éltetnek igazán, hanem a lelkem szárnyalhat mindezek ellenére szabadon. S így könnyebb ezekre a nehézségekre is tekintenem.
2011. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Azt nem tudom pontosan,mi a szabadság,de azt tudom,hogy mi nem az(vagyis csak sejtem). Én nem érzem szabadnak magam. Alapból nem szabadság,hogy kötelezik a kórházban szülést,oviba-iskolába járást,minden nyavaját kitalálnak,hogy az embernek dolgoznia kelljen(itt pl.az önellátásra gondolok,mert ha valaki igy szeretne élni,akkor se tud,mert valamit mindig bekell fizetni pl.kommunális adó képében) Ilyesmik jutottak az eszembe. Természetesen aláírom,hogy hasznosak és szükségesek ezek a dolgok,csak az a gond,hogy kötelezőek,nem teheted azt,amit szeretnél vagyis nem vagy szabad.
2011. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Első 22:19-es vagyok. Az lemaradt, én annak érzem-e magam. Igen.
2011. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Senkitől és semmitől nem függök, azt teszem ami jólesik és tehetem is. Ehhez persze kell egy erkölcsi érzék is, mert számomra a szabadság azt jelenti, hogy a saját szabadságomat úgy élem ki, hogy senkiét nem korlátozom, azaz: ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI


És igen, én úgy kb 85%-ban szabad vagyok.

2011. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fűzöm ebbe a kérdésbe a törvény betartását, mert az kell, nem tartom szabadság korlátozásának, hogy pl. éjfélkor nem bömböltethetem a zenét egy panelban ,mert tudni kell együtt élni másokkal...

Én azt tartom szabadságnak, mikor a törvény betartása keretén belül, másoknak nem ártva, nem bántva másokat, azt mer csinálni az eber, amit akar, amihez kedve van. Pl. ha épp úgy tartja kedved, ki mersz feküdni egy parkba egy plédre, nem azon aggódsz, hogy vajon mit szólnak hozzá az emberek. Séta közben mersz énekelni ha épp úgy tartja kedved. Felveszel bármilyen ruhát ami neked tetszik, hiába nem látsz máson olyat és mindenki érdekesnek tartja, mert neked az tetszik...

Nekem ez a szabadság.

Ilyen értelemben régebben szabad voltam, mára már sajnos bele öregedtem a korlátok közé. De még ma is sokszor visszatér a szabadságvágyam, csak sajnos ez sokszor nem tetszik a férjemnek. De leg többször sikerül vele is megéreztetnem a szabadság ízét.:)

2011. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem az lenne a szabadság ha egy jól szervezett, jól működő és kiszámítható rendszerben élhetnék. Nem kell hogy bármit csinálhassak, de amit kell azt lehetőleg akadályoztatás nélkül.


Kicsit más elképzelés, mint például a liberálisoké.

2011. ápr. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!