Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan figyeljem meg az elmémet?

Hogyan figyeljem meg az elmémet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Spirituális irodalmakban több helyütt is (pl.: Eckhart Tolle, Ruediger Schache) belefutni ilyen dolgokba, hogy ha ér ez vagy az, ami nem tetszik, vagy az elméd rosszul rá (oly módon, hogy abból károd származik, ha "csak" érzések terén is), akkor azt legegyszerűbben úgy tudom kivédeni, hogy nem harcolok ellene... csak megfigyelem az elmémet. Amolyan kívülállóként!? Vagy hogy értsem ezt?


Általában a dolgot nem magyarázzák túl. Ami érthető valahol, nyilván egyértelműnek vélik, hogyan csináljuk. Elképzelésem persze nekem is van. De gondoltam azért megkérdezlek titeket...


Ha rossz topikban van, csak átteszik...:) De szerintem ide illik leginkább.


Köszönöm nektek!


2011. júl. 10. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Oldjál meg matematika és fizika feladatokat. Gondolkodj a világon, hogy mi miért olyan, amilyen. Eközben komoly mennyiségű tapasztalatra teszel szert a saját elméddel kapcsolatban is.
2011. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Az agy sosem áll meg, valami gondolat minden percben, minden pillanatban megfordul benne. Ha tisztában vagy azzal, hogy mikor, milyen gondolat fordult meg a fejedben, akkor lehetőséged van a neked nem tetsző gondolatokat "semlegesíteni", vagy törléssel, vagy az azzal ellentétes, pozitív jelentésű gondolattal.


Az agyunkban megforduló gondolatok tudatosítása nem könnyű. Én annak idején úgy kezdtem, hogy amikor "elcsíptem" egy-egy ilyen kósza gondolatot, akkor elmondtam magamban a következőt: Most arra gondoltam, hogy ... Ha nem tetszett, akkor azt mondtam, ezt nem akarom, inkább helyette azt gondolom, vagy arra gondolok, hogy .... és itt elmondtam az általam kívánt célt.

A gondolatoknak ugyanis teremtő erejük van, amire gondolsz, az előbb-utóbb megjelenik a mindennapi életedetben, ha kellőképpen sokat gondolsz rá. Tehát érdemes tudni azt, hogy egy-egy gondolat milyen sűrűn fordul meg a fejedben.

Ezt persze csak olyankor tudod gyakorolni, amikor az agyadnak nem adsz más munkát: tanulás, munkahelyi munkavégzés során, számítógépezés közben ez nem megy. De símán tudod figyelni a gondolataidat pl. mosogatás, takarítás, vagy éppen séta, vagy futás stb. közben.

2011. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Gyanítom, azért nem magyarázzák a könyvben, hogyan csináld, mert maguk sem tudják, csak hát írni kellett valamiről...
2011. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link] images/stories/Michael%20Langford%20-%20Az%20örök%20boldogság%20elérésének%20leggyorsabb%20és%20legközvetlenebb%20eszköze.pdf


Én is most próbálkozom... :-)

2011. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak. :)


Az elmét azt nem tudod megfigyelni, mivel az elme az, ami megfigyel. Egy dolgot tehetsz...a személyi tudatod gondolatait figyelmen kívül hagyod, nem foglalkozol velük, csak belülre koncentrálsz, magadba...tulajdonképpen tekintetedet "hátrébb" hozod, mint maga a személyi tudat, de ez nyilván nem térben értendő. A feladat itt az, hogy megragadd két gondolat közti pillanatot(ahogy a nagymesterek mondják), hogy megállítsd végül is személyi tudatod gondolkodását, mivel az az elmének csak egy megnyilvánulása, korlátozott elme.


szóval a lényege nem az, hogy kívülállóként nézed magad, hanem magad(személyi tudatod) "mögé" húzódsz. :)


ui.: persze ehhez van alapvető magyarázat, hogy miért így, és mi az elme végül is, de erre most nem térek ki.


üdv és bízom benne érthetően fogalmaztam

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hmm... köszönöm szépen a válaszokat. Valóban elgondolkodtató...
2011. júl. 13. 23:33
 7/7 anonim válasza:

Van egy jegyzetféleségem erről, ami tulajdonképpen a figyelésről szól.:) A testtel kezdem, folytatom a gondolatokkal, majd az érzelmekkel, és végül a saját figyelmemet is figyelni fogom (bár ez utóbbi elég abszurdnak tűnik). De lehetséges egy könnyebb technika, viszont ezt nem igazán értem, mert angolul van :D Megosztott figyelemnek hívják. Ha gondolod, átküldöm a jegyzetemet mail - be vagy msn - en.

Ez a kép tökéletesen illusztrálja, hogyan lehet haladni a figyeléssel :

[link]

2012. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!