Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért és mennyire szemérmesek...

Miért és mennyire szemérmesek a magyarok más népekhez képest?

Figyelt kérdés

Szerintetek is óriási különbség van a ny-európai és a magyar ember átlagos szeméremérzete között? Ez nem egyfajta álprüdéria?


Majd hozok sok példát, ha kell, most csak ennyi, én ezt tapasztaltam. Nektek mi a véleményetek?


2011. ápr. 5. 07:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Csak egy jó példa:

Szegeden minden júliusban szerveznek ifi-naturista tábort, na mondanom se kell, hogy ahhoz képest, hogy Maon van, 99% holland, német, dán skandináv fiatal, de magyart csak nagyon fehér holló - szerűen lehet találni, mert valamiért extra szemérmesek, és míg a nyugati fiatalok alig várják ezt a tábort, a magyarok nem igazán mennek el.


Csak egy példa, de jól mutatja a különbséget, szerintetek miért van ez?

2011. ápr. 5. 07:41
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Mert egy normális ember szemérmes! A tested nem mutogatni való idegenek előtt!
2011. ápr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy elég rossz példa. semmi köze a prüdériához, másrészt te ugyan sok külföldit látsz, de pl.németországban is sorra zárnak be az FKK strandok érdeklődés hiányában.

és a prüdériának semmi köze a naturalizmushoz. Abszolút nem vagyok prüd, nem zavar,ha mások látnak, sokszor leveszem a fürsőruha felsőm, de soha nem venném le az alsót. egyszerűen higéniai okból.

Tehát szerintem a magyarok semmiben nem különböznek más európai nemzetektől

2011. ápr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
84%
Szerintem nem feltetlenul nyugaton van a "jo" es keleten a "maradi" felfogas. Ha megnezed sok fejlett orszagban a joleti tarsadalmakra jellemzoen nem tudnak mit kezdeni magukkal az emberek mert nem kell megeroltetniuk magukat semmiert, igy sokkal tobb a devians, unalmaban hulyeseget kitalao es csinalo fiatal. Pl Angliaban szinte tok mindennapos, hogy 12 eves lanyok esnek teherbe, muveletlenek, isznak, drogoznak, stb..., mig nalunk a romaktol eltekintve nem igen fordul elo ilyesmi (marmint a teherbe esest), vagy legalabbis nem olyan gyakorisaggal. Szoval a fejlett nyugatbol nagyon sok mindent nem tartok jonak es kovetendonek, es a nagy liberalzmusnak es multikultinak sok kartekony hatasat latom.
2011. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

ááá hát én azért nem értek egyet ezzel a deviáns megközelítéssel ... én látom pontosan, hogy az említett nemzetek fiataljai mennyire gátlás nélkül fociznak, egyáltalán egész nap elvannak egy szál semmiben, és hidd el, baromi furcsa, hogy nem nagyon van köztük magyar, holott a magyarok szervezik (mostanában mintha erősödött volna ez a szeméremérzet nálunk, 10 éve még nálunk is voltak ifi-naturisták pl).


Na arról, hogy mennyire álprüdéria ... csak annyi, hogy ott nem vesznek részt a táborban, de kerítésen kívülről meg rengetegen leskelődnek és titkon irigykednek, hogy lám, vannak fiatalok, akik ezt merik "vállalni", de persze ez rossz szó, mert nem vállalásról van szó,hanem baromira jól érzik magukat. Azt hiszem, ez mindent elárul, nem? Ha annyira megvetendő dolognak tartanák, nem lenne tumultus a kerítésnél, és nem lennének ott a fényképgépek meg a távcsövek bekészítve :))

2011. ápr. 5. 09:31
 6/18 A kérdező kommentje:
szintén érdekes jelenség, hogy kint voltam egy dél-spanyol natur strandon, és zömében fiatalok voltak, de tömve a part, na nálunk meg nem igazán ez megy, szóval én mintha látnék különbséget a nyugati és a magyar emberek viszonyulása között, de akinek van tapasztalata, arra kíváncsi lennék !!!!!!
2011. ápr. 5. 09:36
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Én Szegeden lakom, de ilyen táborról még nem hallottam.

A leskelődésről annyit: ha valami felháborít, azt is megnézed. Amikor katasztrófahelyzet volt a Tiszánál, a Tisza part vonalán fényképezőgépekkel mászkáltak a katasztrófa turisták.

Álprűdség lehet, hogy létezik, de hidd el, vannak olyanok, akik nem szívesen mutogatják maguk, és eszük ágában sincs így tenni, csak a párjuk előtt. Egyébként sem indokolt a meztelenség, csak erkölcsi, sem társadalmi, de természeti szinten sem.

Elképzelhető magyarok is járnak ám ilyen helyekre. De ha nem is, nem baj. Nem kell csatlakoznunk a többihez, aki annyira nem tud mit kezdeni magával, hogy így éli ki magát.

2011. ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

te nem a prüdériáról kérdezel, hanem a naturizmusról.

Hiddmár el, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz.Én pl.nem tartom higiénikusnak nadrág nélkül a széken ülést és nevetségesnek tartom a fiúknál a mezytelen focizást. Nem mert prüd vagyok,hanem egyrészt orvos és tudom, hogy mit szedhetek össze, másrészt épp elég strandon voltampl.németországban, ahol meztelenül voltak. és hidd el, nincs kedvem 60 éves, ereszkedett bőrű, gyér pamacsokat nézegetni.

És egyre többen vannak így vele külföldön is, Németoszágban pl. az elmúlt 20 éveben az FKK strandok 60 %-át zárták be. Mert nem volt aki odamenjen.

Voltál egy táborban és abból akarod megítélni a világot.

2011. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

hát engem meglep, mert a magyar campingeket meg elárazstják a német, dán, holland, skandináv turisták, de Balatonberényben hasonlóan, és még van egy pár hely, de magyarokat csak nagyon kis %-ban lehet találni, na ezért hoznám mégis összefüggésbe a szemérmességgel


aki pedig szegedi, annak annyi, hogy bizony Szeged-Sziksóstónál nézz csak körbe, ott minden év júliusában van egy nemzetközoi ifi-natúr tábor, de valami honlapjuk is van, meg is találtam, és még sporthét is van, na de ez nem arról szól, hogy a lógó tökeit kelljen bámulnom :) na meg ahogy mondtam, ez kifejezetten ifi-tábor

(www.natours.hu)

2011. ápr. 5. 11:24
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van, mi szeretjük a naturista strandokat párommal. Sziksóson kevesen vannak, bár minket ez annyira nem zavar, mert én nem szeretem a tömeg nyomort, és a szép környezet mindenért kárpótol. De engem is elszomorít az a tendencia, hogy egyre kevesebb a naturista, főleg a mi korosztályunkból, a fiatalok közt. Idősebbekkel elbeszélgetek, de jó lennének olyan fiatalabb emberek, akikkel jól el lehetne lenni kint. Az okokon én is gondolkozok, de nem tudom. Nem hiszem, hogy egészségügyi oka lehet, mint azt többen írták. Valahol nincs a köztudatban szerintem, nem divat a fiatalok közt. Meg biztos sokan félnek megélni a vágyaikat.
2011. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!