Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg csak 1 év elteltével...

Tényleg csak 1 év elteltével lehet ugyanabba a sirba temetni?

Figyelt kérdés

Arra értem,amikor van egy sirhely,ahova temetnek valakit,rá a másikat,persze mindenkit koporsóban.

tényleg el kell telnie 1 évnek,hogy lehessen a következő koporsót rátenni?

de hisz koporsóban van a halott,és az ki sincs bontva,csak fölé/mellé téve az új


2011. márc. 17. 11:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Mikor nagyanyámat temették,ott voltam a sírásásnál,és bizony talán még másfél méter mély se volt a gödör!
2011. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

a nyári temetésnél láttam a sirhelyet a temetés előtt,az volt 3 méter

pici falu ez


145/1999. (X. 1.) Korm. rendelet

3) A sírgödör mélysége 200 cm. Koporsós rátemetés esetén úgy kell mélyíteni, hogy a felülre kerülő koporsó aljzata legalább 160 cm mélységbe kerüljön. A sírgödröt az üzemeltető hozzájárulásával természetes - a talajban lebomló - anyaggal burkolni lehet.

2011. márc. 17. 12:15
 13/24 A kérdező kommentje:
végigolvastam,az 1 évre vonatkozó törvényxt nem találtam
2011. márc. 17. 12:22
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Most gondolj bele, akik tisztességben, szeretetben kitartottak egymás mellett 30-40-50 évig, azok ne nyugodhatnának egymás mellett,ha 1 éven belül halnak meg? Hova tennék úgy mégis, a temetőárokba?
2011. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ne keverjétek a rátemetést a mellé temetéssel. Mellé lehet temetni bármikor, rá nem, csak x év elteltével (nem tudom, hogy mennyi, de szerintem 1-nél biztosan több).
2011. márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

12:38! Így már világos! Kicsit félreértelmeztük :)

Egyébként 1 év alatt még bőven nem bomlik olyan állapotra egy halott, hogy már csak csontok legyenek.

2011. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

rátemetés,nem mellé


mellé nem férne már,csak rá(direkt olyan mélyre volt ásva nyáron hogy majd ráférjen)


de érdekes h mindenféle hülyeséget leirnak a temetési törvényben,ezt pedig nem

2011. márc. 17. 13:24
 18/24 anonim ***** válasza:

ezt áttanulmányoztad?


[link]

2011. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

nem a linkelt oldalon,de ugyanezt olvastam,de átsiklottam felette délelőtt ezek szerint


(2) Az elhalálozástól számított 5 éven belül sír (sírbolt) felnyitására engedély csak hamvasztás, más temetési helyre való áthelyezés és rátemetés céljából, illetve a nyomozó hatóság rendelkezésére adható.


ezt találtam,ez 5 évet ir...ezt fix hogy nem tartják be

2011. márc. 17. 20:52
 20/24 anonim ***** válasza:
Megyeszékhelyen lakom, kb 100 ezer fős város, Papám és Mamám ugyan abban az évben, kb pont félév különbséggel haltak meg és simán ugyanoda temették őket és nem egymás mellé, hanem egymás fölé. És valóban volt vagy 3 méter mély az első. Igaz ez 98-ban volt.
2011. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!