Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnék tájékozott, művelt...

Szeretnék tájékozott, művelt lenni. Figyeljem mindig a híradót? Mit olvassak neten?

Figyelt kérdés

Szeretnék tisztában lenni sok mindennel, legtöbbször az ismeretterjesztő műsorokat figyelem. Szeretnék a politika, gazdaság, történések mögé látni. Az ilyen "intelligens beszélgetésekben" részt venni konkrétumok megnevezésével, nem csak általánosságban elmondani a témáról a véleményem.

Szerintetek ez jó kiinduló pont? Neten minden nap olvasom a híreket, a tv-ben is figyelem, Spektrumot, Discoveryt, Viasat Historyt nézek, figyelek a tanárokra.

Mit tudnék még tenni?

19/l


2011. febr. 17. 23:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken kívül nem sok mindent, már így is többet teszel, mint a legtöbb korodbeli. :)


Esetleg még: a történéseknek több forrásból (és lehetőleg hivatalos/hiteles forrásból) nézz utána. A különböző híradók sem elfogulatlanok, az adott csatorna szabja meg, hogy milyen szemszögből közöljék a hírt. Próbálj meg csak a tényekre figyelni, a hatásvadász elemeket valahogy szűrd ki.

Kísérd figyelemmel a kultúrát, új könyvek, új filmek, kiállítások. De itt is nézz utána a kevésbé reklámozott dolgoknak.

Olvass igényes ismeretterjesztő blogokat, akár külföldieket is.

2011. febr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%

Egy biztos: a tévéhiradóktól nem tájékozott leszel, inkább agymosott.

Olvasgasd esetleg a kulturáltabb fórumokon, levelezőlistákon folyó beszélgetéseket.

Netalántán egy-két népszerűbb, viszonylag értelmes blogokon a kommenteket.

Most így hirtelen ezt a három oldalt találtam:

[link]

[link]

[link]

2011. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon hasznos válaszokat adtatok!

Megnéztem a belinkelt oldalakat, a vastagbőrt be is állítottam kezdőlapnak:P

Köszi mégegyszer:)

2011. febr. 18. 00:02
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

Meg még ezeket is, hogy másik irányba se legyél agymosott:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. febr. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Indexen szoktam olvasgatni, főleg a tudomány oldalon, illetve engem leginkább a környezetvédelem érdekel, így szoktam hírlevelet kapni a WWF-től, a farm.hu-tól. és olvass újságot például a Szabad föld kifejezetten érdekes és megbízható lap. (A Viasat history nekem is nagy kedvencem, de a Discovery world is jó műsorokat ad)
2011. febr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
23%

Nézd a VV-t, hogy tudj a barátaiddal beszélgetni róla.

Ja, és én még a Csillámpóni magazint is ajánlom. Van matrica is benne!

2011. febr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ja tényleg. [link]
2011. febr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
[link] de ehhez már le kell vetni a gondolkodásod emberi köntösét.
2011. febr. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Olvass történelmi műveket és szépirodalmat. Olyan védoltás a műveltség, ami megvéd a manipulációtól, ami a médián keresztül próbál a hatalmába keríteni.
2011. febr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az utolsóval értek egyet. A Kurucz-infó,Barrikád.hu nagyon félretájékoztat! A Hír TV pedig csak a Fidesz szócsöve!

Érdemes meghallgatnod az ATV-n Kálmán Olga: Egyenes beszéd c.adásait. Ott a közélet szereplőit kérdezi meg az aktuális dolgokról. Ez az egyetlen műsor,ahol nem beszélhetnek mellé a riportalanyok.

De olvashatod a Start-lapon levő híreket is. Ott minden oldal véleményét megismerheted.

Keress olyan híreket,amik a pénzügyekről,gazdaságról szólnak,hogy legyen ilyenirányú tájékozottságod.

Semmit ne hoggy el kritikátlanul.

2011. febr. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!