Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnék tájékozott, művelt...

Szeretnék tájékozott, művelt lenni. Figyeljem mindig a híradót? Mit olvassak neten?

Figyelt kérdés

Szeretnék tisztában lenni sok mindennel, legtöbbször az ismeretterjesztő műsorokat figyelem. Szeretnék a politika, gazdaság, történések mögé látni. Az ilyen "intelligens beszélgetésekben" részt venni konkrétumok megnevezésével, nem csak általánosságban elmondani a témáról a véleményem.

Szerintetek ez jó kiinduló pont? Neten minden nap olvasom a híreket, a tv-ben is figyelem, Spektrumot, Discoveryt, Viasat Historyt nézek, figyelek a tanárokra.

Mit tudnék még tenni?

19/l


2011. febr. 17. 23:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, CNN/BBC News. Nyelvgyakorlásnak sem utolsó.
2011. febr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

[link]

informálódj innen is.Igazán táglátókörű leszel:)

2011. febr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Minden narcizmustól mentesen: én művelt embernek tartom magam. Jóformán mindenről el tudok beszélgetni másokkal, a dolgok mögé tudok látni, hozzá tudok szólni olyan dolgokhoz, amikről mások még csak nem is hallottak?


Miért? Mert rengeteget olvastam gyerekkorom óta. A rengetegen évi 100-150 könyvet érts; szépirodalomtól a szakkönyvekig. És ez olyan hatalmas többletet ad az embernek, hogy el sem hinnéd.

Szóval azt gondolom, ha művelt akarsz lenni, olvass és olvass.

Ha tájékozott, akkor valóban nem árt nézni a Híradót, d inkább szánj rá napi tíz percet, hogy a neten több oldalról is utána olvasol híreknek.

2011. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
jó annak akinek van ideje 3 naponta kiolvasni egy könyvet.
2011. febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: Én is évi 150 könyvet olvasok (zömében szépirodalmat). Nem olvasok egész nap, van más dolgom is mellette, de ha egyszer nekiállok akkor nagyon gyorsan olvasok.
2011. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőre ne akarj egyszerre túl sokat!


Nem kell rögtön egy hírportál összes cikkét elolvasni, az összes tudományos műsort megnézni, stb; ezerszer többet érsz ha csak néhány érdekeset megnézel DE azoknak utánaolvasol máshol is.


Így persze nem fogsz tudni _mindenről_ beszélni, de amiről igen arról tényleg tájékozottan.


Később majd úgyis bővül a tudásod, hisz egyik hírről eljutsz a másikra... és folyamatosan szépen lassan, de nem felszínesen(!) fog bővülni a tájékozottságod.


A kulcsszó az érdeklődés.


Én úgy gondolom engem egy tájékozott embernek tartanak, pedig iszonyatosan sok dolog van, amiről gőzöm sincs...

Részemről én egy műveletlen tuskónak tartom magam :D

Mert látom a hiányosságaimat... csak éppenséggel ha szóba kerül valami olyan ami érdekel, akkor arról tudok beszélni, ésszerű véleményeket, érveket megfogalmazni és ez szerintem többet ér, mintha mindenről tudnék felületesen, de semmiről nem tudnék beszélni saját(!) véleményt formálni, mert csak egy hírforrásból hallottam róla valamit.

2011. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves 08:31, hidd el, belefér.

Egyébként sosem olvastam egész nap, hisz iskolába jártam/járok. De egyrészt nagyon gyorsan olvasok, másrészt esténként nem való Világot és Barátok között bámulok, hanem könyveket. S nem érzem úgy, hogy bármiről is lemaradnék...

2011. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mókás ahogy mindenki a saját szemüvegét tartja a látókörök látókörének. A látókör az mindez együtt, egyetlen egészben, kívülről nézve. Az emberekkel való beszélgetést viszont mindenki kihagyta. A média akarva-akaratlanul is torzít. A közvetlen tapasztalat is, de az a legkevésbé. Szóval, olvass is, de beszélgess érdekes emberekkel, az a legjobb.
2011. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Így valahogy. :)
2011. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy a tudásodat ne a TV-ből szerezd. A TV szerintem egy művelt embert csak hátráltat. Igen, vannak ismeretterjesztő műsorok is, de ezeknél is jobb a könyv, jobban kiművel, szebb dolog.


Szerintem abban tájékozódj, ami érdekel. Én amolyan "tudós" kisgyerek voltam állandóan állatos és természettudományos könyveket olvastam már kisgyerekként is, ennek az az eredménye, hogy most nagyon sok olyan dolgot ismerek és tudok, amit a kortársaim nem.

A legfontosabb szerintem az érdeklődés. Ez ugyanis, amiről te beszélsz egy embertípus. Vannak olyan emberek, akik elvannak egy kicsi tudással a kis világukban, és vannak örök keresők, akik mindig többet akarnak, néha már-már mániákus szinten tudni akarják mindennek a miértjét. Ezek egyébként általában csodabogarak és kissé elvont emberek.

Egyébként szerintem jobb, ha az ember intelligens, mint művelt.



Szerintem a legrövidebben erre a kérdésre így kaphatsz választ: kérdőjelezz meg mindent, és mindig keresd a MIÉRTET. Ha mindig kutatsz a dolgok miértje után, előbb-utóbb művelt és intelligens leszel.

2011. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!