Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kellene közölnöm a...

Hogy kellene közölnöm a lakótársammal? Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyunk együtt a lakótársammal. neki és nekem is sülve főve fennt van a párunk,kivéve persze hogy az ő párja 24 órát van fennt mert nem dolgozik.nem is ez a lényeg....az elején ők erősködtek mindenáron,hogy közös kaja legyen meg minden közös...nos a következőket állapítottam meg:

-60 nap alatt 6-szor főztek,akkor is úgy hogy én nem tudtam belőle enni,mert legtöbbet olyan adagot,ami épp elég nekik.a többi napokon én főztem..egy forintot nem adtak bele stb...

-velem vetetik a mosóport,ők még nem is vettek.mindkét hónapba én vettem.mindennap megy a mosógép stb...

a pasija állandóan tömi a fejét...

a múltkor szóltam nekik h ezzel azzal bajom van erre elkezdtek velem vergődni..hogy én milyen hangnembe mondom stb...tudni kell h nagy kényesek és normális hangnembe szóltam.. vadidegeneket bevisznek a szobámba a saját gépem elé és ott hagyják mikor ezért finoman szólok,még én vagyok a szar.....nem lehet velük beszélni...

ezzel a főzéses mosóporos vásárlásos dologgal olyan csődbe vertek,hogy hónapról hónapra egy 10-es minusz...én sehova nem járok el,ők meg orrba szájba buli stb...

tudom..közös lónak túrós a háta stb...

hogy kellene megmondani a kaótársnőmnek,hogy ha ez így megy tovább akkor el fogok költözni,mert nem bírok mindenkit etetni..??? a párom azt mondta h feleslegesen fogok nekik szólni,mert én leszek akkor is a szar és csak meg fognak sértődni stb....mit tegyek????légyszi ne szekáljatok a közös lónak szöveggel..tudom...

segítsretek mit tegyek mit mondjak neki? vagy inkább semmit?kétségbe vok esve...különköltözni még 2 hónapig nem tudok,de az alatt még pluszz 20-30 ezer minusz...mit tegyek?


2011. ápr. 12. 15:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondj neki? "Holnap reggel költözöm, itt vannak a kulcsok, oldjátok meg a saját magatok élelmezését". Te meg keress valami normális albit :)
2011. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%

Állj elé és tök normálisan mond el neki, hogy szeretnéd ha jövő hónaptól külön mosószeren és kaján lennétek. Ha megkérdezi hogy miért, akkor mond el neki normálisan hogy te sajnos nem tudod őt is meg a pasiját is eltartani.

Én így kilennék akadva mint te, már rég elküldtem volna őket a p.icsába, de ezek ellenére azt tanácsolom, hogy normálisan, határozottan állj elé és közöld ezt vele.

Nem kell kompromisszumokba belemenni, hogy jajjj ezentúl fizetnek majd stb... Mond el, hogy így látod a legjobbnak a dolgot, mindenki a saját kajáját eszi és használja mindenki a saját dolgait. Nehogymár te költözz el azért mert ők a h.ülyék...

Sok sikert! Bátorság!

2011. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%
Költözz össze a pároddal kettesben, őket meg hagyd ott!
2011. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Közösködéseknek általában ez a vége. Ha kedveled őket, miért kellene elköltözni. Közlöd vele külön szeretnéd ezentúl csinálni. Megfogja kérdezni miért, válasz=Szeretnél kicsit spórolni.
2011. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
48%
költözz el ez így nem normális..........jobb lesz és könnyeb is neektek:)
2011. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
100%

Én a helyedben megmondaném nekik, hogy ez a közösködés neked nem jött be, ezttől tovább mindenki saját konton van PONT. Mindenki saját magának vásárol, főz, mos, stb. Ha mégis elvennék, ami a tiéd (kaja, mosópor, stb) akkor tedd szóvá. De komolyan mondom! Ne engedj a 21-ből!

Azt jól vésd az eszedbe, hogy sértődékeny és hisztis ember csak akkor tud jelenetet rendezni, ha van közönsége...tehát TE állitsd fel a szabályokat! Légy kemény! Ne érdekeljen annyira a lelkiviláguk, elvégre őket sem érdekli a tiéd.

Sok szerencsét!

2011. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is!

Ezt már nem lehet megjavítani, meg minek, összecuccolsz, és elhúzol, a többit oldják meg, én a helyedben nem is szólnék előre.Megérdemelnék!Ha kérdik mi ez közlöd, hogy költözöl, most!

Nem vagy senkijük, hogy ellásd őket!

A szobádnak nincsen kulcsa véletlenül?Azt én mindenképpen magamnál tartanám.Szerintem tök mindegy a hangnem, ha nem értik meg, hogy ez így nem megy, nyugodtan legyél bunkó, azért csinálják, mert látják, hogy nem vagy elég határozott, hogy változtass a helyzeten.Ne vegyél semmit közösbe holnaptól, és kész.Mosást nem tudod megoldani máshol? elfogy a mosópor, és nem veszel másikat, kész.Te is annyit főzöl, hogy neked, meg párodnak legyen mit enni, aztán szépen elmosogatsz, és kész.Ha kérdik mi a kaja, azt mondod, hogy MI ezt, meg ezt eszünk, Ti meg amit találtok.Legyél csak bunkó, nehogy már még te érezd rosszul magad amiatt, hogy rajtad élősködnek, és szólsz érte!!

23L

2011. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%
Költözz mindenképpen,de amig nem tudsz addig mindenre ird rá a neved a hűtőben(gondolom közös az is),zárd a szoba ajtód,meg minden más cuccot vigyél be a szobádba ha nem használod. meg mond is meg nekik a frankót
2011. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 öregvarázsló válasza:
100%

Értelmetlen a vitatkozás a lakótársaddal, úgy látom.

A számítógépedre tegyél jelszót, hogy csak Te tudj belépni.

Te is csak annyi kaját főzz amit meg tudsz enni. A mosóporodat pedig használat után zárd el.

2011. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell itt mondani semmit. Külön szobátok van? Ezentúl ott tárolod a mosóport, ha kérdezi, hogy hol van, elmondod neki, hogy mi a szitu, vegyen magának. Főzni sem kell akkora adagot, hogy ők is tudjanak enni, vagy kevesebbet főzöl, vagy megmondod, hogy ezentúl az egyik polc a hűtőben a tiéd, a másik az övé, és ne nyúljon a cuccaidhoz. Még most fejezd be a közösködést, abból soha nem lesz semmi jó. És legyél határozott. Ha nem tetszik nekik, vagy költöznek ők, vagy ha minden kötél szakad, akkor te.
2011. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!