Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kellene közölnöm a...

Hogy kellene közölnöm a lakótársammal? Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyunk együtt a lakótársammal. neki és nekem is sülve főve fennt van a párunk,kivéve persze hogy az ő párja 24 órát van fennt mert nem dolgozik.nem is ez a lényeg....az elején ők erősködtek mindenáron,hogy közös kaja legyen meg minden közös...nos a következőket állapítottam meg:

-60 nap alatt 6-szor főztek,akkor is úgy hogy én nem tudtam belőle enni,mert legtöbbet olyan adagot,ami épp elég nekik.a többi napokon én főztem..egy forintot nem adtak bele stb...

-velem vetetik a mosóport,ők még nem is vettek.mindkét hónapba én vettem.mindennap megy a mosógép stb...

a pasija állandóan tömi a fejét...

a múltkor szóltam nekik h ezzel azzal bajom van erre elkezdtek velem vergődni..hogy én milyen hangnembe mondom stb...tudni kell h nagy kényesek és normális hangnembe szóltam.. vadidegeneket bevisznek a szobámba a saját gépem elé és ott hagyják mikor ezért finoman szólok,még én vagyok a szar.....nem lehet velük beszélni...

ezzel a főzéses mosóporos vásárlásos dologgal olyan csődbe vertek,hogy hónapról hónapra egy 10-es minusz...én sehova nem járok el,ők meg orrba szájba buli stb...

tudom..közös lónak túrós a háta stb...

hogy kellene megmondani a kaótársnőmnek,hogy ha ez így megy tovább akkor el fogok költözni,mert nem bírok mindenkit etetni..??? a párom azt mondta h feleslegesen fogok nekik szólni,mert én leszek akkor is a szar és csak meg fognak sértődni stb....mit tegyek????légyszi ne szekáljatok a közös lónak szöveggel..tudom...

segítsretek mit tegyek mit mondjak neki? vagy inkább semmit?kétségbe vok esve...különköltözni még 2 hónapig nem tudok,de az alatt még pluszz 20-30 ezer minusz...mit tegyek?


2011. ápr. 12. 15:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Először is fogj egy papírt, és egy tollat, aztán írd szépen össze, mit is tettél le a lakásban, egy másikra, hogy ők mit tettek le. Aztán üljetek le, és beszéljétek meg.

Például: ha főzni nem tudnak, akkor rendelnek kaját, NEKTEK IS, mert te nem fogod őket etetni. Kevésbé agresszív megoldás, hogy felajánlod nekik: ők megveszik az alapanyagokat, te megfőzöd, amit akarnak.

A mosóporról annyit, hogy: te a magadét egy zárható szekrényben tartod, hogy neked legyen, ha kell, és egyszer csak rájönnek, hogy hopp, nincs. Mikor kérnek, közlöd, hogy nekik kell most venni. Ennél nincs finomabb megoldás, mindenhol a legegyszerűbb, ha elkülöníted a saját cuccaid, ami a másiknak engedély nélkül tabu.

A következő albérletben meg tanulni fogsz belőle, hogy aki közösködni akar, az általában élősködni akar (tisztelet a kivételnek).

2011. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%
Szólj h nincs több közösködés,ha nem válik be,akkor szólj a tulajnak h nem lehet velük együtt élni.
2011. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
66%

Eleve azt nem értem, miért nem lakik ki-ki a saját párjával, ha úgyis nonstop együtt vagytok a párjaitokkal.

Szerintem a lakótársaddal való összeköltözés helyett mindkettőtöknek a párjaitokkal kellett volna összeköltözni, és akkor most nem lenne konfliktus.


Amúgy a csajnak annyit mondj szerintem, hogy kipróbáltátok a közös főzést, közös kaja-kasszát, de nem jött be, így állja mindenki a saját kajáját, főzzön mindenki magára és kész. Amit te főzöl, az a tiéd, amit ő főz, az az övé.

A szobádat meg zárd kulcsra, a gépedre jelszó, akkor mindjárt nem tudnak oda idegeneket beengedni, meg a te géped elé leültetni.

2011. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
koltozz el!
2011. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
54%
háhá!!!!!!!!!!én nem mentem bele ebbe.anyósom addig rágta a párom fülét,mig közös albiba nem jöttünk az én legutolsó hisztim ellenére is.belementem,de kijelentettem,hogy midenki külön főz, és külön vesz mindent.az elején még hozzányúltak a mi cuccunkhoz,de mikor én bejárati ajtót mutattam leálltak vele.(nálam akkor verték ki a biztosítékot mikor 1hét alatt megittak 1kg kávét,mikor nekünk 2hónapig elég)azóta legnagyobb sajnálatomra még mindig így lakunk
2011. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
73%

Bocsánat a válaszolóknak szeretném írni:

sok pár nem szeretne összeköltözni fiatalon (ha pár hónapja járnak akkor pedig pláne nem). + könnyebb elviselni egy/két hülye lakótársat egy lakásban még 2 hónapig, mint egy pasit akivel szakítottál:)

2011. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

"Költözz mindenképpen,de amig nem tudsz addig mindenre ird rá a neved a hűtőben"


dehát leírta a kérdező hogy csak ő vesz/készít kaját akk írja rá mindre hogy az enyém?



a leírtak alapján nemlehet velük beszélni. költözz el. ha megmondod nekik úgyis besértődnek nembeszéltek ,de a cuccaid ugyanúgy használni fogják

2011. ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt hiszik, hogy még az anyjuknál laknak. Fel sem fogják, gyerekesek. Hagyd ott és kész. Majd rájönnek...
2011. ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőek szinte már leírták, amit gondolok..

Szimplán csak nyomatékosítás végett írom le:

Ha a szobád nem zárható, akkor szerelj rá olyan zárat. Nem nagy dolog, menni fog. :) Oda rakd be minden olyan cuccot, ami a Tiéd, és netán gondolod, hogy használhatnád. Ezzel meg is van oldva a gép is, bár a biztonság kedvéért arra sem árt egy jelszó, az igaz. :)

A kaja dolgot meg tényleg a ráírásos módszerrel tudod talán kiélezni a dolgot, de ahogy kiveszem, elég pofátlanok ahhoz, hogy egyáltalán ne érdekelje őket, hogy a Te neved van valamin. Tehát ha ez nem jó, akkor vegyél valami olyan dobozt, amit hűtőbe tudsz rakni, de le is tudsz zárni, akár egy külön kis lakattal.


Persze mindezt úgy, hogy előtte keményen és határozottan elmondod nekik, hogy nem szeretnéd miattuk mínuszba vágni magad, ők is oldják meg maguk a saját dolgaikat ezentúl.


Ha semmi sem segít, akkor pedig próbálj meg tényleg elköltözni, ha van rá mód.

Miért csak két hónap múlva tudnál költözni?

2011. ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%

Lakat a szobára, minden saját cuccot zárj el, amint tudsz, költözz el. Ha megsértődnek akkor megsértődnek, ennyi.

Egy ideig hasonló helyzetben voltam, annyi különbséggel, hogy a "kedves" pár az akkori barátom rokonai voltak, nem szólogathattam be nagyon nekik. Több pénzük volt mint nekem, mégis mindig én vásároltam.

Volt, hogy több időre hazaköltöztem, addig kénytelenek voltak pizzát rendelni saját pénzből (a dobozok persze maradtak az előszobában).

Egy darab dolgot nem vettek volna, miután kifogyott a wcpapír elhasználták a konyhai törlőkendőt, mire visszaértem a zsebkendőkészletet fogyasztották.

Samponnal fürödtek mert a tusfürdő és a kézmosó is elfogyott, mosogatni nem mosogattak, inkább műanyag tányérokat+evőeszközöket vettek, amiket széthagytak mindenfelé.

Ha nem látom, nem hiszem el, hogy ilyen "lények" élnek a Földön...


Volt már, hogy akár 1 hétig nem voltál a lakásban, amíg ők voltak? Akkor mit ennének?

2011. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!