Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről kapta a Szabadság híd a...

Miről kapta a Szabadság híd a jelenlegi nevét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

csak nem a szabadságról?

elődje Ferencz József híd volt


"Ahol a szabadság a rend mindig érzem a végtelent" (József Attila).

2011. márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De miért? Sejtem te okostojás hogy a szabadságról kapta de miért? jöttek a névadók és és azt mondták:


- mi legyen eme híd neve?

- hmmm legyen szabadság.


putty szabadság híd lett...


Akkor evvel az erővel lehetne megkönnyebbülés híd, boldogság híd vagy semmiség híd is...

2011. márc. 20. 23:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert 1945 után az akkori propaganda (jó pár évtizedig) azt mondta, hogy az országon végigszáguldó szovjet hadsereg felszabadította az országot a német megszállás alól. Végül is ez igaz, csak mindig lefelejtették a mondat másik felét: a folytatólagosság kedvéért ők szállták meg az országot.

Na, de ez most nem tartozik ide. Szóval: jöttek a szovjet katonák és felszabadulás volt. Ha meg felszabadulás volt, azt alaposan bele kellett verni az emberekbe. Ezért lett április 4. a felszabadulás ünnepe, ezért készült a Gellért-hegyen a Szabadság-szobor és ezért lett Szabadság híd az újjáépített Ferenc József híd neve. Az egykori elnyomó uralkodót (akkoriban ez volt a hivatalos álláspont) mégsem illett reklámozni, új névként pedig csak valami "megfelelő politikai indíttatású" elnevezés jöhetett szóba.

2011. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor putty szabadság híd lett : )
2011. márc. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nah akkor jól tudtam. Köszönöm! Csak nem sok helyen írnak erről így nem voltam biztos. Ezt is át lehetne nevezni...
2011. márc. 21. 02:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, át lehetne nevezni, csak éppen semmi értelme sem lenne. Így is, úgy is Szabadság hídnak szokták meg, nem is olyan rossz név az (nem valami tömeggyilkosról kapta a nevét) és az emberek döntő többsége nem is ismeri a név hátterét, nem ideologizál azonnali jelleggel. Így hívják és kész. Ugyanez a helyzet a mindenféle Lenin utakkal, Vöröshadsereg útjával és ilyenekkel. Abszolút nem érdekli őket a háttér, attól, hogy így emlegetik, még nem lesznek bolsevikok. Nem olyan fontos az emberek életében az ideológia, mint ahogy néhány politikus képzeli.
2011. márc. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Valóban! Csak a mai ember önhibájából nem lehet szabad!
2011. márc. 21. 15:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Valóban, de szerintem roppant keveseknek jut eszébe pont ez a gondolatmenet a hídról...
2011. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lesz még felvilágosodás!
2011. márc. 21. 19:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, lesz. Csak azt nem értem, hogy ennek mi köze a híd nevéhez...
2011. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!