Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tájékozott lovasok segítségét...

Tájékozott lovasok segítségét kérném! Tudtok ilyet?

Figyelt kérdés

Tájékozott lovasok!

Olyan lófajták keresnék (magamnak) akit főként tereplónak alkalmaznék.

Tekintettel arra hogy hiába vagyok átlagos alkatú, nehezek a csontjaim ezért 80-85 kg alá nem fogok menni..:)

Ezért valami hidegvérűre gondoltam, mondjuk Clydesdale. Vagy Lipicai, de mivel 183 magas vagyok, ezért.. :D

Eléggé problémás, de Monty Roberts-féle csatlakozást szeretnék elérni többek között a leendővel.

Tehát végül is tömören.. van valakinek ötlete, hogy milyen fajtájú ló lenne alkalmas több napos terephez, megpakoláshoz, meg legyen kitartó?


Előre is köszönöm! :)


2011. aug. 11. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sodrott. Csatlakozni pedig minden lóval lehet.
2011. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy minden lóval lehet, már csináltam is jópárszor :)

És lovagoltam sodrott lovat elég sokáig, aki ugyan jó volt terepen tényleg, de azért kíváncsi vagyok van-e másmilyen ötlet.

2011. aug. 11. 16:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, a sodrott pacik elég strapabíróak, de szétnézhetsz tényleg a hidegvérűek között is :)
2011. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
(ha jól edzett) nóniusz is jó lehet ;)
2011. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem inkább ne fajtában, hanem egyedekben gondolkozz, a 80 kiló még nem olyan vészes, egy nagyobb kisbéri, nóniusz, félvér, akármi, simán elvisz
2011. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
shyre ;)
2011. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Alaptétel, hogy egy jó, úgymond velemenő üléssel rendelkező, gyakorlott lovas nagy súllyal sokkal kellemesebb a lónak, mint egy gyakorlatlan, a nyeregben pattogó 50 kilós. Egyébként a 85 kiló még nem sok, ha könnyű nyerget választasz, simán elvisz bármilyen félvér, természetesen hozzá fog erősödni a terheléshez. Minimum 6-7 éves, erős csontozatú, ép lábszerkezetű, lehetőleg herélt lovat válassz, keresgélj nyugodtan bármely félvér fajtában - az arab félvért azért hagyd ki:-)) - hidegvérűre semmi szükség.
2011. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyébként most jut eszembe, hogy egyik ismerősöm olyan 120 kg körüli és ő is elég magas, de neki nem sodrott, hanem MELEGvérű lovai vannak, ha jól tudom bajor melegvérűek, meg elég nagy testű egyedek, olyan 180-190 cm marmagasságúak, és versenyez is velük 125-130on díjugratásban. Szval, ha te is ki tudnál fogni egy ilyen nagy testű lovat, már a hidegvérűek között sem kell szétnézned, kivéve, ha kimondottan azt szeretnél.

Egyébként a Shiret, Clydesdale-t nem ajánlom, ha nem vagy elég tapasztalt, mert ha az megindul terepen, azt nem fogod meg egyhamar.

2011. aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ááá köszönöm a segítségeket :)

Egyébként tapasztalt lovasnak vallom magam, 8 éve aktívan lovagolok :)

Az elmúlt években egy sodrott kancát lovagoltam, azt hiszem magyar hidegvérű-lipicai "keresztezés" volt. Imádtam, jól bírta a terepet meg a megpakolást, pedig már 20 éves volt meg kocsiló előtte, de nagyon szupin viselkedett annak ellenére hogy állandóan rohant.

Ezzel a 80 kilóval végül is meg lettem győzve, köszönöm :D

Csak kinézetre mindig jobban tetszettek a kicsit bokaszőrös lovak, azért gondolkodtam most ilyenben.

Meg szeretem ha a ló inkább rohan mint hogy el sem akar indulni.. mert sajnos erre is van példa, én meg agyonverni nem fogom, még pálca se.

Köszönöm eddig mindenkinek! :)

2011. aug. 12. 10:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Neked akkor frííz kell! :)))

[link]

2011. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!