Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg csak 1 év elteltével...

Tényleg csak 1 év elteltével lehet ugyanabba a sirba temetni?

Figyelt kérdés

Arra értem,amikor van egy sirhely,ahova temetnek valakit,rá a másikat,persze mindenkit koporsóban.

tényleg el kell telnie 1 évnek,hogy lehessen a következő koporsót rátenni?

de hisz koporsóban van a halott,és az ki sincs bontva,csak fölé/mellé téve az új


2011. márc. 17. 11:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat az off-ért. De mikor van rá és mikor van mellé temetés? Meghatározza valami, hogy mikor melyiket csinálják?
2011. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

rátemetés akkor van ha az első koporsót minimum olyan mélyre tették,hogy ha a másik rákerül,még mindig legyen legalább másfél méter föld felül


mellétemetés akkor,ha van hely mellette,és igy vagy egy szélesebb sir,vagy kettő szorosan egymás mellett


de ha nem gondolt senki arra hogy a közelébe kellene még hely,és se rá se mellé nem fér,akkor van hogy ahol van a temetőbe hely...

2011. márc. 21. 17:14
 23/24 anonim ***** válasza:

"Bocsánat az off-ért. De mikor van rá és mikor van mellé temetés? Meghatározza valami, hogy mikor melyiket csinálják?"


Mellétemetés csak akkor lehetséges, ha megveszed az eltemtett hozzátartozó mellett levő sírhelyet. Házaspárok általában még életükben megveszik az elhalálozott párjuk melletti sírhelyet. Ezért van az, hogy sok sírkőre már rá van vésve a név és a születési idő, de a halál ideje még üres.

2011. márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

16:48 vagyok


Köszönöm a válaszokat :)


Én azt hittem más is meghatározhatja.

2011. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!