Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kellene közölnöm a...

Hogy kellene közölnöm a lakótársammal? Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyunk együtt a lakótársammal. neki és nekem is sülve főve fennt van a párunk,kivéve persze hogy az ő párja 24 órát van fennt mert nem dolgozik.nem is ez a lényeg....az elején ők erősködtek mindenáron,hogy közös kaja legyen meg minden közös...nos a következőket állapítottam meg:

-60 nap alatt 6-szor főztek,akkor is úgy hogy én nem tudtam belőle enni,mert legtöbbet olyan adagot,ami épp elég nekik.a többi napokon én főztem..egy forintot nem adtak bele stb...

-velem vetetik a mosóport,ők még nem is vettek.mindkét hónapba én vettem.mindennap megy a mosógép stb...

a pasija állandóan tömi a fejét...

a múltkor szóltam nekik h ezzel azzal bajom van erre elkezdtek velem vergődni..hogy én milyen hangnembe mondom stb...tudni kell h nagy kényesek és normális hangnembe szóltam.. vadidegeneket bevisznek a szobámba a saját gépem elé és ott hagyják mikor ezért finoman szólok,még én vagyok a szar.....nem lehet velük beszélni...

ezzel a főzéses mosóporos vásárlásos dologgal olyan csődbe vertek,hogy hónapról hónapra egy 10-es minusz...én sehova nem járok el,ők meg orrba szájba buli stb...

tudom..közös lónak túrós a háta stb...

hogy kellene megmondani a kaótársnőmnek,hogy ha ez így megy tovább akkor el fogok költözni,mert nem bírok mindenkit etetni..??? a párom azt mondta h feleslegesen fogok nekik szólni,mert én leszek akkor is a szar és csak meg fognak sértődni stb....mit tegyek????légyszi ne szekáljatok a közös lónak szöveggel..tudom...

segítsretek mit tegyek mit mondjak neki? vagy inkább semmit?kétségbe vok esve...különköltözni még 2 hónapig nem tudok,de az alatt még pluszz 20-30 ezer minusz...mit tegyek?


2011. ápr. 12. 15:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
addig amíg nem tudsz elköltözni mindent ami a tiéd azt zárd be a szobádba.
2011. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
mivel mindketten a párommal meleg kaját bírunk szinte csak megenni és most már másodállásom is van,nem megoldható hogy csak annyit főzzek,meg amúgy is ha dolgozok megfőzök 2 3 napra és akkor tudok a munkába is vinni. a srác tömi a bnőm fejét mindennel...tudja h amit ő mond a barátnőjénerk az úgy lesz...szegény csajt fúl lehúzza az meg hülye hagyja magát...azért mert szóltam hogy ha egésznap otthol van ne hagyja már rohadni a mosatlant a mosogatóba..és ezért már megsértődött és a költözésen gondolkodtak...
2011. ápr. 12. 16:20
 23/30 anonim válasza:
100%

Ha nem akartok külön költözni, akkor egyszerűen közlöd, hogy a közös konyhának vége van. Mindenki a saját maga vásárolta külön ételeket eszi, a hűtő külön polcáról, és mindenki külön főz saját magára, és a párjára.


Ha a külön főzés napi szinten nem oldható meg, mert kicsi a konyha vagy egyszerre főznétek, akkor minden nap másvalaki főz. Ha nagy adagot főzöl, kitart két napig is, míg másnap a lakótársad a soros a saját magukra főzésben, és te nem tudsz magatokra főzni.


Mosószer, öblítő: szintén használja mindenki a sajátját.


Mosogatószer, és tisztítószerek, WC papír lehetnek közösek. Írjátok fel havonta, mennyit vettetek, és felezzétek.


A többi menjen mind külön, már eleve így kellett volna.

2011. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
77%
akkor költözzenek pk. MOndom az is megoldás h a tulajjal beszélsz h vekük nem éehet együtt élni. te maradnál szívesen,de íg nem. És akkor ehet h őket fogja kitenni
2011. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

azt tudni kell hogy van pénzük,jól keres a bnőm....nagyon...csak elmegy hülyeségre nem tudja beosztani...nagyképüek..úgy tett a múltkor hogy ő azért nem főz,mert egy kaja 4000 forintba kerül és még nem is mindig sikerül,ert nem tud még főzni csak egy két dolgot,de nem állna oda mellém hogy tanuljon vagy segítsen..csak már a tányérral a végén...

nem tudunk elköltözni,mert csak velük közösen vannak meg a külön élléshez a cuccaink és leghamarabb 2hónap múklva lesz lehetőségünk pénzre hogy külön tudjunk kezdeni....ezzel ők is így voltak,azért költöztünk össze,de ők erősködtek,hogy minden közös legyen...hát most megvan hogy miért is.,...

2011. ápr. 12. 16:28
 26/30 anonim ***** válasza:
71%
úgy gondolom bolond vagy és teljesen kihasználnak de mivel hagyod magad így a te hibád.körülbelül 2 nap után rászóltam volna hogy ne zabálja meg a kajám mert én fizettem érte.
2011. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
52%

Nézd! Vedd a bátorságod vidd a pasidat és mondd meg nekik hogy mostantól a cuccaitokhoz ne nyúljanak. Rakjátok külön szekrénybe a sajátjaitokat....


És igen, közös lónak túrós a háta... szerintem ezt jól megtanultad egy életre.... sajnos ilyenek az emberek. Én két csoportra osztom: akik kihasználnak másokat és aki hagyják hogy kihasználják őket...


Sőt jobbat tudok!

Egyik nap mikor nincsenek otthon a pároddal pakoljátok ki az összes szekrényt. Szedjétek szét hogy mi a tiétek és mi az övéké... aztán a szerint rakjátok be a szekrénybe (egyik szekrény a tiétek a másik az övéké) majd mikor hazajönnek a képükbe kell vágni, hogy meguntátok ezt a közösdit, mert mindig ti szívtok vele, így mától ez van. Ha van saját szobátok, akkor vigyetek be oda olyat amit tudtok... ha van robotgéped én simán azt is bevinném... aztán kulcsra kell zárni a szobaajtót és nem lesznek idegenek a géped előtt... bár lehet jelszavazni is...


Ja igen...és mielőbb költözzetek el onnan!

Ja igen...és köv alkalomkor már kapásból úgy indítsatok: nem közösködünk...és még a wc papírt is ti vegyétek meg külön..

2011. ápr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Itt már sokan irtak hasonlókat, de azért leirom, hogy én mit tennék:

Először is a szobámra szerelnék egy zárat és ha nem vagyok otthon, mindig bezárnám az ajtót, hogy senki ne tudjon bemenni rajtam kivül.

Ezzel a mosópor dolog is meg van oldva, tárold a szobádban az összes olyan dologgal együtt (tusfürdő, sampon stb.) ami a tiéd és te használod.

A kaja dolgot pedig úgy oldanám meg, hogy közölném a lakótársammal és a barátjával, hogy mostantól a hűtőben a felső polc az enyém, az alsó az övék és mindenki a saját polcán tárolja a saját kajáját, amihez a többiek (legalábbis kérdezés nélkül) nem nyúlhatnak.

és nem érdekelne mennyire sértődnek meg, higgadtan és normálisan közölném velük, amiket itt leirtál.

Megmondanám, hogy nem etetek plusz két embert és kész.

Ha mégis hozzányúlnak a kajádhoz, igenis tedd szóvá!

De radikális megoldásként, ha tényleg akkora parsztok (már bocsánat), hogy ennek ellenére a te kajádat eszik továbbra is, lehet már kapni egész olcsón ilyan pici hűtőt, abban elfér egy lábos meg éhány felvágott stb., legyen a szobádban egy olyan.

L/24

2011. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

" ő azért nem főz,mert egy kaja 4000 forintba kerül"

Mi kerül egy kaja megfőzésén 4000 forintba??? Ha egy napi kajánk ennyibe kerülne, akkor nem sokáig ennénk egy hónapban. Ennyibe akkor se kerül, ha főz levest is, húst is, köretet is.

2011. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Már ne haragudj nem bántásból mondom de én is kihasználnám azt ha valaki ilyen naiv Hogy jut egyáltalán eszedbe közös kasszán lenni egy emberrel akit nem is ismersz, közös kassza a családban szokott lenni, albérletnél fel is akasztottam volna magam ha valakinek én veszem a cuccait. Talán kicsit kiállhatnál magadért elé állsz és azt mondod neki bocsi de mostantól én nem veszek több mosóport. Ha mosni akartok vegyetek magatoknak. Az meg hogy bejárkálna valaki a szobámba abba a pillanatban úgy megtépném, hogy nem nekem kéne költözni hanem a menekülne zokogva az anyjába vissza. Ne engedd már hogy így kihasználjanak. Amint teheted költözz nekem is már albérletek élmények miatt saját lakásom van, és így nem kell olyan ócska emberekkel osztozkodnom semmin akivel nem akarok.


Végszóként megjegyezném ha nem zárod be az ajtód ne csodálkozz ha oda ülnek a géped elé és ők vannak felháborodva ha megemlíted. Mivel megszokták ami elérhető számukra is az közös, kész.

2011. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!