Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg csak 1 év elteltével...

Tényleg csak 1 év elteltével lehet ugyanabba a sirba temetni?

Figyelt kérdés

Arra értem,amikor van egy sirhely,ahova temetnek valakit,rá a másikat,persze mindenkit koporsóban.

tényleg el kell telnie 1 évnek,hogy lehessen a következő koporsót rátenni?

de hisz koporsóban van a halott,és az ki sincs bontva,csak fölé/mellé téve az új


2011. márc. 17. 11:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy igen, 1 évet kell várni.Viszont ha urnás a következő, akkor lehet, mert akkor nem kell a földet annyira kiszedni, csak hogy a keszon beleférjen.
2011. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

én ezt nem tudtam eddig


csak idős néni mondta,hogy még nem halhat meg majd fél évig,mert akkor nem telik le az 1 év,és akkor nem a férje mellé lesz temetve...

2011. márc. 17. 11:37
 3/24 anonim ***** válasza:
59%
Most gondolkozz el. A koporsó légmentesen zár? A halottal nem történt semmi az elmúlt egy év alatt? Nem bomlott? Azt ott kiásni?
2011. márc. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

de minek ássák ki?

van 3 méteren 1 koporsó,következőt teszik 2 méterre,nem?


vagy akkor mi történik ilyenkor?

mert már kezdem nem érteni


sajnálom,ha értetlen vagyok,szerencsére nem kellett részt vennem túl sok temetésen eddig

2011. márc. 17. 11:43
 5/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy változott-e a szabály,de pár éve még öt év kellett,ha mindkettőt koporsóban temették.

Egészségügyi okai voltak. Ennyi idő kell,hogy a régebbi holttest elbomoljon. Ahogy annak is,hogy milyen mélyre kell temetni a halottat.

2011. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 thegodswhip ***** válasza:

Nem véletlenül ássák a koporsókat mélyre.

Ha csak egy kis földet dobnának rá, akkor alapból olyan bűz lenne, hogy hihetetlen, ráadásul elég fertőzésveszélyes is lehet. Egyes helyeken pedig az állatok is kikaparhatják, ha nincs elég mélyen...

2011. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%
3 méterre nem ásnak le az biztos!
2011. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

nyáron voltam temetésen,ott ahová az idős néni is szeretné ha temetve lenne,és ott bizony volt az 3 méter mély ha nem több


lehet h ez változik aszerint h hány koporsót szeretnének oda?


valahol nincsenek ezek leirva?

2011. márc. 17. 11:58
 9/24 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, nálunk falun volt rá példa, hogy 2 hét múlva rá halt meg a házaspár másik tagja, és simán mellétemették. De több példa is volt rá, hogy 1 éven belül haltak meg, sosem volt olyan,hogy ne mellé temették volna.
2011. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez falun van.Városon jobban figyelnek erre.
2011. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!