Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A romákat miért nem szeretik?

A romákat miért nem szeretik?

Figyelt kérdés
Romákat sajnos mindenhol lenézik.Nem vszik fel dolgozni pdig ők is a családjukat szeretnék eltartani.Mert mindenhol csak azt hallani hogy így a ciganyok meg ugy.De ha nem cigány követ el egy bűncselekményt azon nem tudnak meg botránkozni .
2009. febr. 16. 21:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem én írtam, de teljesen egyet értek vele:


"Utállak! Ez az ÉN véleményem.

Nem a bőröd színével van a bajom. Az életeddel. Tele vannak veled a börtönök. Ellopod, amiért megdolgoztam.

Bántasz engem, bántod a gyermekemet. A feleségemet molesztálod.

Büdös, mosdatlan vagy.


Ha visszaütök, ha véleményt mondok, meghurcolnak. Benne leszek a tévében, hogy rasszista vagyok. Pedig nem azt utálom, aminek születtél. Azt utálom, ami lett belőled.


Ha a vonaton mellém ülsz többedmagaddal, félelem és undor fog el.


Nem tudsz emberek közt viselkedni. Ha tudnál, lenne munkád is.


A jogaiddal tisztában vagy, de a nevedet nem tudod leírni.

Folyamatosan segítő jobbot nyújtunk neked, de kihasználsz. Csak a segélyt látod.


Nem is akarsz több lenni, mint ami vagy: Cigány.


Cigányból csak akkor lesz roma, ha meg tanul EMBERKÉNT ÉLNI!!!!

Van belőled néhány, akiknek sikerült. Mert ő is akarta.

Én őket hívom romának."


olvassátok el, szerintem ez az igazság:

[link]


Nem kellene struccpolitikát folytatni a politikusoknak!

Ez nem rasszizmus!

2009. febr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

A kérdést általánosságban tetted fel "a romákat miért nem szeretik?", szóval ezeket a dolgokat nem rólad írják, hanem a cigányságról általánosságban, mert ez a helyzet( nem kell magadra venni):

- Tényleg nagy részük büdös;

- Lehet h te azon kevesek közé tartozol, aki tanult, de többségük már akkor nagy banzájt szervez, ha nagy nehezen x év után kijárta a 8.at( ha egyáltalán sikerült neki, -tudom, mert sok ilyet ismerek!!) Teszem fel a kérdést: Mégis mire kapna munkát, aki max az általánost fejezte be, szakképesítés meg semmi?? /Amúgy nekünk is ugyanúgy nehéz munkát találni./

- Na és persze a sok negatív TAPASZTALAT ( nem előítélet!), a legtöbb embernek már akadt velük valamilyen összetűzésük. Nekem is van bőven, de nem sorolom fel, hosszú lenne...

2009. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem szeretjük, mert utáljuk!

És egyáltalán nem érdekel, hogy te mennyit fürdesz!

És még helyesen is írunk!

2009. febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 vav22 ***** válasza:
100%
Én érettségivel, angol nyelvismerettel, számítógépes ismeretekkel és 10 ujjas gépeléssel sem kapok munkát, nemhogy 8 általnossal... És nem vagyok roma, se csúnya, se idős, csak egy átlag fiatal. Én tudom, hogy vannak rendes romák, mert ismertem egyet-kettőt, de kisebb koromban nem egyszer menekültem a romatelepnél, mert megkergettek, követ hajítottak utánuk, amiért nem adtuk oda a cuccainkat. Még szerencse, hogy atléta voltam, nem értek utol :D:D:D Amúgy dolgoztam együtt olyan romával (fiatal, iskolás bár inkább mellé jár), hogy bármit megcsinált. Hiába mondtak neki akármit, ő ment és csinálta, bármire meglehetett kérni és tűrte, hogy utasítgassák, parancsolgassanak neki. Szóval az érmének két oldala van. És a jobbik oldalát sem fogadják el úgy ahogy kellene, azonban ennek is oka van véleményem szerint, mert ha egy népről, emberről vagy akármiről kialakul valamilyen nézet, annak alapja van, elterjed és az emberek elég rosszindulatúak ahhoz, hogy általánosítsanak és lássák a kivételeket. Szóval az én véleményem egy kicsit megoszlik. Van ilyen roma is meg olyan is... Jah, amúgy egyszer egy nem roma rántott fegyvert az utcán és tette a fejemhez, és csak ketten voltunk és még feljelentést is féltünk tenni, szóval nem lett semmi az egészből, de már megbántam, h nem tettünk feljelentést, csak nagyon féltem és magam alatt voltam. És még hány ilyen történik meg ennél rosszabb nem romákkal is...
2009. febr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%
ha az adatok, amiket írtál, kedves kérdező, igazak, akkor elég furcsán jön ki a dolog...ugyanis a börtönök több mint 50%-a cigány... ha ez mind mind csak a te 25%-od, akkor, még többen vagytok, mint hittük... de ha ilyen sok "jó" cigány van, akkor miért nem fognak össze, hogy elirhítsák azt a 25 %-ot? és miért nem tesznek valamit a beilleszkedés érdekében?
2009. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Saját személyes tapasztalatom.A szociális szférában dolgozom a megszólitásom - a cigányoktól - paraszt.Mert mi dolgozunk, ők meg az adóforintjainkból veszik fel a segélyeket."Hadd dolgozzon a paraszt"Tartson el minket. Ha nem akkor rasszisták fasiszták szegregacionalisták stb vagyunk. Nos ezért nem szeretik a cigányokat(TISZTELET A KIVÉTELNEK, mert az is van.
2009. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
"AMINT AKARJÁTOK, HOGY CSELEKEDJENEK VELETEK AZ EMBEREK, TI IS HASONLÓKÉPPEN CSELEKEDJETEK VELÜK. Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, milyen jutalmat érdemeltek? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik. És ha azokkal tesztek jót, akik veletek tesznek jót, milyen jutalmat érdemeltek? Hisz ezt a bűnösök is megteszik. És ha azoknak adtok kölcsön, akiktől remélitek, hogy visszakapjátok, milyen jutalmat érdemeltek? Hiszen a bűnösök is kölcsönöznek a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza."
2009. febr. 20. 12:53
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"AMINT AKARJÁTOK, HOGY CSELEKEDJENEK VELETEK AZ EMBEREK, TI IS HASONLÓKÉPPEN CSELEKEDJETEK VELÜK"


Akkor engem azért akartak a cigányok megerőszakolni, mert azt akarják, hogy a magyarok is tegyék ezt az ő asszonyaikkal, lányaikkal? vagy azért akarták elvenni a pénzem és a telefonom, hogy utána majd én is elvehessem tőlük? vagy azért fenyegetőznek, hogy elvágják a torkom, csak úgy poénból, mert elmegyek mellettük, mert szeretnék, ha én megtenném velük?

2009. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%
Utolsók! Tisztelet a kivételnek. És hazudnak, amikor azt mondják, hogy a magyarok ezzel "rágalmaznak" minket! Ők érdemelték ki. Egy időben ők is rendesen éltek, dolgoztak semmi baj nem volt. De most, az összes fennt horgyja az orrát! A szókincsük meg more, csáje, *eci, kis aljasok, *urva magyrok stb... na kb így állnak most!
2009. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, miért szegény Magyarországot verte meg az Isten egy félmilliós kisebbséggel a fajtádból!
2009. febr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!