Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy ember élete tönkremegy,...

Ha egy ember élete tönkremegy, egyenesbe tud még kerülni, vagy reménytelen?

Figyelt kérdés
Ismerek egy férfit. 37 éves, 2 éve vált el. A feleségének ítélték a lakást, a két gyereket, és havi 40 ezer forintot. A pasi teljesen kiborult. Előtte is járt néha casinózni, de azóta eljátszott több millió forintot, jórészt kölcsön pénzt. Több milliós tehát most az adóssága, és havi 120 ezret keres kb. Két éven át szinte napi szinten ott ült zárásig. A gyerekeit ellene próbálta nevelni a felesége, nagyjából most akkorák a gyerekek, hogy ez már nem sikerül neki, azóta javul velük a kapcsolata, sokszor megkeresik őt, hetente többször is tud velük találkozni. Ez miatt javult a kedélyállapota, és azt mondja, már nem jár játszani. Az évek alatt többször is megfogadta, hogy soha többet nem megy casinóba, de mindig ott kötött ki. Egyenesbe tudja még hozni a dolgait, vagy reménytelen? A szüleinél él, ha ők nem lennének még egy albérletet sem tudna kifizetni.
2009. febr. 20. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a férfi, akit ismersz véletlenül nem Te vagy? :D

Szerintem a remény hal meg utoljára...MINDENKÉPPEN segítság kell neki...akár orvosi (pszihologusi).. ez egy szenvedély, olyan mint az alkohol meg a drog... Az én gyerekkoromat tönkre tette az alkohol (szüleim)... Lehet hogy a feleség csak ettől próbálja meg megóvni a gyerekeit... Szerintem ha leszokik a kaszinózásról vagy komolyan próbálkozik biztos hogy a feleség sem lesz olyan elutasító...

Nem tudom h segitettem-e .. remélem :)

2009. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem én vagyok és férfi sem vagyok:) Egy nagyon jó barátomról van szó.
2009. febr. 20. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:
A játékgépezésről való leszokáshoz mindenképpen orvosi segítség kell. Vannak ismerőseim, akik azt mondanák, ez reménytelen, ha valaki eddig jut, de szerintem nem... Legalábbis remélem, főleg, ha ilyen aggógó barát áll mellette, mint Te!
2009. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!